1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Мене ми се смирија многу акните/мозолчињата кога почнав да ја користам природната вода од Роза, дури ни во менструација не ми се појавуваа. Еден период не ја користев, после пак по старо, сега пак ја зедов и за нецела недела користење ми се стабилизира лицето. Еден мал проблем е што не е толку достапна, и неможеш секаде да ја најдеш. За оваа зборувам [​IMG]
     
    На mia993 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    487
    @Rose96 а од каде ја зема и за која цена?
     
  3. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    @cocopuff Јас ја земав Струга, цената беше околу 200 ден не повеќе, имаше и во помало паковање поевтино беше. :)
     
    На cocopuff му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Beti82

    Beti82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Vo koja parfimerija vo Stuga ja kupuvas?
     
  5. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Периодов кај косата почна брзо да ми се мрси, па и лицето, поготово т-зоната.
    За крема после гелот и тоникот, не ни помислував да ставам, така ја оставав со хидратација од тоникот.

    Го купив сапунот на Dove - beauty cream bar, а досега немам користено никаков сапун за лице и не ни знаев што да очекувам. А, Дав сите ми го препорачуваат, па за 55 ден., ништо не губам.

    Го мијам лицето со сапун исто, наутро и навечер и моментално ми е нормална кожата. Потоа си продолжувам со гел или тоник, наизменично.

    Немам акни/мозолчиња и онака, резервоарите за црнки ги нема, си го вклучив во дневната рутина.

    (y) за сапунот.
     
    На mia993 и Rose96 им се допаѓа ова.
  6. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Девојки има ли некој правено домашна маска за лице со овесни снегулки и јогурт?Била супер за одстранување на масниот сјај на лицето,за бледеење на црвенила и флеки од акни.Препорацајте некоја домашна маска,смачено ми е од хемикалии
     
  7. s.T.e.F.i

    s.T.e.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    2.842
    Пол:
    Женски
    Јас ова го користам и сум презадоволна супер ми се исчисти лицето ама ја два исти производи еден по друг не можам да користам морам да пробувам нови работи:lol: иако ова е предобро така да добра замена за ова?
    download.jpg
     
    На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    @s.T.e.F.i 3 во 1 од Балеа ти е нешто слично на ова. Јас го купив тој како алтернатива за овој, а и цената е пониска и сум презадоволна, сега второ ќе купувам :)
     
    На s.T.e.F.i му/ѝ се допаѓа ова.
  9. blady

    blady Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    а колку му е цената и најверојатн од аптека го земаш така?
     
  10. minnie.m

    minnie.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    372
    Има едно копија на ова од essence, ама никакво е. Не се мие, останува бело цело лице, треба да се откорниш да го измиеш.
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    во ДМ само ги има производите на Балеа, инаку беше околу 180 ден.
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  12. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.677
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    Имам акни веќе една година кои никако да исчезнат. Имам сува кожа,лицето го мијама два пати дневно со млака вода и сапун, а после миењето ставам обичен крем за лице. На моменти лицето ми е многу црвено што дури и со пудрата едвај го прекривам,а некогаш едвај се познава тоа црвенило. Пред помалку од една година бев на кожно, лекарот ми даде една доста мрсна крема која ја ставав само на акните но за жал не даде никаков ефект освен мало повлекување на црвенилото и ми даде и апчиња кој додека ги пиев лицето ми беше супер, а откако ги прекинав пак исто. На левата страна од лицето имам и 3-4 дупчиња кој за жал никако не се покриваат, а и не знам од што ми се точно. Немам пробано никакви третмани за лице од проста причина што не сакам да експериментирам со лицето затоа што и онака не е во некоја добра состојба. Користам само гел за хидрирање на кожата од алое вера и ништо друго. Ги прочитав и предходните мислења, но сепак сакав да напишам за мојот случај за да ми препорачате некој крем,лосијон нешто за отстранување на црвенилото и акните, а по можност и некој крем за овие дупчињава.
     
  13. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Дупките ти се лузни, не верувам дека некако ќе ги средиш, можеби и грешам.
    Има еден лосион Леа, го има во Зегин, околу 200 денари е можеби малце повеќе, против акни, можеш да го пробаш, имам читано многу позитивни работи тука за него, ама и дека ја суши кожата, што не знам дали ќе биде погодно за тебе. Мене ми го препорача дерматолог иако немам акни - повеќе бубулици.
     
    На tirkenbal му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Snowbell

    Snowbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    143
    Леата као лосион е одлична но за масна кожа со акни, а девојката пиша дека и е сува-најверојатно и е дехидрирана, па не знам колку би и бил добар.Мој предлог е да земе Дермогал тој е за црнки или некој со салицилна киселина. Понатамошното третирање нека биде во договор со дерматологот со цел да се оправи лицето ;)
     
  15. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Девојки која цена беше кремата дневна за лице на Avene против акни? Ја имав добиено поклон, користено некое време, но неможам да ја најдам некаде ја имам изгубено, мора да купам нова бидејќи веќе е очигледно дека ми недостига.
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.559
    Пол:
    Женски
    Околу 1000 денари е. Провери на нивната ФБ страна може има точно колку е.
    Јас последен пат ја купував со други работи, па не ми текнува на точната цена.
     
    На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
  17. s.T.e.F.i

    s.T.e.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    2.842
    Пол:
    Женски
    Некој го има пробано мислење??:^) 10033274.jpg
     
  18. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Незнам дали на прашањево баш овде местото, ама сепак ќе си прашам.
    Јас не сум навикната често да ставам шминка, е сега кога ќе ставам еве само еден римел после одредено време чувствувам дека ми тежат очните капаци од шминката:worried:. Едвај чекам да ја извадам кога ќе стигнам дома, ми олеснува на лицето, ми се случува кога ќе ставам моливче чувствувам како во око да ми влегло нешто остро и ме боде постојано |(. Не користам пудра, ништо само римел, моливче и коректор (многу ретко сенка, кармин) и лабело:makeup:. Ми треба совет дали е до шминката нејзиниот квалитет или тоа што јас не сум навикната често да се шминкам?
    Фала на совет! :)
     
  19. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    6.937
    Пол:
    Женски
    Zdravo lovelygirl jas sum nova na forumot stotuku se zacleniv. Ne sum ekspert po struka megutoa veke 9 godini se interesiram na tema ubavina, prirodni sredstva i zdravje na kozata. Najvazno spored mene e higienata na liceto so soodvetni preparati, koi se blagi i ne ja nadraznuvaat kozata. Treba da se izbegnuvaat odredeni sostojki vo proizvodite za lice kako parabeni, parafinsko maslo, silikoni itn (za niv ke pisuvam utre na mojot blog).
    Se nadevam deka mojot post ke vi bide od korist kako tebe taka i na drugite forumki a veruvaj mi pisuvam se od svoe iskustvo, seto ona sto za mene funkcioniralo.
    Pozdrav
     
  20. StormRider

    StormRider Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    52
    Слично е и кај мене , но јас знам дека имам чувствителни очи. Можеш да пробаш со шминка наменета за чувствителни очи и кожа. Поздрав