1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Ќе сакаш да ми кажеш што модел ти се количката и транспортерот или да ги сликнеш ако не ти е проблем, пошто на повеќето места каде што гледав не се вадеа.
     
  2. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Moite se kupeni pred 5 i kusur godini i ne znam dali seuste go ima toj model, inaku se na bertoni, kolku sto znam oni recisi sekoja god isfrlaat novi modeli, se nadevam go zadrzale istiot princip. Inaku od ona sto zirnav na nivniot sajt sega imas mnogu poubavi transporterot e bertoni bodyguard, ako seuste go ima vo prodazba se vadi se od nego, a kolickata izvini ne se sekavam na modelot, vo momentov ja koristam letnata zasto i taa ima nulto nivo, a zimskata mi e spakuvana. Isto e od bertoni samo ne mi teknuva na modelot. Generalnk proizvodite na bertoni ne se voopsto losi, a se poeftini od slicnite modeli na drugite brendovi. Gi imas vo prodavnica sproti biser, vednas zad baby centar, pa moze da vidis sto imaat na lice mesto i da proveris dali se vad navlakata. Pozz
     
    На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Na mojata kolicka i se vadat site delovi i moze da se pere toa vo masina, i na korpata i na transporterot i obicnata navlaka :) imam chicco sprint :)
     
    На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Kolicki vo aerodrom?
    Dali ima na plasticarskata ulica ili tamu vo blizina?
     
  5. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Za
    Za kaj plasticarite znam deka ima ama ne znam tocno kade.Aerodrom-vo Biser gore na kat dve prodavnici i edna dole.I do Kapitol,dve,Baby blue i Nuk.
     
    На galapce му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Кај пластичарите не се мачи да одиш, истите колички им се сегде и кинески. На едно место имаат чиполино ама се доста поскапи. Види во Бисер од задната страна над тинексот имаат колички на carelo - грчки и спроти Бисер во BabyBlu (loreli, bertoni и hauck) по нормални цени.
    Доколку си во можност појди во Локо Кроко - Кисела вода имаат намалување на цената на количкитe
    https://www.facebook.com/pages/Loco-Croco/433696006774558?fref=ts
     
    На galapce и zuto им се допаѓа ова.
  7. Едно Чупе

    Едно Чупе Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.067
    Пол:
    Женски
    11253688_830357113707567_4360661395436756471_n.jpg
    Има некој искуство со ваква?
     
  8. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    На нашава количка и се вадеше секој дел и истите ги перев во машина со ладна вода и со слаба центрифуга.
    [​IMG]
    Туку количкава ми е ептен зачувана, не ја користам веќе синко порасна, па да прашам дали може да ја продадам по одредена цена. Инаку нова е 55000 ден.
     
  9. loola23

    loola23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    30
    на нашата количка, ја постирав погоре со слика, Ferrara на Chipolino, се вадат сите делови и се перат во машина на пониска темп.
     
    На <3 pleza4e <3 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Drugarka ja ima istata ama na zelenko i zadovolna e :) Bas setkavme pred nekoj den i mnogu stabilna, jaka kolicka e za razlika od mojata chicco koja ja plativ dosta poskapo...a levo desno se klacka mojata, taa e epten cvrsta, a i mi se svigja izgledot :)
     
    На Едно Чупе му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mon4i91

    mon4i91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    101
    10338531_649868638457181_4068929036575763726_o.jpg -kolichka-jungle-lux-so-transporter-tashna-zimska-prekrivka.jpg eve ja nasata kolicka :) nekoe iskustvo?
     
  12. IveBrajan

    IveBrajan Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2014
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    593
    Јас ја имам кремавата, презадоволна сум. Има амортизери, можеш од двете страни да ја вртиш, цврста, стабилна, мене ми се допаѓа многу. Ја возам цело време по дупки низ двор во трева и ништо не и е. Мислам ќе бидете задоволни :)
     
    На mon4i91 и Miss.Sweet им се допаѓа ова.
  13. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Мајки дали ја има некој количкава? Како сте задоволни од неа? Моментално е на попуст заедно со транспортер па затоа се распрашувам :)
    [​IMG]
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Mamicki dali moze da mi kazete kade mozam da najdam kolicka quinny i neznam dali da se odlucam za taa ili chicco trio sprint?? Pomos ako moze :)
     
  15. mamita83

    mamita83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    426
    Quinny имаш во Сити мол во енци менци и во уште една продавница во редот на енци менци, со тоа што мислам дека можеш да ја размислиш идејата да идеш до Грција и да си земеш tax free ќе ти дојде сигурно 15 % поевтино. Нашата е Quinny Buzz и мене ми е одлична.
     
    На eatpraylove90 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Jas imam chicco Trio sprint, malku me nervira sto jas sum visoka, a koga kupuvavme ne gledav toa mnogu, bidejki se loso mi bese i taka nekako nabrzinka ja kupivme :D i ja sutirav malku na pocetok no sega se naviknav... korpata nema mnogu da ja iskoristam bidejki rodiv bebe 56cm dolgo (na mama i tato golemo) pa mislam deka za mesec, dva vekje i nema da go sobira tamu hahaha :D inace imam 3 drugarki so razlicni kolicki i nekako nivnite se postabilni, cvrsti, a mojava kako da se klacka levo desno :/ Koga kje kupuvas svrti vo prodavnicata eden krug obavezno :D
    edit: mozebi se klacka sega bidejki korpata e dosta teska... Pa koga kje go stavam obicniot del koj gleda napred kje bide mnogu polesna :) mora da si se tesam, kje ja koristam zdravje za 3 deca hahah
     
    Последна измена: 9 јуни 2015
    На eatpraylove90 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    @<3 pleza4e <3 Еве слики од количката, не можам преку л.п да ти ги пратам.
    IMAG0460.jpg IMAG0461.jpg IMAG0462.jpg IMAG0463.jpg IMAG0464.jpg IMAG0465.jpg IMAG0466.jpg IMAG0467.jpg IMAG0468.jpg IMAG0469.jpg
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    Зошто Мариз не си задоволна од триото? И јас ја имам истата,а и од други што ја имат сите се фалат,многу ми е згодна,лесно се собира во кола не зафаќа место,јас корпата уште ја користам иако и ќерка ми е долга,сега од 6 месец планирам да го сменам другиот дел,а и мм е висок па он вика дека му била таман
     
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Abe lesna e za vozenje, bas si sakav klasicni obicni 4 trkalca... Ama kako sto kazav mnogu sum visoka i kratki mi se malku rackite i ja gazam malku :D inaku lesno se sobira i se otvara, ni ja so sobira vo kola, mozam sama od doma da si ja iznesam... Transporterot dosta go koristime vo kola :) ubava e kolickata, ama ete ne mislev mnogu za rackite jas :D so drugarkava se smenivme vo vozenje i rackite i se mnogu ponazad a trkalcata podaleku od nozete... jas i taka malku cekoram... Golemi cekori :D kje se naucam kako manekenka sega :D
     
    На azelea му/ѝ се допаѓа ова.
  20. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.484
    Допаѓања:
    15.375
    :D:D е да тоа е само мала мана,требало да ги направат рачките да се продолжуваат
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.