1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. girl96

    girl96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    29
    A зошто само еднаш неделно, на него пишува и наутро и навечер, нели еднаш неделно е малку ?
     
  2. MsLastovica

    MsLastovica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2015
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Остави ти што пишува.. :) Ќе си го користиш како тебе што ти одговара Јас имам сува кожа и еднаш неделно ми е доволно. Сепак е пилинг, а пилинг не се користи секој ден :)
     
    На girl96 и LollySky им се допаѓа ова.
  3. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Ми го фалеа некој дерматолог, дали кај рударски институт во Аеродром дали кај Тутунски комбинат ми кажаа не се сеќавам точно, ама знам дека преглед било 300 денари. Добар дерматолог со успешни резултати. Ако некој има повеќе информации би ценела да сподели! Фала однапред!
     
  4. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Нешто од аптека против флеки на лицето девојки? Немам акни но имам многуу многу флеки на челото, не сум самоуверена... без шминка. Еве неколку дена не ставам ама имам флеки. Препорачајте ми нешто ефтино но ефикасно. Користам моментално од тој растворот што го прават во аптеките од сулфур но тоа е за акни заџабе ставам кога имам друг проблем. Благодарам однапред.
     
  5. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    4.744
    Колку пари е пилингов?
     
  6. MsLastovica

    MsLastovica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2015
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Одамна го имам земено и колку што памтам поскап од 150 ден. не беше..:)
     
    На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
  7. minimausic

    minimausic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Здраво вр молам ако некоја од вас има број од чичо Саше што се спомнува накак 29-32 страна на форумов да ми даде контакт број. Од креми о лосиони имам се иапробано па сакав таа маст да ја пробам.... фалаа поззз
     
  8. minimausic

    minimausic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Број од чичко Саше за масчето против акни некој да не има?
     
  9. Ivy18

    Ivy18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    76
    072 276 954 Слободно да ја земиш маста стварно е добра, јас имав многу акни лицето ми беше катастрофа, секакви креми користев и таблети ништо не ми помогна како маста.
     
  10. confussed :(

    confussed :( Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    KOJA E CENATA NA KREMATA ??? FALA
     
  11. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    882
    Пол:
    Женски
    Можеш да ми кажеш што состав има оваа маст ако знаеш и која е цената? Фала однапред. :)
     
  12. havai 123

    havai 123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    zdravo ako moze nekoj da mi kaze dali kremata Olay total effect 7 , ja ima kaj nas kade ja ima i kolku kosta fala
     
    Последна измена: 26 мај 2016
  13. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Уште се продава маста на чичкото? Јас купував од една жена од манастир ,али не можела да прави за еден само , и ја баталив. Ако купува некој од овој во брзо време нека ми пише , заедно ќе порачаме.
     
  14. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Каде може да се најде добар ваков апарат и по која цена? Овој на сликата е Carisonic, но не мора оригинал.
    [​IMG]
     
  15. shining_star

    shining_star Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    @Elence93, провери во Орифлем и ако не се лажам нешто над 1000 денари беше. :)
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Јас како мала имав претерано гоолеми проблеми со лицето, од 15 години ми почнаа, и ужасно беше, не ни излагав од дома. Се имам испробано, од креми, од лосиони ама ништо не помагаше :Е. Сакавме со мајка ми на 16 години да појдеме во Србија на ласерско, ама докторот рече дека може да се рецидивира процесот пошто се уште бев во пубертет, па и за џабе ќе фрлавме и пари. И на крај преминав на сосема трето, почнав да користам Pferdebalsam (Chili) маст која пече, кому повеќе кому помалце и овозможува циркулација. Ова остава црвенило кое трае подолго време ама поминува немајте гајле:D Ова ми помогна можам да речам доста но пазите многу да не си ја раздразните кожата, ставајте по тенок слој. Кажуваа и за некое медицинско дрво се викало и тоа помагало многу.
     
  17. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    415
    Пол:
    Женски
    имам доста проблематично лице,црнки на носот со делот од образите околу,масна кожа која светнува за кратко време...почнав со користење на зелена глина и вода како маска и а вечерва прв пат наместо крема ставив кокосово масло..имам многу акни oдносно болни акни црвени и неколку флеки ,како мислите дека ке делува оваа комбинација? :worried:
    сакам што поприродно да си го исчистам лицето со цел да не ја третирам нели кожата со хемии..но од др страна сакам се тоа побрзо да заврши :?:
    често ги следам и практикувам советите од @Biodevojka ,и би ви била благодарна и неа и на другите доколку би ми помогнале со овој проблем бидејќи самодовербата и се друго ми е на мн ниско ниво сево ова време .. :(
     
  18. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Прави го тоа почесто и би требало да има резултати. Јас користам зелена глина и чисто бадемово масло и доста ми се подобри. Маслото го ставам после маската, а и секој ден, најчесто навечер.
     
  19. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.288
    Допаѓања:
    6.936
    Пол:
    Женски
    Здраво драга, јас би сакала да те прашам дали прво беше на дерматолог за да ја откриеш причината?
    Инаку за маската од зелена глина прави ја ќе ти помогне, не знам баш за кокосовот масло затоа што е индивидуално. Најнапред престани да користиш било што кое содржи силикони, создаваат само маска на лицето без да го негуваат.

    Потоа најважно е средството за миење да биде адекватно за твојата кожа меѓутоа да не суши, а сепак убаво да измива. Не знам што користош ама еве ако сакаш нискобуџетен производ земи го гелот на алверде со лековита кал, одлично мие а не суши.

    За лице, јас би ти препорачала или некој крем за масна кожа, или евентуално масло од јојоба. Доколку имаш може да направиш комбинација од јојоба со етерично масло од чајно дрво кое е одлилно за оваа проблематика. Цената на е.м. од чајно дрво е 190 денари а ќе го користиш и во маски и во парни бањи и како третман за лицето во базно масло (никако чисто на лицето, етеричните масла мора да се растворат во нешто).

    Се надевам ти помогнав за било што пиши.
    Поздрав.
     
  20. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Девојки јас си ги зедов првото и второто, ги користел некој? Ај нека сподели искуства :)