1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

  1. staymotivated

    staymotivated Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2014
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    34
    A дали сестра ти повеќе јаде и дали и е зголемен апетитот или само од овој шејк качува килограми?
     
  2. Jordanovska-K

    Jordanovska-K Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    6.138
    Пол:
    Женски
    Па баш сабајле и го поставив истово прашање и ми кажа дека и е зголемен апетитот откако го пие шејков.
    Ви посакувам успех на сите!
     
    На staymotivated му/ѝ се допаѓа ова.
  3. staymotivated

    staymotivated Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2014
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    34
    Бидејќи не можам да ти пратам ЛП, ме интересира дали една кесичка од таа козја сурутка и стигнува на сестра ти за еден месец?
     
    На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Jordanovska-K

    Jordanovska-K Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    6.138
    Пол:
    Женски
    Една кесичка има 100 g, а дозата за шејкот е една супена лажица (15 g), значи ако конзумираш по еден шејк дневно - ќе има доволно за 10 дена (ако ги регулираш дозите, односно ставаш помалку ќе имаш и за две недели).

    Сестра ми вчера ја почна втората кесичка.

    Морам да спомнам дека шејкот е супер и за тие што вежбаат; другар ми активно се занимава со бодибилдинг и редовно си пие сурутка со млеко и нема никакви последици по здравјето :)
     
    На staymotivated му/ѝ се допаѓа ова.
  5. shushu

    shushu Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Јас купив од сурутката од овца и крава од виталија ја испив а немам никаков резултат.Сега кога го прочитав ова ќе барам и козја да пијам можеби од едно пакување нема резултат
    Со среќа на сите :)
     
  6. Jordanovska-K

    Jordanovska-K Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    6.138
    Пол:
    Женски
    Баш ме чудиш, не ли ти се зголеми апетитот барем? :/
     
  7. shushu

    shushu Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    eптен малку апетитот ми беше појак ама на вагата немаше никакво подобрување.
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Сурутката сама по себе нема да помогне од нигде никаде да накачите килажа.
    Тоа е протеин кој најчесто го употребуваат оние кои практикуваат физичка активност и со тоа набиваат мускулна маса.
    Џабе се товате со протеин ако нема физичка активност. Сурутката не е суплемент или витамин за да го зголеми апетитот магично.

    Можеби сестра и на Јордановска е физички поактивна па затоа накачила на килажа. Ама како и да е, јас воопшто не верувам дека баш тоа е причина за килограмите затоа што е практично невозможно.
    Еве јас одамна пијам сурутка, но не ја пијам по рецептот кој беше објавен претходно и апетитот ми е ист, физички сум малку поактивна од претходно, но некои позначајни промени нема, освен тоа што се чувствувам поенергично во текот на денот.
     
  9. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.968
    Допаѓања:
    8.727
    Пол:
    Женски
    За поправање - само јадење.Порано пиев и Б-комплекс, Олиговит, ама нормално јас си чекав од нив да биде нешто.Престанав да ги пијам, а започнав со јадење повеќе овошје, зеленчук и месо.Поготово рибата.Порано ни залак не ставав во уста и на се‘ наоѓав некоја замерка.Сега се водам по правилото: ‘‘пробај, па после зборувај‘‘.Ќе видите дека делува.Си листам и овдека на фемина инстаграм, мотивација плус.На вага не се мерам, резултатите ми се приметуваат по фармерки, а за рацете на огледало.И најважно, без нервози.Јас си бројам до десетка, така да се‘ ми е под контрола ставено.
    Ги држам конциве :lol:

    Риба, одозгора лимонче.. мераци.Често и си експериментирам со јадењата.
    Пилешко со ориз во рерна заедно со ситно сецкани пиперки :nod:

    Гледам да се хранам здраво, а да не конзумирам премногу мрсно или презачинето.Сепак, поентата е и тоа, на здрав начин да се дебелее.Патем, започнав и со правење на вежби.
    Ем се чувствувам удобно, ем го обликувам телото (y)
     
    На Barbie20 и Name им се допаѓа ова.
  10. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Јас би сакала да ви кажам како се поправив за 3 месеци сега сум тамн .
    Ми кажаа да си пијам по едно апче на ден пивски квасец напладне ..насабајле и навечер плус пијам едно б комплекс ..верувајте многу ми помогна уште што не пробав не финционираше е од пивскиот квасец сум многу задоволна плус и крвната слика ми е супер апчињата имаат многу витамини и створаат апетит ви ги препорачувам поздрав.
     
  11. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Mnogu zavisi od metabolizmot jas uste sto ne piev i ne jadev i se bev slaba.Visoka i slaba za nekoj moze zvuci primamlivo no ne i za mene,kako vrba...Duri koga zabremeniv pocnav da se zdebeluvam.
     
  12. *kalija1992*

    *kalija1992* Нов член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas imam 23 godini visoka sum okolu 1,63cm i tezam 40kg oteskogas sum imala tezina koja varirase od 47kg do 52kg vo april naglo oslabev i za mesec ipol od 47 tezinata mi padna na 38 kg osven sto izgledav uzasno nemav sila za nisto da napravam. Na lekar mi kazaa deka toa e od stresi mi dadoa vitamini i apcinja od pivski kvasec, vo meguvreme se rasprasuvav i nekoi luge mi predlozija da pijam zivi jajca od prepelica za vrakanje na apetitot duri i da vezbam fitnes ili druga fizicka aktivnost. Od krajot na maj pijam se od navedenoto duri i pocnav da vezbam no samo se popraviv 2 kila, jadam normalno poveke ne cuvstvuvam zamor i omalaksanost no tezinata nikako ne mi se mrda od 40kg a veke se pominati 2 meseci, a spored lekarot veke trease da imam nekoi 6 kila plus. Se custvuvam uzasno i nemozam da se poglednam vo ogledalo. Ve molam ako nekoj imal vakov problem ili ako mozebi znae resenie da go spodeli so mene. Fala vi odnapred.
     
  13. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Може да напишеш подетално што јадеш вообичаено во текот на еден ден и во колкаво количество?
     
  14. roska_bby

    roska_bby Нов член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdr devojki moze li da se otvori povtorno temava..
     
  15. pinkyy kitty 12

    pinkyy kitty 12 Активен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    има резултати?
     
  16. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    ете и јас се жалев сакам да се поправам и слични работи, сега сакам да ослабам...
    највише се здебелив од тоа што јадев тестенини... сега па се трудам да ослабам.. :(
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Јас се поправив малце со трчањево :sweat::sweat::sweat: пиењево на ова водава со нане и лимон 5 кг толку ама уште треба :D:D
     
  18. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Малку ги заборавив сега пак почнав и незнам дали од нив ама си јадам повеќе:Dедно време јадев само по една кришка леб сега зголемив по 2-3:D
     
  19. Barbi22-

    Barbi22- Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2015
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Се мислам дали да земам пивски квасец, на вас ви помогна ли да накачете некое кило?
     
  20. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Земи си, го отвара апетитот :)