1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како побрзо да ми расте косата?

Дискусија во 'Коса' започната од skorpija1992, 23 декември 2009.

  1. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Ама пред миење на косата или отпосле ? Како е подобро , тоа ми беше прашањето ... Инаку не го ставам повеќе дека бојата паѓа од јаболковиот оцет.
     
  2. andrianam

    andrianam Активен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Пред миење
     
  3. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Јас го правев шампонот за растење на коса и сум многу задоволна од истиот.
    Си задов шампон од лук го има на афродита фирмата едно кило 108 денари пола кило шампон растворам со 30 апчиња пивски квасец, ги толчам апчињата и ги додавам во шампонот плус ставам 20 ампули б витамини сето тоа го растворам и при секое користење го клумам затоа што смесата се таложи.
    Премногу сум задоволна од резултатот косата не ми паѓа толку и му расте многу брзо успеав за неколку месеци да ја пуштам подолга и посјајна.
    Е сега зависи овој шампон можеби нема на секој да реагира бидејки секој е различен.
     
    На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Сум гледала видео на јутуб и девојката после капење додека е во када си става јаболков оцет, како последен чекор во капењето. Дали си задоволна од него ? Ти ја правеше косата посјајна и помека ? :)
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    После капење во море на водена коса стави си балсам, така нема да ти се оштетува косата од сонцето :) После секое туширање во апартманот/ хотелот задолжително маска или балсам :)
     
  6. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    јас ставав јаболков оцет на косава заради првут , ми го чистеше првутов но ми ја оштети косава , како може да е за растење кога мене мн ми ја остети како со 10 фарби да сум се фарбала ?
     
  7. Ginger^

    Ginger^ Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 март 2015
    Пораки:
    4.320
    Допаѓања:
    55.364
    Пол:
    Женски
    Да , да многу е убав за косата . Јас го ставам од кога ќе ја исшампонирам косата , и го мијам со вода. Два патио во месец, така ми излегува со сите останати салтанати.
     
    На Lana del Rey и pupi.girl им се допаѓа ова.
  8. Cecyska

    Cecyska Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки, јас имам густа и кадрава коса, и благодарение на вас, вчера после миење и ставив пиво на косата и морам да ви се пофалам дека кога ми се исуши ми беше многу сјајна и мека, а миризбата по сушењето исчезна. А бидејќи прочитав и дека од пивото расте косата, баш ќе ставам редовно пиво и ќе ги видам за некој месец резултатите.. Па еве во овој случај би сакала и да ви се заблагодарам :*...
     
  9. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Коста побрзо расте и со кана, можете да пробате ем и е многу здрава и корисна :)
     
  10. SWagger274

    SWagger274 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2015
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    508
    Пол:
    Женски
    Мене природно ми расте како луда ! Ништо не користам туку на месец два одам на фризер и ги кратам врвовите
     
  11. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Is
    Iskreno mene pivoto mi e omileno i ne pominuva den da ne se napiam a kosata mi raste brzo pa mozebi ima nešto vrska so toa. Sega ke probam i da ja izmijam so pivo kosata. ;)
     
  12. katedelrey

    katedelrey Активен член

    Се зачлени на:
    1 август 2014
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    177
    сигурно е од пивскиот квасец Ч)
     
  13. Punk girl

    Punk girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    како да НЕ МИ РАСТЕ КОСАТА БРЗО ДАСФАСДГДАС се шишам кец од страните за една недела ќе ми порасне колку што на другарката и расте за 3 месеци.. не е хумано..:u:
     
  14. Kate505

    Kate505 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    159
    Пол:
    Женски
    i jas koristam ampuli so b vitamin i afrodita od luk, napochetokot imav dobar efekt no vo posledno vreme prestanaa da dejstvuvaat znae li nekoj shto treba da napravam za da go postignam istiot efekt od shampono kako shto go imav na pochetokot?
     
  15. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Kolku vreme go koristis.Ima nekoi kozata im e prezasitena od ist sampon i dobivaat apez i prvut,pa moze i kaj tebe e takvo nesto
     
  16. Natasha_88

    Natasha_88 Нов член

    Се зачлени на:
    17 август 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas probuvam so bekotin apcinja vitaminski za kosata ima i dobri rezultati samo neznam dali gi ima tuka kaj nas.
     
  17. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Dali ima nekoja koristeno Alpacin nenormalno rastela kosata od nego,ako go ima nekoja koristeno ako moze da spodeli mislenja.Sega mi kazaa no nez kolku e zdravo fala odnapred
     
  18. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    Ве читав колку што можев наназад но не најдов одговор на ова што сакам да прашам, што/како се користи кога има потреба од раст на нова коса? Конкретно, се работи за дечко ми, косата му расте супер и се е во ред, но на залистоците ја нема. Пред години, во средно, имав другар со ист проблем и користеше некој шампон ако не се лажам на еуген перма за раст на коса напоредно со серум за раст, арно ама ниту тој не се сеќава кој точно беше.
    Се обратив кај стилист кој соработува со нив, за да порачам преку него ама дечкото си става +1300 денари од сумата која знам дека другаров ја плати 900-1200 денари и премногу е некако.

    Некој со совет, искуство, лек?
     
  19. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Deckoto na edna drugarka koristese eden sampon ama nemase podobruvanje,a za takov problem lek imam slusnato da se soberi tecnost od loza,toa bilo koga krojat lozje lozata ispustala tecnost samo sto tecelo kapka po kapaka i da se soberi,da se stava na glava kolku e tocno ova nez
     
  20. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    ^ Благодарам, ако некој има нешто користено и дало резултати, ве молам пишете ми, ако нема ништо на крај ќе ги даде парите и ќе ги купи овие, ќе ги најдеме точно сигурно, но сепак да ви ги слушнам советите прво :)