1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. Iggy.A

    Iggy.A Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    После третман имаш црвенило?
    Како се лупи,неможеш ни пудра ?
     
  2. Ane-Goki1

    Ane-Goki1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    2.307
    Допаѓања:
    29.033
    Сменете ја исхраната пијте повеќе течности и јадете зеленчук и ќе имате ефект од искуство кажувам
     
    На crazylady, buttercup5, lav4ence.e.e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Aries.n

    Aries.n Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Да имаш црвенило три дена ке ти даде една крема 800 ден(кремата скапа е ама ке имаш и за наредните третмани) и се мачкаш по два пати на ден се до третиот ден после тоа користиш креми за чистење одржување на лицето да не ти испаѓаат акни..мене ми даде на јанг дерм трет ден ги користам вејќе..и ако нешо испаѓаш на сонце ке ти даде тестер крема со заштитен фактор на еуцерин(ке немаш потреба тоа да го купуваш)
    А за пудра можеш да користиш со заштитен фактор ама кога ќе почнеш да се лупиш нез(мислам дека не би изгледало убаво бидејќи се лупиш,а корузите не треба да ги тегнеш)...јас не испаѓав од дома ич чекав убаво да ми се излупи кожата.. DSC_1102.JPG
     
    Последна измена: 20 ноември 2015
  4. Iggy.A

    Iggy.A Активен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2015
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Фала ти,баш доврши ги третманите и кажи ми. Јас бев еднаш кај него, за изгореници од сонце и не ми помогна нишо. Сакав на ласер,зошто сеа немам проблеми ,пуппупу :rofl:ама лузнички имам и никој не верува дека го немав допрено лицево,ме напаѓаат као чепкаш ете ти:(
     
  5. Aries.n

    Aries.n Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Нишоо ќе ти кажам :) се надевам дека мене ке ми помогне ја со акни( сега имам мн белези и некоја акна) имам проблем од 6 одд а сеа имам 19 години :( па ќе видиме ќе те известам
     
  6. kristina.popovska

    kristina.popovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    11
    Koristete organski sminki i pocesto mijte go liceto so cista voda. Toa e mojot lek
     
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Девојки да знаете, Биодерма има во Зегин. Ја забележав колекцијата за чувствителна кожа зашто таа ме интересира, ама имаше и од зелените. :)

    Знам дека девојките што не се од Скопје не можеа да ги најдат производите, па можеби ќе ви користи информацијата.
     
  8. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Епа вака девојки,дојдов на темава да го споделам моето искуство.
    Во пубертет немав акни на чело никогаш, само на нос и под очи неколку, со тек на време изчезнаа. Но останаа како пори.
    Со тек на време почна и на образи а најмногу околу уста во период на псм. Ајде да речам некогаш може и два пати месечно да се изнафрлам.Најчесно едно мозулче ќе се смири па друго после 1 ден ќе се појави.
    Порано се секавам користев хлорамфеникол лосион, немаше некој ефект wow и ми се појавија доста црнки.После се префрлив на клиндацин од овој лосион ми се смири ама ми останаа лузни од неколку мозулчиња.
    Ми се смачи нон стоп да се гледам како едно спласнува а одма друго се појавува. Кога појдов на лекар ми кажаа влажни марамици и лосиони НИКАКО. Ми препорачаа виши пилинг. Само пилингот пошо кожава не ми беше ептен со акни само на образи 1-2 и околу уста. Овој пилинг многу ми е адресивен за мојава кожа не го ни потрошив го оставив. Летово немав некој проблем со мозулчиња. Но во месец сеп во псм пак се нафрлав.Се вратив на лекар и ми кажаа дека со тек на време ќе исчезнат, дека лицево не ми е страшно како што мислам.И како резервна верзија ми кажаа да купам миробакт.
    Сама си направив терапија го купив гелот од балеа
    [​IMG]
    и крем за лице
    [​IMG]
    два пати на ден и пред спиење ставам
    [​IMG]
    а некогаш и
    [​IMG]
    . Лицево ми е кристал во пмс не се нафрлувам како порано. Ако ми излезе едно мозулче од гелот ( миробакт) ставам и вечерта го нема. Конечно сум задоволна од мојата кожа.Уште да ги решам порите ми остана.
     
    На Summerlover и LivingGlam им се допаѓа ова.
  9. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.390
    Пол:
    Женски
    @lovemme дали може гелот да се земе без рецепт и која е цената?
     
  10. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Да, јас го земав без рецепта. Во зегин го има 270 ден чини.
     
    На Mishela, LivingGlam и marama им се допаѓа ова.
  11. pavlinapale

    pavlinapale Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Јас немам ставено пудра 2 месеци , па исто ми е , обично само маскара, креон и кокосово масло :)
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Бев денес во Зегин и Еурофарм и го немаа Микробакт. Во Зегин видоа и за во другите нивни аптеки и пишуваше 0 :/ Знаете во која конкретно аптека може да се најде?
     
  13. Kutirana

    Kutirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Имам ногу Брунки на лицето што да направам користам дермогал но не помага
     
  14. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Се согласувам со мислењето на феминката погоре - и од мое искуство кога сменив начин на исхрана за месец дена лицето ми се исчисти како никогаш до сега. Многу течности , овошје и зеленчук, а прженици, сокови, леб, бел шеќер и сл. такви ствари ги исфрлив на цело . Друго, аКо сте во пубертет не го мачете лицето со се и сешто нема да ви помине - таков е периодот, кога ќе заврши само од себе ќе ви се среди ( и ова од мое искуство исто ). Позз
     
  15. young.lady

    young.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Прочитав искуства за Effaclar Duo крема и уште некои производи на Effaclar што пишувале девојки од Хрватска,имаше и слики од пред и потоа лицето од катастрофа за 3 месеци и било преубаво.Не знам дали има такви производи кај нас?
     
  16. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Козметика на La Roche Posay имаш во аптеката Анни фарм- Капитол мол (а мислам и во нас. Хром исто така).
     
  17. Tedd.

    Tedd. Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    има во еурофарм во рамстор и во веро 2.
     
  18. buttercup5

    buttercup5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    1.240
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам Ариес, јас сепак се консултирав со друг дерматолог и веќе наптавив еден третман до дермапен и сега чекам резултати
     
  19. Ctete

    Ctete Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    5.152
    Пол:
    Женски
    12241338_1071200616246433_2211902318881906827_n.jpg дали некој ја има користено оваа мицерална вода ?јас за прв пат купувам вакво нешто и се надевам ке има некој резултат
     
  20. redvelvet29

    redvelvet29 Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    А каков резултат очекуваш ти? Ако мислиш дека помага за акни нема врска... Јас ја користам таман ми е за парите си брка работа ми ја вади шминката бидејќи влажни марамчиња повеќе не користам