1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Количка

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 6 јануари 2011.

  1. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    @Ivancula123 ја купив во Франција. :)
    Во Македонија ја има во Mothercare (мислам дека така се вика), продавницата во Рамстор за бебешка облека и опрема.
     
  2. Ivancula123

    Ivancula123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2016
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    @Lepaaa koja e cenata vo francija? i dali i torbata odi vo komplet? da napravam sporedba so cenite :)
     
  3. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Цената на Stoke количките е сегде иста, мислам. Тука е околу 950€. И е баш ваква како на сликата, со таа ташната која нема рачка за на рамо, туку е специјално наменета за тој дел на количката.
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. apple12

    apple12 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    3.291
    Пол:
    Женски
    Фала ти на исцрпниот одговор, баш кога ја гледавме со мм го коментиравме тоа, дека е мал просторот кај газето... како и да е дефинитивно не ја купуваме, а претпоставувам и дека и другата е иста....
     
    На kalinaka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. moli.mk

    moli.mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    91
  6. ChristmassTree

    ChristmassTree Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Nie
    Nie samo transporter plus zedovme. Mn e praktichno zs malata kje zaspie v kola ne ja budam samo go shtekam transporterot na ramot na kolichkata i prodolzhuvam. Isto i po pat ako mi zaspie direkno vo kola.
    Malata e 3+ ushte e super korisen transporterot i kje bide seushte, ama malechka e 5kg :)
    Inaku ja imame loola na maxicosi so streetyfix transporter isto na maxicosi.
    Ic ne gi zhalam parite shto gi dadov extra zgodna e za vozenje.
     
    На TutiFuti и VedaG10 им се допаѓа ова.
  7. simona_darijan

    simona_darijan Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Nasata kolicka e kiddo cruze kolickata bash i ne e eftina 25 000 vo tri dela e ama na nikoj ne mu ja preporacuvam.prvo e utnat transporterot pa eve deteto tri meseci si go nosam vo race greota e vo toj transporter da se nosi korpata seuste ja koristime do 6 meseci sto e i ocigledno taa ke ispadne samo najkoristena zosto gledam se zalat i od toj delot za posle 6 meseci za sedenje odozgola nema prostor za nisto mnogu e malo a torbicata nema nikakva pregrada i voopsto ne e prakticna izvinete na dolgiot post samo sakv da gi predupredam site majki da ne se zaletuvaat za ovaa kolicka.megju drugoto koga otisla sestra mi da prasa da ne e nesto pogresno kaj transporterot da ne ni fali nwkoj del i rekoa da si stavime nekolku kebenca...zalosno
     
  8. Kejtovska

    Kejtovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    497
    Пол:
    Женски
  9. kavadar4anka

    kavadar4anka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    4.387
    Пол:
    Женски
    За оваа ли количка мислиш... ние вчера ја разгледувавме со мм во Bbebe Home и не бендиса ептен ми изгледа за удобна и мека, не ми изгледа баш мала?[​IMG]
     
  10. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.766
    Пол:
    Женски
    Мајка транспортерот колку и да ти изгледа неудобен ќе ти каже и педијатарот дека е сосем ОК, таа е положбата на сите бебушки во мешето, не може они да направат нешто нефункционално и да го продаваат. Слободно користи го , не се сеќирај бебе му е сосем удобно. Ние сме секаде со транспортер, ама ни е веќе мал, ќе го мењаваме кај и да е за седиште во кола. Според мене нема поудобно од тоа, а и сигурно богами, бебе со е врзано, стуткано, нема гајле. Синко го ставаме во транспортер и уште од улица неизлезени он е заспан . Ние имаме Фри он количка ама ја знам убаво и лваа количка и знам дека ти личи ко неудобно ама нд е воопшто.
     
    На TheSecret, jarec6 и simona_darijan им се допаѓа ова.
  11. lejla5

    lejla5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    252
    Пол:
    Женски
    I
    I jas ja gledav taa kolicka i epten me bendisa i drugarkami ja ima i e Epten zadovolna i od delot Sto e za posle 6meseci,ptostorot za sedenje e mal no deteto sedi ispraveno i potpteno pravolno na grpceto i ne mu visat nozinjata nadolu Kako na nekoi dr kolicki Sto gledam koga deteto e sednato pa svitkano,neznaes dali sede ili leżę.edinsveno sto ne mi se dopadna e sto korpata sto e odozdova e mnogu mala
     
    На kavadar4anka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. simona_darijan

    simona_darijan Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    120
    Пол:
    Женски
    Bash ovaa duri i istata boja neznam dali e vo red transporterot i so uste edna majka pravevme muabet i vo sporedba so drugi transporteri ovoj e mnogu vdlabnat dole toa e premalo ma da i ne e nekoja frka a delot za sedenje od drugi lugje cum deka isto taka e mal i neudoben jas licno ne go koristam transporterot a inaku na lik e prekrasna
     
  13. kavadar4anka

    kavadar4anka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    4.387
    Пол:
    Женски
    мене и оваа ми е убава, мека е и ми игледа удобна
    [​IMG]
     
    На Esmeralda-MD му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    2.027
    Пол:
    Женски
    Не, нашата е kiddo jazz
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  15. svami

    svami Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2016
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Женски количкава ме фаќа за око, имате ли некое искуство со овој модел и конкретно со free on? само штета што моделов не е со реверзибилна рачка, а баш сакам таква да го гледам бебо додека се возиме. Фала :) 39144_b.jpg 39144_d.jpg

    Едит: сега гуглајќи видов дека позицијата на рачката се менува, така да мислам дека доаѓа во предвид количкава
     
    Последна измена: 8 ноември 2016
    На Esmeralda-MD му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Мајки кажете предлози за колички кои се добри ама не многу скапи,со првото земавме на бертони и ич не се погоди се скрши,тоа ти е пластика кога продаваат,и сега се мислам за второво гледав некои на чиполино,дали се добри и издржливи,кој има нека сподели искуство?
     
  17. PurplePeacock

    PurplePeacock Нов член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Има ли некој да сподели искуство со количката Lorelli S500? [​IMG]
    Разгледував и како што немам појма за колички што како продавачката ме искара дека гледам само боја и ми ја препорача и ја испофали оваа дека е најдобра за цената. Дека е лесна за возење и користење.
    Ме интересира какви се вашите искуства.
    Или да ми препорачате некоја комплет со транспортер до максимум 12000?
     
  18. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Nemam licno iskuatvo ño sum cula od luge koj koristele cipolino deka ne se zadovolni.
     
  19. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    Ние ја имаме и засега сум задоволна :) Лесна е за управување.
     
  20. Ivancula123

    Ivancula123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2016
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    @Lepaaa Дали основниот дел на количката може да се користи за новороденче?
    Јас ја нарачав па да знам дали да купувам и корпа или транспортер за првите 3 месеци.