1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    400 и некој денар е, обично ја купувам од аптека Виола зашто мислам дека само таму ја има - не знам дали во меѓувреме станала достапна низ сите аптеки. :)
    Мачкај повеќе пати во текот на денот по потреба и ќе се смират зафатените места со акни.
    И немој во никој случај да ги боцкаш, не ризикувај, сепак се работи за лице. :)
     
    На Youknow му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SpringGirl

    SpringGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    2
    20160723_013908-1.jpg

    Здраво девојки.Не можам да кажам дека имам проблематична кожа на лицето,но сепак немам ни толку мазна и чиста кожа.Имам црвенило и на лицето немам акни,но од време на време,тек-тук ми се појавуваат ајде да ги речам пубертетски мозолчиња хаха А од пред веќе неколку месеци на образите имам како бели топчиња или некои ги викаат и бели црнки,и тоа во голем број.Купив од сенсилис лосионот по препорака на една другарка која има баш чиста,бебешка кожа. Е сега читајќи на лосионов некако ми изгледа дека има премногу јаки состојки а мојата кожа не е толку проблематична па не знам дали би можело да има штета ако го користам и состојбата на кожата само да ми се влоши... Ако некоја има искуство со овој лосион ве молам да споделите како вие го користите и дали би одговарал на мојата кожа? :)
     
  3. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    c26-groupshot-1-s.jpg devojki kade mozam da ja najdam kolekcijata vo Skopje? Prekrasna bila site ja falat?
     
  4. Girl333

    Girl333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски

    Јас го користам веќе 2 години и имам подобрување. Се става на чисто, измиено лице. Пржи одкако ќе го ставиш, но нема гајле. Јас го ставам 2пати на ден: на утро и на вечер.


    Инаку и мене кожата не ми е толку лоша, но избегнувам ставање на образите, само на чело и на брада
     
  5. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Уф ме нервираат овие бубуњициве што ги имам на челото
    Што да ставам? Користам куп лосиони,креми ама џабе е
     
  6. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.532
    Допаѓања:
    7.422
    Пол:
    Женски
    Имам некаде читано,дека помага,паста од сода бикарбона.
    Во малку вода се става сода бикарбона,се меша убаво,да биде густо.
    Се мачка проблематничното место и се остава да се исуши.Потоа се мие со ладна вода.
    Пробај,не е тешко:)
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    девојки да си купите и пиете цинк, тој ги убива бактериите и помага во борбата со акните
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не смееш без прекин 2 години чудово, особено ако немаш така јак проблем.
    Антибиотик е ова.
    Престани одма со употреба.
     
  9. Girl333

    Girl333 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски

    Fala na sovetot ☺
     
  10. Klara.S.

    Klara.S. Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Devojki dali znaete za kremata "zdravje" so cink oksid e za cusvtvitelna koza i za akni,ja ima li nekoj koristeno i dali ima nekakov rezultat?
     
  11. Klara.S.

    Klara.S. Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    mene ne mi pomogna ama sekoe lice si e razlicno taka da toa ne znaci deka i tebe nema da ti pomogne :)
     
  12. Klara.S.

    Klara.S. Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Jas go imav istiot problem,sto se nemav probano i konecno najdov resenie. Kvasec so malku mleko kolku da omekne ke stavis na celoto,liceto se dur ne se isusi i taka sekoj den. Mene mnogu mi pomogna
     
    На havai 123 и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  13. ivanchos

    ivanchos Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    17.554
    Пол:
    Женски
    Девојки дали ја има сеуште во продажба онаа кремата лала за флеки. Имам слушано многу за неа но незнам каде да ја барам. Ја има во Зегин?
     
  14. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Имав многу грдо лице. Зборам грдо поради сите акни што ми беа концентрирани најмногу на челото и брадата. Пробав речиси сѐ, од камилица, глини, нивеа, еуцерин... ама решението било Леа, лосион за лице. Околу 235 денари, околу 200 и нешто е и гелот Леа исто така, на почетокот ги земав заедно ама после видов дека гелот ми делува поефикасно и само него го користев. На почетокот 3 пати го користев, а потоа само пред спиење и сабајле. Еве ги и двете:
    [​IMG]
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.947
    Допаѓања:
    18.059
    Девојки препорачајте некоја крема за лице против флеки? Имам од сонце,од мозолчиња, ама најмногу ми пречат над усните од депилација....мн е глупо потемно ми е како да имам влакна,а депилирана...сеа па после сончање уште толку се познава.. се депилирав со ленти, викам ај од нив да не ми се прават почнав со восок, иста песна...:(
     
  16. havai 123

    havai 123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
  17. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Навистина кокосовото масло е ефикасно да се става на лице против бубуљици или акни?
     
  18. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    И јас имам вакво дома...но јас го пијам имам слушнато било добро за организмот...а за акнички незнам,ако помага би пробала бидејќи и јас имам проблем со нив
     
  19. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Јас немам којзнае колку многу акни фала му на бога,еве сега прочитав на интернет и ставив кокосово масло на целото лице исто како маска и пишуваше дека 15 мин треба да де седи со него па после само да го измиеш со вода без ништо друго
    Сега чекам :D
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ke proveram vo zegin mila no iskreno ne veruvam deka ja imaat ovaa kolekcija