1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    да не си нервозна нешто овој период...од стрес може да ти излегуваат...од некој храна примети дали ти излегуваат..исто така може и дисбаланс на хормоните .....земи си од аптеката далацин ц гел околу 300-350 ден е...само на бубалиците ке ставаш...
     
  2. QueenElizabeth

    QueenElizabeth Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Не не ми е од стрес,може да е до хормоните бидејќи немам добиено сеуште...
     
  3. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    тие не се страшни ...јас ставам далацин на вакви моментални бубалици...и немој да ги факаш...
     
  4. QueenElizabeth

    QueenElizabeth Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Да знам,ама никогаш не сум имала менструација и сега незнам дали ми е време или што се дешава
     
  5. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    можеби имаш мрсна кожа..и можеби ти е време за менструација...
     
  6. QueenElizabeth

    QueenElizabeth Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Мрсна не ми е,нормална е , али време не да ми е,туку и изминато веќе ми е времето
     
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392

    Ја купив ноќната крема на Балеа ама како од неа да ми излегуваат повеќе бубулици? Дали само на почетокот е така или? Зошто еве веќе недела помина а уште ги имам? Ма да треба да добијам за некое време па можеби ми е и од тоа, не сум сигурна, ама баш сакав да те прашам тебе зошто ми текна дека имаше за неа нешто постирано.
     
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ни мене не ми исчезнаа веднаш, потребно е време и малку трпение. Јас ја користам повеќе за хидратација зошто ниедна крема не ми одговара, и до сега оваа ми е најдобра, и најбитно ми ги држи под контрола мозолчињата, за тоа тврдам.
    Не се откажувај веднаш, јас кога имам добиено, и пред да добијам што и да им ставам не помага.
     
  9. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Ме чудеше тоа што од кога почнав да ставам некако ми се појавија повеќе, ама па ми текна вчера дека можеби и ми е од ПМС. Така да ќе продолжам да ставам па ќе видиме што ќе биде. И не знам дали си приметила ама кога ќе станеш некако лицето ти го прави помазно, и понегувано, тоа ми се допаѓа. :)
     
  10. QueenElizabeth

    QueenElizabeth Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2015
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Ставав белка на лице,гледав на јутуб со постапка со се,и го прави лицето многу позатегнато а воедно ги вади и црнките и ја чисти кожата од мртви клетки
     
  11. gumicka

    gumicka Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    до чисто лице се доаѓа само со секојдневна нега
    -милење со соодветно средство спрема типот и потребите на кожата 2 пати дневно
    -по миење ставање на тоник
    и крем исто според потребите на кожата
    -дополнително користење маски за лице

    производи кои ги користам
    8088-essence-bb-cream-7-1371582688.jpeg blackheads.jpg blackheads mask.JPG olive face.jpg pore toner.jpg
     
  12. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.007
    Пол:
    Женски
    Ако имаш нормална или сува кожа да,можно е ама ако имаш мрсна кожа тогаш колку сакаш ставај соодветна козметика за типот на кожата и миј го по 5 пати дневно ако сакаш пак се мрси.Испробано и проверено.
     
  13. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.787
    Допаѓања:
    21.270
    Каде може да се купи? Прогуглав и се што најдов е адреса и мејл. Не е ваљда само да се порачува?
     
  14. Cat women

    Cat women Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Devojki, dali nekoja ima koristeno lepten i dali e zadovolna ?
     
  15. gumicka

    gumicka Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    кожата ми е мрсна
     
  16. Madilyn

    Madilyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    126
    2.png Untitled.png
    Дали некој има искуство со матирачкиот тоник и дневна гел-крема од Нутра ефект линијата на Авон? Јас овие прв пат ги гледам и немам до сега ништо прочитано. Барам нешто за мојава мрсна кожа ништо не ми помага, па ги видов овие, до сега сум задоволна од други производи што имам користено и се мислам дали да ги порачам овие.
     
  17. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    јас сакам да ти се заблагодарам пре премногу, значи кога го прочитав твојот коментар решив да пробам, еве веќе 3- ти ден како ставам масло од кантарион, и црвенилото значително ми се намали, ќе продолжам со ставање, се надевам дека ќе ми исчезне цело, инаку мене ми се направи од прашина и во образите станав како да имам 3 кг руж |( бејбистајл уште една многу ти благодарам :*
     
    На P.S.love, BabyStyle и maaraa96 им се допаѓа ова.
  18. BabyStyle

    BabyStyle Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    8.955
    Многу ми е драго...се радувам ептен. Затоа сме нели тука да си помагаме... Уште еднаш :l::inlove:(y)
     
    На P.S.love и fifi16 им се допаѓа ова.
  19. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.007
    Пол:
    Женски
    тогаш секоја чест,мене и на повеќето со мрсна кожа не ни успева.јас прво имав комбинирана кожа и челото секогаш ми светеше,а сега после операција на нос имам многу мрсна кожа,претерано и пробав се ама пак свети и нема лек.
     
  20. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    Девојки како е можно од гелот на avene толку да ми се пресуши кожата. Значи само еден месец го користам заедно со емулзијата mat. Други никакви агресивни средства не употребувам. И сега од мрсна Т-зона јас имам сува Т-зона.(facepalm) И пудрата уште повеќе ми ги истакнува сувите делови(носот, оклу носот и устата).Ај ве молам за совет што да правам сега?