Квиз „Се или нешто“ [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 25 декември 2011.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  ја преку маил се пријавив, доколку некој дознае некој поинаков начин на пријавување,нека пише
   
 2. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  2.451
  Oваа госпожава Тања што беше предходната емисија најдигната, најпрофригана демек, а ништо не направи. 300 ден. само зема. Многу ме нервираше. Демек се знае она, се предвидува. Гледам колку. |(
   
 3. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  633
  ^Се знам лично со тетка Тања кога ќе и кажам што збориш за неа ќе те истепа :lol:
  Шала. Тања си е таква. Ретко кој ја трпи :lol:
  Добро е што не зема многу пари, ќе се фалеше цело време :D
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.506
  Допаѓања:
  4.596
  Сноу Квин, да не не изненадиш сега, следнава емисија да не те гледаме во натпреварувачките што отвараат кутии. :lol:
   
 5. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.263
  Допаѓања:
  2.346
  интересен ми е квизов го гледам кога имам време и кога нема да заборавам
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  камо среќа,одма ќе ви се пофалев-ќе ви кажев....ама уште ништо :(
  сигурно ли е ова пријавувањето по маил, некако чудно ми е да не е преку мобилен :^)
   
 7. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  56
  Го следам квизот. Па вака не мое мислење тука е така односно ( :rofl: ) тие знаат кога ти е годишница, роденден, роденден на блиските роднини и таму ги стваат или најскапите или најевтините суми сте го забележале ли тоа? :D
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  6.988
  Допаѓања:
  10.057
  Пол:
  Женски
  го гледам квизот,баш ми е интересен..
  али за зената што зема 300денари,лелееее што да кажам :tmi: кутрата..
  штета на ваков квис да земес под 5000денари...али ете срејка повеке за другите.. :)
   
 9. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  1.592
  Пол:
  Женски
  Ејјј баш ми беше криво за Тања...
  Без посебна причина, чисто ради сите досегашни доагања и ангажман додека да ја изберат, а како тргна во првата тура на сини кутии, си реков нејзина ноќ е, ама тоа е тоа.
  Ивона незнам што се занесе, ѕвезда на вечерта мислеше е. |(
   
 10. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  1.495
  Пол:
  Женски
  Интересно е за гледање доколку стоат тиа поголемите суми :D.
  П.С. има и ваква игра, сигурно сте ја играле :D
  http://www.gazo.com/game/deal-or-no-deal
   
 11. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.249
  Допаѓања:
  2.214
  Пол:
  Женски
  Тетка Тања беше многу интересна.. :lol:
  Се прашувам дали некој некогаш ќе го земе милионот ?
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Јас :rofl: :rofl: :rofl:
  :!: само shhh нека остане во тајност :rofl:
   
 13. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.967
  Во квизов најмногу ме нервираат луѓето што стојат позади кутиите. Една баба од дома си донела некое украсче и овој и вика ај број 9 пример, и она ова украсче да ти донесе среќа |( Или кога се филмаат некои, на рекламата го гледам оној човекот кутијата ја ставил на глава :fubar: Неверојатно се иритирачки, со здрав мозок се прават будали на телевизија. Па отвори ја кутијата и не треси зелени :swear: Толку од мене....
   
  На TheaEsposito му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  2.451
  Потполно се сложувам со тебе. Цело време се глупираат. Сакаат да се направат поинтересни ама устварии со тоа покажуваат колку се да не речам глупи и прости. |(
   
  На Elena-97 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.133
  Допаѓања:
  1.684
  1 - Како никој од играчиве нема среќа бе да земе малку повеќе пари? :^)

  2 - Сум го гледала квизов на други канали од странство, ама нашиов крш е. Лила (која онака ми е добра како водителка) многу префорсирана, крената е некако. Се мора да парадира, кажува глупави шеги, мора да е центар пажња....
  Многу битно за еден квиз е самиот водител.
   
 16. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  1.787
  Пол:
  Женски
  Факт е дека секогаш плукаме по нашево, ама како да речам дека е добар квизов кога во споредба со хрватскиот е нула. Само со него можам да го споредам (немам гледано друг) и не можам да речам дека водителката е супер, или дека општо е интересен за гледање.
  Лила не знам како стигна до овде стварно. Вештачка е. Не треба само да кажеш нешто, треба и да знаеш тоа да го кажеш. Заради неа не можам да го гледам. И мислам дека треба под итно да се исфрли она: Кажи дали понудата важи. :puke: :puke:

  А, и уште една замерка :lol: Јас мислам дека треба во 2 или 3 навечер да се дава квизов. Тогаш се сите будни и ударен термин е. Нека го рекламираат за во 2, а нека го дадат во 3. Прекрасно.
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.086
  Допаѓања:
  14.203
  леле го видовте оној сељакот што си направил песна милион си земав нешто? |( |( господе боже....
  ретарда
   
  На Glossy-girl и Dulceee им се допаѓа ова.
 18. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  75
  Код:
  
  
  Не гледам досаден ми е
   
 19. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.386
  Допаѓања:
  3.580
  Пол:
  Женски
  Немам коментари.
  Страмота.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  За вчерашниот играч ако му е, што загуби, идеше на тоа дека 30илјади му се доста панкарот му нуди 38,а тој ги одбива...епа со алчност тоа ти е. Наш ненаситен народ.
   

Сподели ја оваа страница