1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Фала ти :), инаку јас сум прилично ниска, за мене идеална е , висината ми одговара.:D
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.670
    Допаѓања:
    72.567
    Пол:
    Женски
    Dobro dojde vo klubot visoki :D ima nekolku sme sme tolkavi, a vaka licno znam samo edna visoka i nea od forumov ja zapoznav :D Nemoj da se zafrknes za kolicka, biraj vnimatelno, visoki racki i trkala daleku od nozete, obavezno i golem del kaj sto kje lezi bebeto bidejki i toa kje bide visoko :D Vo ovaa chicco sinko 4m ne go sobirase vo korpata i transporterot :D
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.137
    Допаѓања:
    147.305
    Пол:
    Женски
    Не има а? :inlove:
    Јас веќе купив од Бебе Супермаркет ја пробав таму, ми се чинеше убава, е ако му е мала на синко ќе ја мењам. :)
    Леле ни на крај памет дека можам да имам ваков проблем. (facepalm)
    Ама ајде се е решливо само нека помине се во најдобар ред сега. :*
    Инаку се од гардероба купив поголемо од истите причини, мислам дека најмалото - мало ќе му биде. :D
     
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.670
    Допаѓања:
    72.567
    Пол:
    Женски
    Pa da ti kazam jas so stomak ogromen pred mene, koga bev da ja kupam mi izgledase taman :D ama koga prosetav prv pat niz maalo koga si gi ispomavav nozete dole vo trkala i kicma pocna da me boli od podnavednata sto setav sfativ deka epten golema utka sum napravila :D
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.137
    Допаѓања:
    147.305
    Пол:
    Женски
    За ова останува на пролет да ти пишам здравје зашто зимоска треба да се породам. Ќе биде циркус осеќам. :rofl:
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  6. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    И јас се извинувам на офф...
    @mariz мене во високите ли ме рачунаш? Јас ли сум таа запознаената? ;)
     
    На mariz и LadyC им се допаѓа ова.
  7. lejla5

    lejla5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    large_20150717140842_kiddo_cruze_trio.jpeg
    @mariz duso jas sum185 visoka davaj sovet za kolicka Sto mislis za Ovaa
     
    На majavel1 и LadyC им се допаѓа ова.
  8. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.670
    Допаѓања:
    72.567
    Пол:
    Женски
    Ti si od tie 3 sto gi znam hihi Dve licno, edna od fb samo :D moze ima uste visocki, ama ne se najavile :D
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Ајде он топик сега. Јас сум задоволна од мојата количка, чиполино перфекта. Сѐ што ми треба си најдов во таа количка.
     
    На LadyC и mariz им се допаѓа ова.
  10. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.670
    Допаѓања:
    72.567
    Пол:
    Женски
    Ohooo so ubavo :) Obavezno da probas da ja povozis i toa eden ubav krug bez sram vo prodavnicata, gledaj ubavo da se pustaat rackite i dole da nema sipka blisku ili trkala koi bi gi sutirala... Jas za vtoro nova kje si kupam pa togas ima da pazam epten!! Zivci iskinav so niskava kolicka... @zuto ima ubava kolicka, ubavi golemi trkala i visoka racka, mene mi se svigja taa. Isto ja imam zamerkano i Urban Chicco, ama seuste detalno vo zivo ne sum ja izmerkala, da ne zbesnuvam uste sega :D Imam i vozeno kolicka od drugarka na Bebeconfort i tie se taka ubavo izraboteni za visokite kako nas :)
     
    На zuto и LadyC им се допаѓа ова.
  11. lejla5

    lejla5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    Jas ja probav kolickata mi se vide lesna za vozenje,edonstveno me zagrizuva toa sto korpata dolu e premnogu malecka,pa me interesirA da mi kazete vie iskusnite mami dali e toa golem hendikep na kolickata
     
  12. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Според мене да. Мене најголема функција ми врши корпата. Сама пазарувам, шетаме секаде и секогаш корпата ми е фул, дали со производи, дали со играчки или други реквизити...

    Ама тоа е индивидуално, ако ја немаш може ќе носиш во торба, на пример. Јас па и дека со две деца, секогаш сум натоварена максимално, огромна корпа имам долу и пак ми е малку, па закачувам играчки кај стигнам. :)
     
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.670
    Допаѓања:
    72.567
    Пол:
    Женски
    Korpata za bebeto ili korpata dole sto e za stavanje raboti?
     
  14. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Па пишува дека е за таа долу.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.670
    Допаѓања:
    72.567
    Пол:
    Женски
    Of kjora jas (facepalm)
     
  16. kavadar4anka

    kavadar4anka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    4.387
    Пол:
    Женски
  17. *цветче*

    *цветче* Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2015
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    1.249
    Пол:
    Женски
    (y)(y):party: исто! Ја купив пред да се роди бебуш со намера дека ќе го утепам од шетање. Но нели, марфиев закон, плачливо бебе, абе вриштеше во количка. Но тоа не го менува фактот дека е супер, удобна, широка, гоооолема корпа за пазарење, и подесливи рачки. Од мене супер оценка. Единствено малку е крута ко за новородено, односно тврд е делот за лежење за ролку мало бебе, и незнам зошто кај нас не го продаваат тој додатокот мек, како корпа што е, сум го видела во каталогот на Чиполино. И да, ја извадив пролетва од рамката и ја бапнав у машина на перење на краток програм. Се испра, но првото ставање на бебуш пукна тоа иверицата под газот што е, оти нели, дрвена била, а јас мислев пластика (facepalm) ама употреблива е, гајле нема :rofl:
     
  18. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Супер е количката,лесно се вадат и ставаат деловите.Седиштето и е меко не е онакво како мушама,има супер тркала.Ти ја препорачувам имам другарка со количкава.И не е ниска како летните чадор систем
     
  19. lejla5

    lejla5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram mnogu,jas seuste sum vo potraga po kolicka bidejki sum mnogu visoka skoro site kolicki mi se niski za butkanje a Ovaa nekako epten mi se bendisa ama Samo me maci korpata dolu sto e mnogu mala (ama izgleda ovaa ke e) a I ne e prembogu skapa vo
     
    На mar_mar и jarec6 им се допаѓа ова.
  20. KoZee

    KoZee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Женски
    Mnogu gledanje ,mnogu predomisluvanje i nikako odlucuvanje,konecno posle tolku vreme eve ja i nasata parkirana doma se ceka na bebco da kaze dali e komforna :) chipolino_nina_indigo.jpg3.jpg
     
    На kikin, LadyIvvy, Lolipop23 и 10 други им се допаѓа ова.