1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. Tedd.

    Tedd. Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Јас го имам користено за сува кожа и можам да кажам дека сум задоволна бидејки лицето го прави меко мазно брзо се впива иначе јас го имам купено од Еликсир во Веро 2.
     
  2. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    А онаа зеленото или виолетовото? Јас имам мрсна кпжа склона кон акни
     
  3. Artemiss

    Artemiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Дефинитивно ја пробувам, фала! :*
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Колку време го миеше за да видиш резултати и дали си правела маска од овесни снегулки?
    А и да те прашам какво лице имаш мрсно/суво
     
  5. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Дали во Зегин ги има производите на Биотен ?
     
  6. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ги има.
     
  7. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Здраво,да прашам дали некој од вас ја користи кремата за избелување на пеги и флеки што се вика ЛАЛА КРЕМА? Читав по многу форуми дека е ефикасна,ја има дневна и ноќна варијанта. Инаку ја купив, чини околу 90ден, и еве веќе ја користам 3-4 дена. Реално веќе забележав ефект од кремата во однос на пегите, но проблемот ми е што на деловите каде што немам пеги ми се појавија како нерамнини, ситни точки со боја на кожа што само јас ги осекам на прсти а вака не се познаваат на гледање. Дали некој од вас изреагирал вака? Се мислам дали да продолжам со употребата :/
     
  8. love11111

    love11111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    Може да ми препорачате што било за моето лице? Значи каде што ми излегува акната ми се суши и наместо да се изгуби ми се појавува црвенило и цело лице каде имам акни ми е такво, ми е страв да не ми се појават дупчиња. Катастрофа ми е лицето цело со црвенило.
     
  9. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Тоа ти се флеки од акните, нема да ти останат дупчиња од тоа без гајле. Проблемот е што многу време им треба за да поминат флеките. Мене од една поголема брунка ми стои со недели, многу се досадни знам :tmi: а плус и повеќе ако си имала ќе треба време да се регенерира кожата каде што имало брунки.
    Мене ми помага здраве кремата, често е спомнувана низ темава па пробај со неа мачкај се ќе ти поминат побрзо.
     
    На love11111 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    И јас ставам на флеките и црвенилата од акни крем Здраве, се надевам да избледеат со тек на време:?:
     
  11. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Девојки ги користи ли некој овие гелови за миење лице и како сте задоволни
     

    Прикачени фајлови:

    • download.jpg
      download.jpg
      Големина на фајлот:
      12,4 KB
      Прегледи:
      19
    • download.jpg
      download.jpg
      Големина на фајлот:
      12,4 KB
      Прегледи:
      16
  12. Heart *21*

    Heart *21* Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2015
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
  13. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    Женски почна лицето да ми биде шарено :^) на некои места црвенила, премногу виолетови подочнаци, некаде како остатоци од пудра на чисто лице.. Што би помогнало за виолетови подочнаци и неизедначеност на тенот на лицето?
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Tedd.

    Tedd. Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Дали може да ми каже некој на кој начин се користи невеновото масло за лице,како да го нанесам и по колку време да го измијам? И дали помага за флеки и бубулици?
     
  15. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Еленче овде по форумов читам доста го фалите лисионот од ловоров лист, па сакав да прашам кој е подобар за чистење на мрсни лице склоно на акни(и со црвенила од акни кои бавно минат) оној со повеќето тревки:сув босилек, кантарион, магданос и ловоров лист или оној само со ловоров лист:?:
     
  16. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки нова сум на форумот и гледам многу девојки имаат проблем со лицето... еве маска за лице против акни... ама најдобар лек за чисто лице е суровата храна и природни сокови од секаков вид на свежо овошје и зеленчук во блендер... Измшајте секое утро по една или две чаши и резултатите се видливи за многу скоро време... јас го имам истиот проблем и секое сабајле јадам свежо овошје и зеленчук и пијам една чаша сок што го правам во блендерот и има многу позитивни резултати... позз :) [​IMG]
     
    Последна измена: 23 април 2015
  17. babyblue 11

    babyblue 11 Нов член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, нова сум на форумот и имам големи проблеми со лицето. Јас сум од Битола ама слушнав дека имало некоја жена во Кичево ( не сум сигурна дали точно во градот или во некое околно село) која со тревки и такви природни работи го решавала проблемот за кратко време. Веќе скоро се имам пробано па си реков оти да не и ова :D Ако некоја девојка од Кичево има некоја информација за женава нека кажи... Претпоставувам ако е толку добра и ефикасна како што слушнав би требало да ја знај некој низ Кичево.
     
  18. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    На лицето имам уште неколку акни ама од предходните сеуште имам црвенило.
    Исто како флеки нешто ...
    Дали имала некоја ваквов проблем да ми препорача што да користам за да исчезнат ?? :|
     
    На Love86 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. EmilyBlunt

    EmilyBlunt Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите! Јас сум тука нова но редовно читам што пишувате. Имам 18 години и веќе година и пол имам проблеми со акните. Ми се појавиаа додека живеев во САД една година. Мислев дека е до храната или климата и дека ќе исчезнат кога ќе се вратам но не ичезнаа. Имам пробано Murad производите, Young Derm, Здраве, Павловичева, Зелена глина, Lea, производите од dr Bacheff и сега пред 2 дена купив Dalacin C gel и кога го ставам многу ме чеша. Ве молам некое решение. Се хранам здраво и вежбам но тоа ми нема некоа разлика. Акните ги имам најмногу на челото не се цистични но мнгоу се црвени, и на брадата.
     
  20. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    И јас сум со истиот проблем.. Многу бавно мине црвенилотоо..:(