Книга која ве променила

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од LivingGlam, 19 октомври 2010.

 1. Babyby

  Babyby Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  7-те навики на успешните луѓе-Стивен Ковеј ДЕФИНИТИВНО!! Ја препорачувам на секој!
   
  На Ariel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  276
  ,,Можеш ако веруваш дека можеш'' - Норман Винсон Хил.
  Книга која ме научи на самодоверба, за тоа како треба да се радуваме на се и најбитното од се да не се откажуваме никогаш ама баш никогаш и покрај сите порази и да веруваме дека можеме бидејќи и невзоможното може да се претвори во возможно! :)
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  157

  Баш денеска пред неколку часа го прочитав овој дел.И баш добро се сеќавам на реченицава,како ја разбрав,како ја замислив во главата..
  Сеуште ја немам дочитано,но засега сум задоволна од тоа што сум го прочитала и мислам дека нема да остане еднаш прочитана,ќе се навраќам низ страниците барајќи ги совршено напишаните реченици кои навистина мотивираат.И јас ја препорачувам.Посебно кога си во депресија. :)
   
 4. skorpija123

  skorpija123 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  2.411

  И мене овaa книгa...не декa ме промеенилa, aмa ми е многу позитивнa.
   
  На d.i.n.a му/ѝ се допаѓа ова.
 5. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  75
  Петтата спогодба од Дон Мигуел Руиз
  не ме промени како личност, но ми го промени погледот на поимот рај и начинот како да стигнам до сопствениот :)
   
 6. Divajn

  Divajn Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  218
  " Будење " Антони де Мело ..
  Нема да коментирам ништо, кој читал знае, кој не - му ја препорачувам :)
   
  На lola-86 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Angelinkka

  Angelinkka Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  349
  Пол:
  Женски
  Феникс од Георги Стоев... Ме потсетува дека секогаш има надеж, дека секогаш може да се почне од почеток... Оваа книга ја читам за една ноќ, само 80 страни е но книгава е предобра. Ја имам прочитано безброј пати... најчесто кога сум тажна, кога надежта умира во мене или кога нешто ме боли... Кога неможам да спијам или кога сакам нешто да заборавам, оваа книга ми го убива стресот после секоја расправија... магично делува кога сакаш да го оттргнеш вниманието од нешто, лесно се чита и е прекрасна книга.
  (најчеста причина да се сетам на книгава е кога имам циклусни болки, тогаш подобро и од апче делува... ја препорачувам на секој кој сака да се смири и заборави на останатитот свет)
   
 8. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.907
  „Индиго Бомбај“ Сфатив дека се што треба да се случи, ќе се случи.
  Сфатив дека не треба да го форсирам животов. Дека едноставно, има некоја цел моето постоење, баш во ова време, на ова место.
   
 9. EmmaBass

  EmmaBass Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Калуѓерот што го продаде своето Ферари - Робин Шарма :)
   
 10. sweat2

  sweat2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Aна Каренина,книга што ме остави без зборови и која ја
  читав со голем интерес,посебно ми остави впечаток аферата
  мегу Вронски и Ана,забранета љубов која заврши со трагичен крај...
   
  На Модо и moon1 им се допаѓа ова.
 11. beyonce22

  beyonce22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  36
  Психологија на успехот - Дејл Карнеги
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.712
  Допаѓања:
  2.014
  Моќта на потсвеста
   
  На simonna.a и samovilamila им се допаѓа ова.
 13. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  191
  Калуѓерот што г продаде своето ферари.-Те тера да мислиш позитивно и да гледаш на порозовата страна во животот.
   
 14. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  8.028
  Пол:
  Женски
  `Препушти се`-Сара Десен.
  Прекрасна,се повратив во живот после неа.Се соживеав со Оден,на некој начин.
  И благодарам многу!
   
 15. Cka

  Cka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  2.401
  Допаѓања:
  18.376
  Секоја книга, по малку, се до следниот ден кога почнува следната. Животот- ниедна, но секако дека секоја влијаела по малку. Но коренита промена...јок
   
 16. theowndemon

  theowndemon Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  9.852
  Пол:
  Женски
  Исто. И дома имам копија од неа и многу често ја читам. Плус уште една книга слична на оваа, не ми текнува точно на насловот, таа поретко ја читам. :) :inlove:
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 17. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  3.571
  Сикрет од Ронда Бирн
  Успех од Наполеон Хил
  Емоционална Писменост од Др Клод Стајнер
   
 18. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  404
  Пол:
  Женски
  Anam Cara од Johh O'Donohue. Редовно и се навраќам со радост.
   
 19. Marija001

  Marija001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  6
  Волја за моќ, Така зборуваше Заратустра - Ниче
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  2.823
  Допаѓања:
  7.648
  Пол:
  Женски
  Смртта на Иван Илич-Толстој
   
  На moon1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница