1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

  1. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    За раст на косата најмногу ми помогна шампон од коприва.
    Имав премногу куса коса, сеа ми е супер.
     
  2. Princess.A

    Princess.A Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    шампон од коприва со ампули б - комплекс :)
     
  3. anna j.l

    anna j.l Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    здраво девојки
    дајеми некој совет за да ми порасне бар малку повеке од над рамена косава значи има веке едно 4 години се шишам и ке ми порасне до рамена и крај подолу не оди полудев :drunk: читам нешто со рицинусово масло да ко мачкам коренот дали некоја од вас пробала и какви се резултатите:emo::emo::emo:
     
    На anna.janna му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Daddy's Girl15

    Daddy's Girl15 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Девојкии да прашам за побрз раст на косата прочитав во мислењата од пооддамна дека косата да се мие со пиво растела побргу е сеа прочитав се мие со шампон па се плаве па после со пиво и се остава така/..Е сеа не мие јасно како така бе да ја оставам не требе да се исплави?Како така со пиво ке смрди тоа ке се лепи х:rofl::rofl::rofl: и шо нешто пивски квасец имало апчиња ова она е сеаможе ли и со обичен квасец да се мие косата тој обичниот пивски е? САКАМ брз да ми порасте косата затоа (fingers)
     
  5. Dzes88

    Dzes88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Во 1л шампон од коприва се додаваат ампули Б1, Б6, Б12 и ампула од комприва. Се додава и пола шишенце маслиново масло од аптека. Убаво се меша смесата во шишето и се остава да отстои 24 часа. После првото миење одма има резултати, косата има убав сјај, не паѓа многу коса при и после миење, го чисти првутот, а пред се и дава многу побрз раст на косата. Вреди да се проба. :)
     
    На LiliMari и kolovoz им се допаѓа ова.
  6. Daddy's Girl15

    Daddy's Girl15 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    А Кај можам да ги најдам и до колку пари се ? И маслиновото масло до колку пари е ? И во било каков шампон се меша или?
     
  7. Dzes88

    Dzes88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Знам дека шампонот, заедно со ампулите и маслиновото масло не ме чинеа повеќе од 250 денари. Истата смеса можеш да ја ставиш во било каков шампон од 1л, јас самата си избрав коприва. :) Маслиновото ми се чини дека беше некаде 70 или 80 ден. :)
     
    На Daddy's Girl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    1.674
    Било каква комбинација на апчиња-шампон или ампули не даваат WOOOW резултати за две недели. И плус косата се заситува и резултатите се покажуваат постепено за 2-3 месеци. Не е препорачливо да се користат комбинацииве повеќе од едно истрошено пакување на шампонот. Треба пауза да се направи некое време па после доколку не сте задоволни пак. Колку е добро толку е и лошо
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Marinelka22

    Marinelka22 Нов член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Нели ви се мрси косата од маслиново масло кога го ставате во шампонот ?
     
  10. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    А го има некој пробано шампонот на Lush за раснење на косата?
     
  11. MiaNmaR

    MiaNmaR Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    170
    Пол:
    Женски
    Не не се мрси напротив мене од тој шампон ми се опорави косата, влакното ми е многу поцврсто и има убав сјај.
     
  12. Dzes88

    Dzes88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Нормално е дека не може да се очекува за две недели да ти порасне којзнае колку косата, ама расте побрзо во секој случај од вообичаено. Кај мене имаше видливи резултати околу сјајот на косата, имам виткана коса и кадриците ми беа поприродни и поубави. Се сложувам дека треба да се направи пауза после едно истрошено пакување, истото и јас го применив. Сепак вреди да се проба. :)
     
  13. Dzes88

    Dzes88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Затоа се става само пола шишенце од 50ml маслиново масло во 1l шампон. Јас немав никаков проблем со мрсење на косата.
     
    На Marinelka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Минатата година приметив после 3, 4 месечмо фабање дека израстокот ми е многу мал како косата да престана да ми расте на што следеше читање на целава тема и спремање на марифетот. Јас никаков ефект не видов за растење на косата од ова со ампулите, АД капките и пантенолот во шампон. Пред речиси една година го правев ова и плус пиев од капсулите на фитовал што се за коса и по три апчиња дневно б коплекс (од тие кафеавите)...за жал кај мене немаше никаков резултат во растење во должина на веќе постоечката коса. Кога ги завршив сите капсули го џитнав тоа што остана од шампонот и се помирив дека ете мојава коса расте месечно до сантим максимум. Одма потоа почнав секоја вечер да го масирам скалпот со Ревитин спрејот од кој мислам дека почнаа да ми растат бебешки влакна што беше супер со оглед на тоа што веќе некое време немав воопшто бебешки влакна, можно е и фитовал капсулите да имале удел во ова стварно незнам, зошто што се не направив и неставив на коса само за да пркне малку. Потрошив едно цело шишенце и второто го почнав само не го довршив бидејќи сметав дека нема веќе потреба, косата почна да ми се обновува и од тогаш редовно си ја негувам косата со масла, маски, спречиња, течни кристали...ако ништо друго бар фала богу почна да си расте можеби поспоро од нормално ама битно расте.
    И уште нешто што приметив кај мене е дека ако ми е расцветана косата поспоро ми расте, кога ќе го одстранам метилот си продолжува нормално да расте.
     
  15. anna j.l

    anna j.l Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски

    Сум го пробала ова купував скопско :lol: сите го пијат јас го ставав на косата и го оставав 1 саат не да смрдешее:puke: ама никаков ефект нема бар на мојава коса никаков:P
     
  16. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Му начукав на мојот шампон таблетки Б комплекс кои ги изгмечив па за некое време ќе ви пишам ефект.
     
    На Marinelka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Значи вака попладнево купив пивски квасец слушнав ги јакнел ноктите и го забрзувал растот на косата а наставникот ни кажа дека дури и за чистење на лицето служи. Но кога се вратив дома и кажав на мајка ми секако не кријам ништо и таа ми рече дека со него ќе сум се здебелела и се беше нервозна па незнам мене дали ми се истури а ми рече дека доволно сум била дебела па уште тоа ми фале а јас си имам само мало стомаче и сум си океј па сега незнам дали да го пијам или слично па што викате вие дали мн ќе ме здебели и дали има голема ефикасност??
     
  18. Daddy's Girl15

    Daddy's Girl15 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Ана Кларк колку ги купи таблетите?
     
  19. AnaKlarc

    AnaKlarc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2014
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    денар едно аптекарката ни рече трипати на ден по две а некој пиеле и трипати на ден по пет а тие што пиеле по едно и немале некој резултат
     
    Последна измена: 1 декември 2014
  20. Daddy's Girl15

    Daddy's Girl15 Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Kako мислиш денар едно? едно апче еден денар? и ти по колку ке пиеш?