1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Oд Avene кремите се многу квалитетни, медицинска козметика баш за чувствителна кожа, со заштитен фактор 20. Ги има во Зегин, околу 1200-1300 денари. За масна кожа ти ја препорачувам Avene Legere кремата.
     
    На DoktorkaOz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Дали кремите на Алверде имаат заштитен фактор? Ми треба некоја крема за мрсно лице што ќе содржи заштитен фактот, предлог?
     
  3. confussed :(

    confussed :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    КАДЕ ГО КУПУВАШ???
     
    На sad-girl-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. -Cute_Ownership-

    -Cute_Ownership- Активен член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Здраво, може ли да ми помогнете имав многу чисто лице и не знам што се случи сега во пределот на образите и надоле имам како некои црвени дамки и на челото постојано имам мозочиња, некоја крема така да ми препорачате?? :)
     
    На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Не сум правела маски, такви работи....ама сакам да прашам како треба, прво пареа на лице па маска или обратно?
     
  6. mariahe

    mariahe Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали некој го има користено кремот Имекс што е како пудра, дали кремовите за акни може да се нанесуваат навечер, зашто преку ден немам време а нити можам овој крем денски да го ставам, а негде имам читено дека крем навечер не е добро?
     
  7. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    @mariahe Ваљда знаеш дека ова кремче се става само на акните не на цело лице и да се става навечер. Јас сите креми чуда за акни што сум ги користела пишувало наутро и навечер, или само навечер.
     
  8. mariahe

    mariahe Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    @M.laDy да знам дека само на акните се става...ама преку ден немам време да го мачкам па го ставам само навечер во период кога ќе се нафрли лицето...сакав да прашам нема врска зашто навечер го ставам
     
  9. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Што би било подобро тоник или мицеларна вода? Ми треба нешто што преку текот на денот ќе ја освежувам кожата а воедно ќе ги отсранам нечистотиите на лицето..
    Јас ја имам на Оливал мицелрната вода, но наместо да го чисти, таа повеќе му дава дополнителен сјај на лицето и ми ја мрси кожата..Некоја мицеларна за мрсно-комбинирано лице која отпосле не е потребно одмивање? Нема да ја иритира кожата?
     
  10. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Дали ги имате користено производите на Јанг Дерм на Алкалоид што ќе кажете за нив ?
     
  11. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Јас не сум задоволна. Немаше некакво подобрување на лицето, исто и подлогата за пудра не ми се свиѓаше. Има некаква чудна портокалова боја која се нанесувше нерамномерно и лицето ми светнуваше одма.
     
  12. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.607
    Пол:
    Женски
    Девојки, може да ми препорачате некој крем за лице, за мрсна кожа што ја матира кожата? Благодарам.
     
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Мене ми треба некој лосион или гел за многу мрсно лице значи нема што немам пробано.. посебно ми се мрси околу т-зоната.
    Го користам гелот од бел чај од планет спа ама не ми помага некако
    Нешто друго да ми препорачате ?
     
  14. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Ако лицето ти е склоно кон акни, моја ппрепорака ти ее да си земеш Gerovital plant гел за миење на лице. Мене ми помогна и тоа многу, мислам дека беше 210 или 230 ден. така нешто.
     
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Дали сте ги користеле производите на Eveline pure control? Сакам да ги купам гелот за длабинско чистење, тоникот и кремата за лице.
     
  16. girl96

    girl96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    29
    Што би препорачале за секојдневно чистење на лицето(не од шминка, туку како вообичаена рутина)? Потребно ми е нешто што би дејствувало на вадење на нечистотијата и бактериите и освежување притоа? Ако има некој искуство со овие два производа, може да сподели, и ме интересира, дали овие креми/пилинзи предизвикуваат некаква иритација, црвенило итн?
    [​IMG] [​IMG]
     
  17. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Го користев второто и преубаво е! Многу е нежно и ја остава кожата многу мека. Има гранули, но не иритираат, туку како да се топат веднаш. Не е како класичен пилинг, повеќе е како крем за миење лице.
     
    На LollySky и girl96 им се допаѓа ова.
  18. MsLastovica

    MsLastovica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2015
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Јас го користам овој пилинг и задоволна сум. Пилинг е со ситни гранули. Имам сува и чуствителна кожа склона кон иритации, ама со овој пилинг немам проблем. Го користам еднаш неделно.
     
    На girl96 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. love11111

    love11111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    @Elence93 Јас ги порачав тоникот за лице, гелот и маска+пилинг и за сите пишуваше дека го намалува сјајот, ги чисти акните како и црнките. Читав добри рецензии на Интернет, па па останува да стигнат па да ги пробам. Исто така одговара за мрсна кожа, додека сува, комбинирана дополнително ги суши.:)
     
    На Elence93 и Feminka22 им се допаѓа ова.
  20. DoktorkaOz

    DoktorkaOz Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Пробај да користиш пена за чистење на лице Mousse nettoyante од Авен (за чистење на лице) и Fluide Matifiant Hydratant (за нега). Има премногу задоволи кој го користат овој третман со ваков проблем како твојот.