1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
    Што мислите за на cangaroo моделите дали некоја мамичка има купено дали сте задоволни. Ние вчера шетавме и од се што гледав оваа ми остави највеќе впечаток. Ама незнам што квалитет е а и бугарска е... а не е ни малку пари...[​IMG]
     
    На vitamina, K.Mari4ka и Girl-Rabbit им се допаѓа ова.
  2. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.400
    Пол:
    Женски
    Eве ме и мене да ја поставам нашата ( 3 во 1). :inlove:
    Купена од Бебе Супермаркет за 11979 ден.
    Wawes-bebes-1-e1458495428440.jpg
     
    На vitamina, K.Mari4ka, Girl-Rabbit и 3 други им се допаѓа ова.
  3. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
  4. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Да се пофалиме еве ја нашата, си ја земавме од лококроко денес многу сум среќна :inlove:
     
    На okcenzi, savana, a.c.k.a и 10 други им се допаѓа ова.
  5. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    Мајки од кога почнавте да го возите бебуш во полуседната позиција? Не сака никако легната в количка сака да гледа се околу неа. А пробав во полуседната гледам дека сака и не плаче
     
  6. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    Screenshot_2016-03-07-14-47-52.png nie ja imame ovaa kolicka 3/1 I sum prezadovolna,aluminiumska I e konstrukcijata I e malku poteskicka za razlika od drugite sto gi gledav na Cangaroo,sinko uziva da se vozi sega za sega,za natamu ke vidime
     
    На vitamina и LadyC им се допаѓа ова.
  7. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Na ortoped prasav bas za toa. Mi veli od 5,5 meseci. Nie sme 4,5 mi veli rano vi e za poluaedecka.
     
    На marince87 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    Eve ja I nasata :)
    Ne kosta mnogu
    I prakticna
    $_35.JPG
     
    На LadyC и vitamina им се допаѓа ова.
  9. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    ????? Polusednata pod 45 stepeni OD PRV DEN. Vprocem, transporterite se site pod 45 stepeni, i se koristat od radjanje. Ova po sovet na ortoped normalno,.2 deca izgledav taka.
     
    На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
  10. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    Тоа и јас се чудев како може во транспортер така а не у количка?!
     
  11. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Во транспортерот бебето е само за кратка релација или до болница или било до каде, препорачливо е околу 2 часа да биде во транспортер. Вие можете и во полуседечка да го носите но само кратко време. Бебето до 6 месеци треба да биде во лежечка положба ако се работи за подолго шетање, затоа постојат корпите на количките. Ова го кажуваат и во продавниците за колички.
     
    На Girl-Rabbit и LadyC им се допаѓа ова.
  12. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Koga se vozi bebeto na.dolgi relacii, ako ima potreba normalno, celo vreme e vo transporter, i taka treba da bide, so pauzi se razbira, kako.prvo bebeto ke se budi za cicanje i nema.dolgo da izdrzi bez pauza. Vo kolicka.moze da se vozi polusednato bez problem, e sega ne znam.koj bi setal bebe so saati, se podrazbira deka za voobucaeni prosetki ne.e nikakov problem, a za spienje i po doma.ke.si bide legnato. Eden kup modeli na kolicki se bez korpi, a vo sekoja prodavnica go falat normalno toa sto gi prodavaat. I najcesto korpite se i najmalku koristeni. Ne stanuva zbor ovde za cel den da e bebeto.polusednato, tuku za voobicaeni prosetki koi ne trajat so saati. Drugo, ako bebeto nejkelo da se vozi vo legnata polozba na kolicka, togas eptwn ke se izraduva na korpata.
     
    На a.c.k.a и Girl-Rabbit им се допаѓа ова.
  13. K.Mari4ka

    K.Mari4ka Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    1.457
    Допаѓања:
    1.559
    Пол:
    Женски
    Па затоа има на количката ниво да биде скроз легнато бебето, корпата не е морална затоа ја нема со сите модели на колички, кој како си мисли таква ќе си купи, мене ми се допаѓа корпата за првите месеци па после да го префрлам бебето во седиштето на количката, ми се допаѓа и затоа што ако одам негде нагости на пример ако си спие не морам да постилам па да го вадам бебето туку директно го вадам со корпата. Значи индивидуално е, јас не терам никој туку си кажувам мое мислење и транспортерот се води како превозно средство/седиште за во кола па кој како сака.
     
    На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
  14. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Celo vreme se vrtime okolu istoto. Pozelno e da e vo lezecka.polozba pogolem del.od vremeto, ama ako vristi i nejke da se vozi legnato nema.nisto da mu bide ako se vozi polusednato, ne.cel den, nego na prosetka. I ako ova se.praktikuva od prv den, pak nisto nema da mu e na bebeto, mada obicno na pocetokotne se bunat, a kako sto rastat taka im stanuva zdodevno samo da lezat. Kova ke zaspie ke.se.spusti kolickata vo legnata polozba ako seuste se vozi bebeto i gotovo. Nema nikakva filozofija. Poentata e deka ne mora da.ceka 6.mes za da go vozi bebeto polusednato ograniceno vreme. Korpite koj kolku gi.koristel e individualna rabota. A transporterot e za vozenje vo kola i prenesuvanje. Pa i za povremeno vozenje na kolicka.
     
    На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
  15. KoZee

    KoZee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Женски
    Mislenje za kolickava,dali bi ja kupile? Tala-with-car-seat-1151x700.jpg
     
    На LadyIvvy, ssweety, mariz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Grungie

    Grungie Популарен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2013
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    2.165
    Преубава е, ама зависи од цената дали би ја купила... (По мој вкус би бирала потемна боја)
     
  17. lejla5

    lejla5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    Preubava e Samo vnimavaj trkalata I se nekako golemi da ne e teska za upravivanje
     
  18. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    45 степени од прв ден. Ама бидејки имав транспортер на количката, во транспортер беше до 4 месеци, а после само во количка во полуседечка односно 45 степени. Сега веке на 6 месеци ги пробавме сите 3 позиции.
    Видоевски вика детето да не е повеке од 2 часа во таа позиција дневно во количка, но има денови кога мора да е и повеке од 5 часа ( пр патување подолго или нок која не може да заспие) ама и тоа да не е често.
    Не се плаши. Ако детето е доволно јако да се поткрева само, нема потреба да го чуваш цело време легнато.
     
    На Kaetana и marince87 им се допаѓа ова.
  19. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    33.415
    Пол:
    Женски
  20. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Mene mn mi se svigja vaka na slikava.. :) A inaku trkalata i se ok, polesno se simnuva od skali (trotoari) so zadni golemi trkala... A polesno se vozi kolicka koja ne e so dupli trkala, baska ako si visoka i rackata kje ti odgovara... :) isto taka bi zemala so druga boja na osnovata, stavi vadi vo kola ako i pravis lom kje ti stane.. :)