1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.398
    Пол:
    Женски
    Слободка транспортерот ти пасува на количката? Пошто оваа количка е за плус 6 месеци, сигурно си приметила. Ја гледав вчера, прекрасна е, ама со транспортер, со адаптер, со сите работи ќе излезе 24000 денари, башка што освен со транспортер не може поинаку под 6 месеци да се користи. Другите од АБЦ не ме бендисаа баш освен една уште една која беше прескапа, околу 40000 искачаше се заедно. Преубави колички, многу добро изработени, ама мајко му прескапи. Ги гледав и на Чико, Урбанот и Триото, и двете ме бендисаа, само исто, се заедно околу 30000 денари искача, а јас не планирам повеќе од 20000 да дадам. Ме бендиса една Free On, многу убава количка, сон, и прилично ефтина, во Лококроко беше 16600 а во Енцименци 19900, прилично големка разлика. Се мислам да идам до Бугарија, до Солун, ама се си мислам на крај ќе си ја земам оваа, на срце ми прирасна. Ми се свиѓа и Кидо Џез, преубава количка, ама се мислам многу се мислам вреди ли да идам до Солун.

    Сакав и Нена да ја прашам, кај најде количка не кинеска на пластичарската, се беше кинеско освен во една продавничка Чиполино што имаше, се друго беше кинеско за шпански пазар, за амерички пазар, за ваму таму, ама се беше кршовини и кичовини, ништо не ме бендиса, лоша изработка. А цените па и не беа баш ефтини.
     
  2. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.398
    Пол:
    Женски
    Не можам да редактирам, оваа е количката што ме бендисува ептен, ама ептен, ми се чини дека е баш ко за нас, таква еко френдли и баш е во наш стил, мој и на мм :D
    [​IMG]
     
    На Santaa, Mrs.Bass, victoria и 2 други им се допаѓа ова.
  3. flower30

    flower30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    7.270
    Допаѓања:
    131.380
    A iskustvo nekoja mamicka so Graco Evo kolicka ako ima da spodeli?!
    Drugari nasi ja imaat i zadovolni se,a osobeno sto e lesna i zafaka pomalku prostor vo kola .pa se mislam za taa ???
     
  4. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.952
    Допаѓања:
    59.545
    Пол:
    Женски
    Многу е убава,цврста и квалитетна.Изборот вие супер
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  5. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Iskreno uste ne sum kupila adapter za transporterot. Znam deka e za plus 6, ama me ubeduvaa deka so adapter ke go fati transporterot. Pa ke probam taka so adapter da go koristam transporterot. Ne mi se ista marka , toj e Cangaroo, se nadevam deka ke go fati.
     
  6. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.398
    Пол:
    Женски
    Alal na rizikuvanjeto, kupi bar adapter original, da ne se zeznesh. Inache kolichkata e top, ama preskapa e za +6.
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.792
    Пол:
    Женски
    prezadovolna sum od free on.. I toa ja imam postarata verzija, pred ovaa.. Krem so kafeno.. Od alf kids ja zwdov 13900 pred sve godini.. Imaa promocija. Istata vo
    apolo bese 18000, encimenci 19900
    edit: http://www.bubamaramk.mk/SX042/KX076/579733830032057973 na bubamara e 16900 poveli link
     
    На Freyja и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  8. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.398
    Пол:
    Женски
    Momentalno najeftina mi e vo Lokokroko, 15 990, a vo Encimenci e 19 990, epa golema razlika e. A gi najdovme i uvoznicite pa ke se snajdeme. Definitivno reshiv da si ja zemam, se mislev mnogu da idam da idam Bugarija ili Solun, ama se predomisluvam :D
     
    На slobodka и victoria им се допаѓа ова.
  9. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.792
    Пол:
    Женски
    A i ova ne e losa ponuda.. Samo da ne im e zavrshena zosto stoi vikend ponuda..Graco evo za ovaa suma e odlicno Screenshot_2016-01-10-19-22-27.png
     
  10. Lullaby991

    Lullaby991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Zdravo Mamicki,me interesira dali nekoj ja ima kupeno ili koristeno ovaa kolicka
    Na akcija ja imat staveno od Bebe Center Alf Kids :)
     

    Прикачени фајлови:

  11. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.398
    Пол:
    Женски
    Мислам дека @Angel.Heart ја земаа оваа, де ѕирни дади совет ;)
     
  12. sunshine2015

    sunshine2015 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    4.488
    Пол:
    Женски
    Леле истата ја гледав :D имаше и уште една за некаде 9000 излегуваше па се мислам сега. Nicole 2/1 e, ако има некој искуство нека пише како се покажала.
     
  13. Lullaby991

    Lullaby991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Jas se sto procitav za nea bese pozitivno, taka da ke si ja poracam :)
     
  14. sunshine2015

    sunshine2015 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    4.488
    Пол:
    Женски
    За Никол 2/1 зборуваш ?
     
  15. mama89

    mama89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    9.331
    Пол:
    Женски
    793655000v.jpg Мајки мој предлог за количка ја добивме на поклон од кумовите сега навистина е поскапа но сега е на попуст 21000 а беше 25000 ,со три дела е мноогу убава и функционална големиот дел како креветче е и си преспива во него плус лесно се вади и транспортерот се става и со него може да се вози , а кога ќе седат плус трет дел...заштитено и од ладно и ветер и навистина немам зборови прекрасна е :)
     
    На Esmeralda-MD и Adina им се допаѓа ова.
  16. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Да, ја имаме и сега за сега сум задоволна од неа. Транспортерот го користиме максимално, во количката се возиме од време на време така кога е поубаво времето и на пократки релации, од пролетта се надевам дека ќе ја користиме и неа максимално.
    За да можеш да го ставиш транспортерот на количката потребен е еден додаток, јас кога порачував незнаев дека треба дома кога ја монтирав приметив, и јас инаку ја зедов одтаму, им пишував да ми го пратат ама или моментално ќе го немаа или ќе ми пишеа да провериме па ќе ве контактираме и така и остана, а инаку е џабе пари 250 ден. Баш ме потсети пак да им пишав да видам што бидна :)
     
  17. M.Alan

    M.Alan Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    163
    А јас да прашам дали сте задоволни од количките на Чиполино?
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Јас да. Веќе втора година ја возиме и супер ни е комотна. Тоа што барав, плус со цена за мој џеб, најдов само кај Чиполино количките. А доста добро им парираат на Чико, иако се бугарски па во старт рачунаш полоши од нив. Чиполино е подобриот бугарски бренд за бебешка опрема, Лорели не се квалитетни.
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  19. M.Alan

    M.Alan Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    163
    Јас како што гледам по каталози, досега најприфатливи цени ми се овие на Чиполино, и некои на Чико но количките пак не се тоа што сакам, а Чиполино имаат многу убави колички и естетски и изгледаат квалитетно, но бидејќи очекувам прво детенце и досега не сум купувала, не знам како се со квалитет. :)
     
    На S.Snezana и Kitten им се допаѓа ова.
  20. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    И јас сум задоволна од чиполино и да треба пак да бирам, пак истава би ја одбрала што ја имам.
     
    На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.