1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од LovelyGirl, 21 февруари 2010.

  1. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Каде можам да најдам производи за лице од др.Бачев? Бугарски се.
     
  2. babygirl77

    babygirl77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2016
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    За лице како ви делува чичково, а како кокосово?
     
  3. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Во аптека. Производите се македонски, доктор Бачев е од Охрид. :)
     
    На krEM4Eto и Elence93 им се допаѓа ова.
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Devojki jas pocnav so tretmani na kraj se predadov I se nadevam na sve najdobro,na problematicnata koza mu treba dlabinsko medicinsko cistenje toa e prvo so svativ,sabota ke pravam mezoterapija dali ima nekoj iskustvo I dali go pravel ovaj tretman za problematicna koza?
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BOY12

    BOY12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Dali nekoj ja ima koristeno kremata selton gledam ja reklamiraat cesto pa da ve prasham dali ima efekt od nea poshto ne e eftinka..:D
     
  6. steffriss

    steffriss Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    1.375
    Vo vrska so aknite mene najmnogu mi pomogna balea soft and clear 3in 1 gel za cistenje na lice,piling i maska zaedno so upotreba na balea soft and clear nokjnata krema.Dvete se napraveni vrz baza na salicilna kiselina i cink i navistina deluvaat protiv aknite, miteseri,gi cistat temelno porite i posle sekoe nanesuvanje cuvstvuvate deka vi e cista i meka kozata,nokjnata krema posebno dejstvuva protiv sushenje na prethodno pojaveni akni i go namaluva crveniloto sozdadeno od istite niv.Gi preporacuvam i dvata proizvodi za sekoj sto ima problematicna koza.
     
  7. Marijna

    Marijna Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Balea-Gentle-Cleansing-Milk.jpg IDShot_540x540.jpg
    Пред некој ден го купив млекото за чистење на лице на Балеа, прилично добро се покажа, лицето ми е чисто за разлика од претходно но, само што ке нанесам.. првите неколку минути кожата на образите ми е малку црвена и ми свети на т-зоната. (не знам дали истиот ефект се покажува кај сите што го користат или мене не ми одговара).
    Е сега другово на Нивеа го немам користено а, планирам и тоа да го земам.
    Ке ги замолам тие што ги имаат користено да посочат коментари како им делувале :) и едно прашање за мицеларната вода на нивеа:- Дали чисти пудра од лице или само обична секојдневна нечистотија?
     
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допаѓа како мицеларната вода на Нивеа ми ја вади шминката. Ја имам истата само во поголемо шише и ја користам и за очи и за лице. Ја вади пудрата секако, само јас секогаш потоа мијам лице дополнително со гел, па поминувам уште еднаш со памукче натопено во соодветен тоник за лице.
    Многу ми е шубе да исчистам лице само со мицеларна вода, имам некое чувство на „недочистено“. :lol:
     
    На Rose96 и Marijna им се допаѓа ова.
  9. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    балеа софт знајш колку е, или било кој дали знае и можи да ми кажи?
     
  10. steffriss

    steffriss Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2015
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    1.375
    Mislam deka beshe okolu 150 den balea soft and clear 3 in 1 gel,maska i piling, a za nokjnata krema od istata kolekcija ne se sekjavam dobro ama mislam deka bese malku poskapa
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Devojki nekoj sto ja koristel SONA zbor dva za nea da kazi?Dermatologot mi a dade za navecer pred leguvanje da ja koristam
     
  12. Emanuela12

    Emanuela12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    40
    Единствена што успеа да ми го среди лицето. Ќе ти биде премногу суво, преку ден земи добра хидратантна крема, ама ќе видиш резултати после една недела, предобра е
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram na odgovorot ,za moeto lice nesto da go isusi treba neznam sto da se sluci ili sto da stavam (facepalm) premrsno mi e....Se nadevam na sve najdobro
     
  14. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Како е можно т-зоната да ми е мрсна а истовремено и да ми се првути? :wasntme:
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Јас тоа цел живот се прашувам. :lol:
    Приметив дека ми се перути кожата кога не внесувам доволно течности. Кога ова е во ред, се држи под контрола и кожата.
    Плус сега и воздухот е посув, па најверојатно треба да се стави во игра некоја похранлива крема или подлога за пудра.
    А и нормално, по не знам кој пат ја заменив целата препаратива наменета за нега на комбинирана кожа, со средства погодни за нега на нормална кожа.
    Ова веќе неколку години наназад ми се покажа како најдобар "лек" пртив перутење на кожата во масните делови.
     
    На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Emanuela12

    Emanuela12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    40
    Кој клиндамицин ви се покажал ко подобар на леа или на галафарм ?
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Koga go koristev na Lea bese daleku podobar definitivno
     
  18. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Како се менува времето така ми се менува и кожата, но никогаш не ми се случило ова, истовремено и да ми е мрсна и да ми се перути.
    Ќе го применам советот за внесување на повеќе течности и хоуп фор тхе бест.
    Некоја препорака за лосион или гел за миење што ќе ја регулира мрснотијата а нема да ја суши кожата?
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Сината колекција за лице на Балеа ми е одлична и ја користев изминатите години, меѓутоа годинава некако се навратив на Нивеа.
    Класичната колекција (онаа што излезе неодамна) - го користам гелот за миење лице, млекото за вадење шминка и мицеларната вода. Во комбинација со онаа дневна крема со плаво на кутивчето (наменета за нормална кожа), без разлика дали самостојно или како подлога за шминка.
    Единствено експериментирам со тоникот - откако го потрошив оној за нормална кожа од Нивеа, го зедов Byphase зелениот. Не е лош, ама малку ми ја затега кожата.
    Пишман сум, требаше да го земам розевиот за осетлива кожа ама ајде во наредна прилика. :)
     
    На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Мене пак ми се нафрла лицето, ем лошо изгледа ем болат. Се мислам дали Авене или Ла рош посе да земам. Имате некој друг предлог? Ми требаат гел за миење и крема за лице.