1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. *цветче*

    *цветче* Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2015
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    1.249
    Пол:
    Женски
    Се пријавувам ЗА Чиполино :) биравме квалитет, но и цена и сум задоволна. Не дека син ми сака да се вози во нешто на тркала, ама ја купивме уште пред да се роди. Се надевам пролетта и годинава што следи максимално да ја искористиме. Големи тркала (стабилни) кои се вадат, цврст рам, подеслива рачка, комоција... 15.000ден. Јас лично ни денар повеќе не би дала за количка, што ако се погоди некое лошотиче што нејќе да види количка ко моево :rofl:
     
    На S.Snezana и M.Alan им се допаѓа ова.
  2. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Колку месеци сте што нејќе количка? Мојов до месец и пол со пиштење влагаше у неа. После полека се навикна и заспиваше а откако го свртевме напред да гледа се прероди дете. Ја обожава сега и нејќе да излезе од неа :D
     
    На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
  3. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.623
    Дали некој ја имате Angie на Cangaroo? Ние ја зедовме на попуст во Енци менци,на изглед е преубава,само што бараме соодветен транспортер... Секое искуство ќе ми биде добредојдено
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.658
    Допаѓања:
    72.557
    Пол:
    Женски
    Za visoki luge ne ja preporacuvam! :D epten se zaebav so kolickava, opsednata bev na pocetokot za da kupam nova od sto ja mrazev deka ja utepav od gazenje... I epten kratki racki za luge visoki kako mene... inace nema mana... Se se vadi, se moze da se pere, top!
     
  5. *цветче*

    *цветче* Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2015
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    1.249
    Пол:
    Женски
    Точно 6. Ама не е од сега, откако е роден нејќе да ја види. Двапати го заспав па го провозев дека мерак ми беше :lol: будење и вриштење што да ти кажам. Пред месец дена го свртев седиштето нанапред и го дигнав во втората позиција, да гледа- јок бре, се искози дур да стане (facepalm) ни у кола нејќе да се вози. Изгледа нешто има против тркала :rofl: единствена сум што 6 месеци несекаде м'кне толкаво бебе у раце. Маж ми ме зеза постојано, како магаре сум била 8)
     
  6. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Еве го мојот 14 месеци направи во количка не е седнат.Ни како мало бебе,ни средно ни поголемо....само што ќе ја види и пишти.Имаме пробано со секакви финти,играчки и разни глупости и на крај пак мм ке ја турка празна количката а јас ќе го носам во раце или обратно.Не сакаше ни релаксатор ни транспортерот се ми остана ново и неискористено за џабе фрлени пари.Ама ајде се надевам дека за второ дете ќе ми се најдат.
     
  7. *цветче*

    *цветче* Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2015
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    1.249
    Пол:
    Женски
    Лелеее, ко ја да сум пишала! Исто, све ми е ново, само кенгурот го утепавме од носење, ама ни омале за два месеци и така... Сега мама магарица :sweat:
     
    На tincemajmunce му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Мојот во кенгур седеше од дома и наредните 10-ина мин после не.И кенгурот и него во раце да го носам.Еднаш ме фати лутина и реков ке седиш и ќе те возам како сите деца тој пишти јас туркам,тој од плачење кога рече да повраќа уште бетер стана.И баталив ја скрив количката да седи за нова.Битно мама мускули има направено не и треба ни теретана ни ништо.Сега оди ама ако го пуштам сака се што е на земја да фати и во уста да го проба така да уште во раце си се носиме.Се надевам дека набрзо ќе заврши бодеќи кичмата ме боли.А плус со царски сум и кога го носам повеќе време во раце раната мн ме боли после.
     
    На *цветче* му/ѝ се допаѓа ова.
  9. M.Alan

    M.Alan Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    163
    [​IMG] о


    Мајки, некое искуство со оваа количка? Многу ми се бендиса, решена сум да ја земам..
     
  10. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    @M.Alan преубава е колку дела е и која цена?
     
  11. @Ledi@

    @Ledi@ Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    Zdravo majki.Da prasam dali imate iskustvo so kolickata na Graco Evo so transporter e i adapter za nego,a na kolickata i se spusta sedisteto kako korpa,zimska prekrivka i navlaka za dozd.???
    Cenata i e 17300 den.Ve molam za iskustva
     
  12. kleopatraC

    kleopatraC Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ве молам за мислење и искуство ако сте имале за следниве колички:

    Kiddo Juke 3 во 1:
    http://www.bebehome.mk/01-1001032-05

    Be cool Bandit Nidus Argento 3 во 1:
    http://www.bebehome.mk/Be-cool-Bandit-Nidus-Argento-(-3-во-1)

    Graco Evo 3 во 1:
    http://www.bebehome.mk/Graco-Evo-pesok

    Hauck Lacrosse 3 во 1:
    https://www.facebook.com/2219737812...1973781263452/548141491980011/?type=3&theater

    Chicco Trio Sprint 3 во 1:
    http://encimenci.com.mk/proizvod.asp?id=793668700&kat=4&sn2=27

    Исто така сега ги гледав и овие Cossato количките, па дали имате инфо за како стојат со цени за 3 во 1 варијанта, со вклучени корпа и транспортер.
    Благодарам однапред, поздрав :)
     
  13. kleopatraC

    kleopatraC Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски

    Исто и јас би сакала да чујам искуство за оваа количка, освен Kiddo Juke и оваа ме бендиса вака на изглед во 3 во 1 варијанта.
     
  14. M.Alan

    M.Alan Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    163
    Јас бев во Сити Мол во бебе хом и ја видов, ми ја презентираа (беа многу љубезни морам да ги пофалам за разлика од оние во Чико), количката е преубава, сега оди заедно со транспортер а од оваа недела ми кажаа дека и корпа ќе има плус. Рамот е многу цврст, алуминиумски, колцата се доволно големи и квалитетни, материјалот на седиштето е многу мек и убав, анатомско е седиштето и може да се лула. Се вади на еден клик и се поставува транспортер, количката се собира со еден клик, лесна е за управување. Мене многу ми се допадна, а на изглед гледате и сами колку е фенси :)
    Јас ќе одам денес да ја купам.

    @fs-fs-fs цената беше 18 000 денари мислам.
     
  15. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.874
    Допаѓања:
    19.039
    Пол:
    Женски
    Ние таква зедовме. Многу квалитетна е вака :)
     
  16. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски

    Видов клип со презентација на нет и супер ми се виде само јас сакам да е со три дела , штом ја има влегува во комбинација иначе супер избор си направила со здравје да си ја возите
     
  17. M.Alan

    M.Alan Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    163
    Ќе ја има и во три дела како што ти кажав, но искрено мене корпата не ми е толку потребна, а ми рекоа дека во бојата што ја сакам најверојатно нема да имаат со корпа.
    Инаку фала ти, да си купиш поубава, или иста :)
     
  18. kleopatraC

    kleopatraC Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Честито ако сте ја купиле веќе, со здравје да ја возите :) И јас бев вчера во сити мол и ми ја испрезентираа и мене, и стварно ме бендиса, само и јас ќе ја чекам со корпа плус, ми рекоа до среда треба да ја добијат. А @M.Alan за во која боја ти рекоа дека најверојатно нема да имаат со корпа?
     
  19. M.Alan

    M.Alan Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    163
    За тиркизната
     
  20. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    После година користење, да си пишам мислење.

    Ја земавме на chicco trio количката. Корпата ја користев првите два месеци, спиеше во неа цело време. После два месеци ја ставивме да спие во креветче.
    Инаку корпата никогаш не ја извадивме надвор.

    Надвор на почетокот ја возевме во транспортерот. Речиси до 6 месеци ја возевме во транспортерот. Од транспортерот сум задоволна.

    Но, од овој аспект си викам дека можеби треба да се вложи плус за количка особено што ќе се користи подолго време.

    Откако малата има годинка, некако ко мала да ѝ е количката. Особено во зима, како што е наоблечена. Башка нозете како да ѝ висат.
    Не ми се допаѓа што има две рачки. Не можеш со една рака да ја возиш. Нема добра амортизација на тркалата. Нема дел за покривање кај нозете на детето да не му е ладно.

    Да го вратам времето, одма би дала повеќе пари за нешто што ќе ми вреди подолг период. А сега, на мисла сум дека во прва прилика кога ќе имам вишок пари би земала нова количка. Особено што скоро цел ден ја туркам по улициве.
     
    Последна измена: 5 февруари 2016
    На Mariangel, zuto и Espadrila им се допаѓа ова.