1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Ние имаме црна количка. Син ми е роден во мај, ќерката сега во април. Црното привлекува топло, но штити од uv зраци.
    Ние максимално ја користиме нашата количка во секое време.
     
  2. ChristmassTree

    ChristmassTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Dali imate iskustvo so Chipolino Neva? Ima super ponuda vo alf kids pa ne sum sigurna bas :)
     

    Прикачени фајлови:

  3. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.914
    Допаѓања:
    135.470
    Пол:
    Женски
    Jas zemav FreeOn sun plus letna, iskreno mislev deka se proizvedeni vo Slovenia, koga ja kupuvavme nekako nabrzina so dve deca ne go ni zagledav upatstvoto sto odese so nea i posle doma vidov deka e "made in china". Ama ne e deka ne cini, 2nedeli kako ja zemavme sega za sega e ok malku prednite trkala na plocki slajfuvaat ama ne e bitno. Vazno e lesna i prakticna pa ke vidime ponataka kako ke se pokaze so kvalitet.
     
    На S.Snezana и danichap им се допаѓа ова.
  4. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    Кај мене не пишува маде ин па претпоставив Словенија. Иначе вака цврсто и убаво ми делува.
     
    На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
  5. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.914
    Допаѓања:
    135.470
    Пол:
    Женски
    I ja mislev prvo taka ama.posle go vidov. Nema vrska vo sekoj slucaj pa i poznatite firmi se proizveduvaat vo kina po licenca
     
  6. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    Па и Кидо и Макси Кози и икс други се произведуваат во Кина, скоро па се се произврдува таму поради ефтина работна рака.
     
    На mimidjon му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ChristmassTree

    ChristmassTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Kiddo se grchki, fabrikata pishiva deka im e gr.
    Nekoja da ne bila vo Gr vo kiddo outlet? Kade se naogja i dali e vistina outlet?
     
  8. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.648
    Допаѓања:
    95.737
    Пол:
    Женски
    Кидо се грчки ама деловите се произведуваат во Кина, другарка ја има и убаво си пишува на нив. Дури сега има нови Торнадо некои многу поефтини од Кидо а на дизајн исти ко Кидо Јез, само во две бои ја има, сива и тиркиз, да не ја куоев Фри Онот ќе размислев за оваа, преубава е, викаат и на јвалитет е ко Кидото, уствари е истата количка само друго име. Инаку Кидо прв пат почнале да се произведуваат за Алиекспрес, тоа дознав неодамна. Погледнете ја оваа Торнадо во Лококроко иста е ко кидото.
     
    На K.Karanfillova му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.319
    Допаѓања:
    2.320
    Девoјки дaли мoже некoј сoвет зa кoличкa зa близнаци?
     
  10. angrypepper

    angrypepper Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    А дали некој ги користел количките на Brevi, конкретно моделите Brevi ovo и Brevi presto?
     
  11. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.247
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    https://www.facebook.com/4336960067...3696006774558/835569213253900/?type=3&theater
    Оваа ја има ли некој? Баш ја видов во лококроко и таман да ја допрам да ја разгледам продавачката кога ми се пушти ја грабна количката и вика со висок тон оваа е продадена и цело време дур разгледував друго како што ја фати не ја пушти од раце, демек ќе ја крадам Бог да чува, се изнервирав и си отидов веќе не се ни враќам таму.
     
  12. ChristmassTree

    ChristmassTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Lorreli ima vo baby blu vo city mall vidi ka tamu ako ti se bendisala
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  13. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.247
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    Вчера ја гледавме Чико трио спринт, закон количка и бојата ни се погоди и се, и на мм му се бендиса, ама скапа :worried: Иначе се мислам за транспортер или седиште за во кола од 0+. Нели транспортерот ее до 13 кг после ќе мора пак седиште да се купува, башка викаат дека повеќе од 2 саата не смеело бебето во него да седи. А од друга страна пак со транспортерот можеш да го шеташ а седиштето само за во кола. Ваше мислење?
     
  14. mac.mac

    mac.mac Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    652
    Јас модел за количка избрав, само се мислам околу бојата, ме бендиса сетла крем боја така како беж само ми треба мислење од поискусните мајки да не се многу прља па да се зафркнам, оти е модел што не се вади материјалот па нема да можам да ја перам во машина? Инаку бебето ќе ми биде летно :) па затоа сакам така светла боја. Мислење?
     
  15. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.319
    Допаѓања:
    2.320
    Некoј предлoг зa кoличкa зa близнаци пo мoжнoст и транспорт дa се става нa неa?
     
  16. ChristmassTree

    ChristmassTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Mene sedishte za vo kola 0+ voopshto ne mi se dopagja ima agol i voopshto ne mi izgleda konforno sedenjeto. Jas ja chekam kolichkata da mi pristigni i kje zemam transporter 0+ pa zdravje posle 5 6 meseci kje zemam i sedishte. Nie mn chesto patuvame bt sk pa ni e i povekje od potrebno. Shto se odnesuva na tie 2 chasa preporachuvaat da se zeme vo raka posle 2 chasa 5 10 min da ne e vo lezhechka pozicija i prodolzhi posle
     
    Последна измена: 2 мај 2016
  17. ChristmassTree

    ChristmassTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    На jarec6, DigY, Kitten и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. KalijaM

    KalijaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    58
    Nie vakva zemavme
     

    Прикачени фајлови:

    На LadyIvvy, Esmeralda-MD, mimidjon и 3 други им се допаѓа ова.
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.750
    Допаѓања:
    72.664
    Пол:
    Женски
    Uf mm da mi dade odma bi ti ja prodala :) Nas ne ni se pogodi, deka visoki sme dosta, ete ja na tavan gore si sedi sega, nova letna zemavme ama golemka... Sto se povrzal pa toj za kolickata neznam, a jas mnogu sakam da ja prodadam i nova da si zemam ponataka za vtoro...
    Inaku transporter povekje od 5m nemozes da koristis :) posle bebeto kje saka da sedi, a vo transporterot nema da moze taka da si sedi kako vo kolicka... Jas iskreno samo vo kola go koristev do 6m, pa zemavme sediste novo...
     
  20. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Дали некој слушнал нешто за количкиве? Мислам дека се Полски, во Софија ги има. На изглед ми се преубави ама ништо не сум чула. Dada paradiso се вика фирмата секое мислење е добредојдено.
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpeg
      image.jpeg
      Големина на фајлот:
      316,3 KB
      Прегледи:
      110
    На Esmeralda-MD му/ѝ се допаѓа ова.