1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

  1. INNERBEAUTY

    INNERBEAUTY Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2017
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    4.765
    Пол:
    Женски
    Може и кокос да се додаде, кокосот е калоричен, како замена за млеко или во комбинација.
     
  2. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно морам да пробам нешто. Шејкот што сте го пишале обавезно, три оброци, ужина и ќе почнам да вежбам. Е од ова ако не се поправам стварно се откажувам засекогаш.
     
  3. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Не знам за вас ама јас од ниска телесна тежина имам постојано болки во цела кичма ;(
     
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Прв пат слушам вакво нешто, обично од висока телесна тежина се јавуваат болки во кичмата :|
     
    На Angie1432, Ana.brojka и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  5. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Не верувам искрено да ти се од ниска телесна тежина, провери да не ти е од нешто друго
     
  6. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Па повеќе специјалисти ми кажале од слаби грбни мускули дека ми е ама и јас се осеќам а ослабнам многу ме боли кичмата....
     
  7. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Слаби мускули и слаба килажа е различна работа. Тоа веќе има смисла. Не се замарај со килажа премногу, али ако немаш некој проблем поради кој не би смеела да вежбаш, тогаш гледај да вежбаш и да ја зајакнеш мускулатурата. Исто така прави вежби за истегнување. Мене лично јога мноогу ми помага, ја обожавам. И за зајакнување на телото и за истегнување, али одбери ти што ти одговара/ти се допаѓа највеќе.
     
    На Angie1432 и Anie93 им се допаѓа ова.
  8. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.815
    Допаѓања:
    12.228
    Пол:
    Женски
    Пробувам на неколку пати да вежбам за истегнување и сила имам купено од јасна пилатес. Реалнп топ е ама имам болки и прекинувам.... и после некое време пак .... не знам ко да не ми годи ниту вежбањето;(