1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
  2. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Мами за бебе саем пишете ми и мене и јас сакам да одам фала ви поздравче ;)
     
  3. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Јас дадов информација за саемот за мебел дека е на крајот од месецов (@PUPICA ако си се помешала со него), па може да ви користи за пронаоѓање на креветче, но бебе саем нема во најава воопшто.
     
  4. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    I jas isto barav nekoe info za bebe saem godinava ama nisto...
     
  5. Super-Mama

    Super-Mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    13
    Дали некој ја има користено chicco liteway и како сте задоволни,и по која цена се продава?
     
  6. ELENA***

    ELENA*** Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    живеам на стрмен терен и потребна ми е количка што има рачна сопирачка.на неколку места во македонија не можев да најдам.дали некоја од вас може да ми предложи каде можам да најдам таква количка.:)
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам, маж ми ја купи од Белград околу 14 000 динари, добра е само ми пречи тоа што освен каишот за закопчување и држачот напред, нема друга потпора па син ми се смкнува надоле, ме разбираш што сакам да кажам, ми фали потпора меѓу ноџињата. И нема сончев кров :) она прозорче на тендичката, па не можам да го ѕиркам што прави додека го возам. Искрено, мене повеќе ми се допаѓа чико Multiway мислам дека е 8-9000 денари.Ја имам и оваа http://bebesupermarket.mk/?p=19023
    за тие пари кочичката е супер, ги има сите карактеристики на скапа количка, а колку е квалитетна не знам, ќе видиме како ќе се покаже летово. Имам и троделна( транспортер, корпа и количка), корпата максимално ја искористив, долго време спиеше бебуш во неа, ама тешка е упм, претпладне сум без кола и нема шанси да ја ставам во такси сама, два гломазни дела да ги склопам со дете во раце е невозможно и веќе ја тргнав.
    @ELENA*** ако бараш количка со рачна сопирачка како што имаат велосипедите, такви модели има Чико тоа се колички за џогирање, прашај во Енци Менци, не сум видела кај нас ама можеби може да ти порачаат.
     
    На ELENA*** му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Super-Mama

    Super-Mama Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    13
    Некој да ми препорача летна количка ама да биде квалитетна да не бидат фрлени бадијала парите.
     
  9. Maarina

    Maarina Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2012
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Nekoe iskustvo so kolickite chicco trio sprint, vo enci menci imaat 20% namalenie do 15 april.... Kolickite mi gledaat kako odlicni ama neznam kako ke se pokazat. Od 24990 namaleni se na 19990! Nekoe iskustvo ili sovet?
     
  10. gordeana

    gordeana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Јас го имам ланскиот модел на трио спринт, тогаш пред да се намалаи данокот на бебешките производи беше 26 000, па као на попуст ја зедовме за 23000. Бебуш го родив 2600, не беше голем па корпата ја користевме до негови 6 месеци, супер е за зимо. транспортерот уште ни стои во кола и сега ја возиме количката со седиштето свртено нанадвор и сум доста задоволна. Другарка ми гледајќи колку е цврста количката и она си купи иста за нејзиното бебе. Друга другарка ја има лајтвеј, и од таа се фалат. Јас се мислев меѓу грако и ќико, ама крш фор кидс кога купував ја немаа обновено лиценцата за грако (значи ќе нема делови, сервис), а една познаничка ми се пофали дека нејзината ќико мултивеј ја прегазиле со кола и ене ја ништо не и е со години :). Јас искрено сакав да го купам новиот модел на ќико мултивеј, ама тогаш носеа само црвени, па сакав од трио спринт само количката, ама немаа тогаш само количка. и ај да не останам без количка цело лето до септември кога носат сите роба ја купив триото со сите делови и не згрешив.
     
    На Maarina му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MissDior

    MissDior Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2011
    Пораки:
    1.182
    Допаѓања:
    10.085
    Има некој искуство со количка Graco Evo?
     
  12. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Мамички, се одлучив за chipolino tria.
    Е сега таму каде што ја гледав има само ваква боја, а мене ми треба за девојче, а и баш сакав црвена. Не ми се шета да барам дали и каде има, ако имате видено, ве молам за инфо. И искуство ако имате?
    Еве иста ваква ко на сликата, плус оди со неа и транспортер. Цената и е околу 16000 ден.
    [​IMG]
     
  13. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Пиши им на Андреј компани или Алф кидс на фејсбук, тие продаваат Чиполино колички па ќе ти кажат кои бои ги имаат на лагер. Мислам и Либерта бебе центар од Неготино, и во Локо Кроко има Чиполино.
     
    На Sky-butterfly и zuto им се допаѓа ова.
  14. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    fala mnogu. Ja najdov vo Alf kids na vikend popust za duri 11 500 denari vo prljavo roze boja. Popust e znacitelen vo odnos na ona sto gledav tuka. I plus vrsat dostava. Uste samo cekam odgovor da ja ima na lager deka kolicinite se ograniceni. :clap:
    eve ja:
    [​IMG]
     
    Последна измена: 18 април 2015
    На Bajaderka, TIGARCE86 и Kitten им се допаѓа ова.
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Мило ми е што ја најде :) И јас лани ја земав од кај нив, доставата е 200 ден.
     
  16. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    ista li imas zemano? Ako da, kako si zadovolna?
    Pretpostavuvam cenata i e malku podole bidejki e od 2014 kolekcija, ama toa ne mi e bitno.
    Mnogu e lesna i prakticna, od ona sto mi prezentiraa edna prodavacka.
     
  17. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Не, мојата е Чиполино Оптима:
    [​IMG]
    Малце е гломазна и тешко се склопува и бара голем багажник од кола. Но со квалитет е супер. Подобри се од Бертони/Лорели.
     
    На koritsaki, TIGARCE86 и zuto им се допаѓа ова.
  19. bile1986

    bile1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Ние си ја зедовме miltiway evo од chicco и презадоволни сме многу е лесна за склопување и транспорт
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  20. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Истaтa јa имaме тoплo ти јa препoрaчувaм, преубaвa и мн.леснa зa дигaње зa кoристење 7кг.е прекрaснa е ние сме презaдoвoлни oд кoличкaвa,види вo alf kids bebe market prilep,oкoлу 13 000,беше тукa е пoскaпa ск.сеa брзo јa гледaв прaќaaт сo глoбкo зa Ск.креветчетo и душекoт ми се oд кaј нив немa дa згрешиш тoп е кoличкaвa :)
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.