1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    а оваа не е мала летна? дека и летна пишува... а и некако помала од мојава chicco изгледа, затоа видов добри рачки има а и некако лесна изгледа на сликава... ние не бараме итно, до наредна пролет има време... ке си гледаме кога можеме, ама мора да најдам чадор систем или лесна количка со подолги рачки, ако некој знае кај има нека каже :D
     
  2. kristina.k

    kristina.k Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    8.301
    Допаѓања:
    37.951
    Пол:
    Женски
    Таман отидовме да ја купиме количката што си ја одбравме, бојата се продала и не може да се порача. :(
    Сегде се јавив и во Прилеп во алф, и во Либерта и овде сите продавници ги прошетавме ама немаат од тој сет. Ние го сакавме аполо сетот на лорели што се ротираат рачките во сиво зелена боја, а од таа боја го има само рио сетот со фиксни рачки. Дали некоја ја има таа количка и кои се другите разлики освен рачките? И дали е неопходно да се има ротирачки рачки?
    Првата е со фиксни рачки.
    33225.jpeg green-gray-2015.jpg
     
  3. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Mariz, treba da se vidi vo zivo, mene mnogu me potseka na mojata, moze gresam. Samo sto mojata ima plus zimska prekrivka, drzac za flasa i dr sitnici koi bas i ne gi koristam. Za racki isto bi trebalo da vidite vo zivo,moze ke bidat dovolno dolgi. Ne deka kolickata e losa, i cenata e super, samo neka vi pokazat kako se sobira. Mozebi gresam, vaka gledajki od slika, ama mislam deka se sobira so preklopuvanje i taka zafaka mnogu prostor, sto moze vam i da ne vi pretstavuva problem, toa e individualno. I isto vi zivo e najdobro da ja probas, pogotovo ako ima lesen aluminiumski ram da ne slucajno ti se trese levo desno. Toa vaka se moi primedbi od ona sto go inam, moze nemaat vrska so ovaa kolicka. Pozz
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  4. biljanamk

    biljanamk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Кои колички се подобри, со 3 или 4 тркала? Ако некој има лично искуство.
    Денес во комбинација ни ускочи уште еден модел со цела опрема (поефтино) само наместо 3 има 4 тркала.
     
  5. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Јас земав со 4. Според мене се постабилни и најчесто кај оние со 3 нема прагче напред за нозете, па бебето кога е поголемо му висат нозете. Тоа беше пресудно кај мене да се одлучам за 4 тркала.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  6. markovamama

    markovamama Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Awl се мислиме да ја купиме оваа количка дали ја купивте од City mall? Цената и е 21 490 со транспортер мислам беше 3 во 1. Како сте задоволни до сега, ти благодарам и се најубаво со бебушот.
     
  7. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Количката е екстра за движење, лесно се маневрира со една рака и се движи по пречки. Има транспортер и корпа од 0+. До сега е само во трамспортер по 2 саата за шетање и за возење. Ужива бебе во него и за сега не плаче. Топло ти ја препорачувам. Рамот е лесен, јас го симувам по скали а рачките се доволно долги за да не ја рита човек од 2 метра :) поздрав и до вас :)
     
    На markovamama и irenna им се допаѓа ова.
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    А дали некој има искуство со оваа количка ?

     
    На blessed2 и markovamama им се допаѓа ова.
  9. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    Majki ako ima nekoja majka visoka kako mene ili i vie drugite ako znaete, jas sum vo potraga po cador system so dolgi racki :D za vo prolet mi e, ama uste sega da pocnam so potragata :D
     
  10. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    Dali ima nekoja majka da prodava socuvana kolicka GRACO so tri trkala ili Maxi Cosi?
     
  11. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
  12. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Слушнав дека во Бугарија количките се далеку поефтини, имате ли некое инфо во врска со тоа? Каде да барам, некои страни или нешто такво? Купувала некоја од вас?
     
  13. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    Во Локо кроко во Кисела вода имаше такви чадор колички со високи рачки кои се прилагодуваат,можеш да ги спушташ и креваш и многу убаво изгледаа.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.736
    Допаѓања:
    72.642
    Пол:
    Женски
    еееее фала уште таму не сум била :D
     
    На ivi1987 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    πολυκαρότσι-βρεφικό-3σε1-move-neva-1151x700.jpg
    Еве ја и нашата,вчера ја купивме,само без транспортерот бидејќи веќе имаме :)
     
    На awl и blessed2 им се допаѓа ова.
  16. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Од каде и колку пари?
     
  17. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    @AngelOfArh , има еден многу снабден беби шоп во близина на Сандански. Поточно после Сандански кога одиш на кај Банско.Не знаев како се вика, ама еве го најдов на гоогле.(види линкот http://www.bambino.bg/about_us.php).
    Лично го имам посетено, има многу избор, но не се сум купувала опрема од таму. Го посетив успат, не со тенденција за пазарување од тамум и купив по некој партал шо се вели, гардероба. Но блиски пријатели од таму пазаруваа се за бебушот. Количка , креветче, релаксатори, транспортери, бебифони, шишиња, бодиња, и кажаа дека се многу задоволни од исходот, заради тоа што многу заштедиле што од таму пазарувале а не од Џамбо или пак од нашиот град..
    Имаш и цени на веб страната, па види спореди и процени
    А брендовите....сите се мачка во вреќа :D (не за овие....за сите воопшто)
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  18. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.733
    Пол:
    Женски
    Фала Еспадрилке :*
     
    На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ubavka1

    ubavka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    741
    http://www.idividishop.com/bg/
    Види овде нешто дали има ова е бг сајт
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  20. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.139
    Допаѓања:
    25.085
    Пол:
    Женски
    Дали имате некој предлог за дупла количка но да биде едно напред друго назат не едно до друго, и да биде не многу скапо ? Дали знае некоја кај можам да најдам? Или мпжеби на старо продава некој ?