1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку нашиве мажи водат сметка за личната хигиена?

Дискусија во 'Секс' започната од Abrakadabra, 5 април 2015.

  1. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Не знам јас, претежно со металци се дружам, а знаеме дека тие се брадосани, кососани и се тушираат со козја крв.
    Кога сме кај тоа, ужасно лош е тој стереотип. Момциве што ги знам се секогаш средени и најголем грев им е ако ја остават маицата непеглана и фактот што оставаат патиките да им се извалкаат за тој „бунтовен“ изглед...ваљда ова му иде ко пандан на жениве што не ставаат пудра и на врат. Освен тоа, за некои кожњакот е нешто свето и е поизгланцан од било што на светов.
    А миена, мека брада е милион пати подобра од тридневни боцки. Додуша, знаат гилти плежр да ми бидат и бушави коси, на некои ужасно добро им стојат и тоа воопшто не го сметам за нехигиенски.
    Секако, бушаво не значи и немиено, туку не е крај на свет ако не се исчешла.

    Мажи си имаме скоцкани и пристојни. Дали во Версаче или Абидас тренерка, мање битно. Не мора ни парфем некој, најпријатно е во автобус баш на чисто и перено кога ќе замириса.
    Е сега, ги знам и од оние понесредените. Оние што научиле дека работите се перат само кога мама ќе пушта машина, дека ноктите се сечат кога веќе ќе ги скинат сите чорапи и дека миењето заби е ѓаволска работа, а лошиот здив лесно се маскира со мастика или пијалок.
    Јас сфаќам ако се изгужвал или извалкал во текот на денот, па ако се испотил, а направил смртен грев да не понесе дезодоранс, али е веќе симптоматично од купот да ја навлечеш маицата што најмалку ќе ти засмрди и да не измиеш заби, не затоа што немаш време, туку затоа што си безделничел до пред 5 минути пред да излезеш.
    Општо ми е нејасно тоа немиење кај луѓево. Нели се осеќаат умрено во устата насабајле? Онака, зинеш да се прозевнеш и паѓаш назад во сон од мирисот. Да бе, да, соба е, па ќе изветрее за 5 минути или ќе се смени откако ќе јадеш чоколадо...
     
    На Priroden, theowndemon, Sunflowers и 6 други им се допаѓа ова.
  2. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    И јас го делам твоето мислење. Ме радува многу што помладиве генерации се повеќе водат сметка за својот општ изглед, а за основната хигиена да не зборувам.

    Напомена: Многу измешаа што е неуредна брада а читаат како не ми се допаѓа брада воопшто)
    За мене неуредна брада е таа која е запустена/несредена со машинка, масна, мириса лошо и најосновно, не е за секого да ја пушта кога не води сметка за неа. Ако некој не води сметка за основна хигиена, тогаш уште само брада му фали како екстра за лепота. :mm:
     
  3. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    geekovi i luge so asocijalni naviki se naj ne higienski (obicno zoso neso dr e povazno od realen zivot)

    ne higiena moze da bide nametnata i od domasno treniranje pr. sekad koga stoel pred ogledalo kako mal majkamu go trolala deka se ponasa kako devojchica

    statisticki gledano turcite se proglaseni za naj smrdlivi mazi (sex tourism anyone ?)

    mn mazi se trudat da nosat bradi sto se slicni na onaa sto Dan Bilzerian ja nosi
    eve zosto:
    [​IMG]
    (hint: deka sekad se slika so razgoleni zeni)

    da da sosema te razbiram
    I mene mi se rastura taka kosata od nosenje slusalici i neceslanje :rofl:
    (isto taka i ja si ja sreduvam bradata samo u photoshop)

    btw ako go stais premnogu da stoi na sonce(povtorliva akcija niz podolg period-min 1 mesec po 3 saati dnevno izlozenost) bez nikakva zastita ke pocnat vlaknata da mu pozutuvaat :bug:
     
    Последна измена: 6 април 2015
  4. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    @calliope муахаха


    метал.png

    Се согласувам со тебе и во врска со разгаленоста на маживе кои ќе ги пуштиш сами од дома. Ама во мојов студентски живот се покажало дека често и становите на мажите се многу средени. Еден семестар имав цимери и дечките беа пречисти, во почист стан не сум била. Уредни скроз.

    Замислете во некој машки форум да се отвореше тема КОЛКУ СТЕ ЗАДОВОЛНИ ОД ЖЕНСКАТА ХИГИЕНА ВО МК!!!! Епа, бидете искрени, феминистки и сите, дека лом би ги направиле.
     
    На love11111, PaLaVa, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  5. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    мала шала :D :D :D 1.jpg
     
    На Abrakadabra и ccca им се допаѓа ова.
  6. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    не знам за другите, дечко ми си одржува хигиена. Секогаш :)
     
    На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.845
    Допаѓања:
    133.018
    Пол:
    Женски
    Помладите генерации се за пофалба, алал да им е. Али постарите .... како можат да излезат од дома без миење заби, посебно после јадење лук, не дај боже некој таков до тебе да застане, па уште и муабет ако ти почне ... тешко тебе. Според нив водење хигиена е ако редовно се бричат. И ништо друго. Од помладиве има со денови небричени па чисти си се, бањати, заби миени...
     
    На Peanut Butter, theowndemon, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Има разни типови.Мене двајца ме затрефија.Ма да првиот беше сељак и онака ок не беше дебел имаше крупна градба какви што си сакам ја, али не беше некоја врска зш ја не мошев да го поднесам баш од тоа негативно мирисање да не кажам ......... и љубоморен. А вториов беше слаб и згоден, лани лето добро се провозивме со неговиот мотор ама тоа што го приметив како ми доагаше ме одби. Облечен топ , али маицата се на неко место скината и како прашина.И толку беше.
     
    На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.845
    Допаѓања:
    133.018
    Пол:
    Женски
    Ај белки трета срека почист ке се погоди .... (facepalm)(facepalm)
     
    На Abrakadabra и Angel4eeee им се допаѓа ова.
  10. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Третиот се погоди :D може да се каже ту смо :D Педантен е многу :angel:
     
    На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Два пати годишно туширање доста е .....
     
  12. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    ^_^ хаха, мислиш доста е ? А реата како ќе се прикрие ?
     
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Mm e ziva pedanterija uste otkako go poznavam . Se tushira minimum 2 puta dnevno u zima a za letno vreme ic ne praem moabet 5-6 puta a ako trca ili vezba i povekje . Kosa i brada ne trpi mn mn redovno si gi sreduva . Ista bluza dvaputa ne ide u predvid nitu so ista bluza ( zboruvam za u leto ) cel dn da bide osven ako ne smo doma da se presoblece .. Oblekata jas mu ja sreduvam . Parfemi i dezodoransi letaa minimum 2 mesecno taka da i mobilniot telefon mu e parfemiran vekje ( od muka ne od dr :P ) isto stom gi soblece patikete/cizmete corapite ida u kanta a nogete na mienje , cetkanje na zubite-redovno . Jas nemam nisto protiv ovaa negova pedanterija podobro pedanterija otkolku smrad :) neznam kako bi go podnesla ako bi morala da go teram da se iskupa so sila ili da mu kazuvam da iscetka zubi da smeni dolen ves i bluza/kosula ...
     
    На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    So mm si nemam maka za higiena zasto si se sreduva isto kolku i jas.Planiravme da napravime 2wc da ne se tuskame koj poprvo ke mie zabi ili ke se tusira a sin mi kako rasti i se razbira pa istoto go pravi i toj se tuska so nas i vika begiiii tefan faka mie i bana pv (begaj stefan saka da se mie i banja prv) :)
     
  15. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Среќа моја мм е жива педантерија :) таков беше и додека бевме дечко и девојка, таков си остана и во брак :D секојдневно си е избањат, избричен, парфемисан, пази што облекува и никогаш не излегол од дома со прљава патика или кондура (ми го сефтосува секое млеко за тело ново што ке го купам:D:Dнајдолго му биле чисти службените кондури со него :D ).
     
  16. popovich

    popovich Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    533
    Од мојот не можам да се пожалам, мислам дека дури самата кожа му мириса на чисто бебе избањато во Calvin Klein. Само се жали зошто не го мачкам со млеко за тело на грб, оди објасни му дека после тоа ќе ме тера да го масирам а мене јадна ме мрзи...... :$
     
    На Petar80, male и sladok-bitola им се допаѓа ова.
  17. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
  18. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Лично и одговорно и искрено Премногу.
     
    На Bozica1980 и DVAANGELA им се допаѓа ова.
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Па мислам дека си одржуваат хигиена доволно колку што треба. Е сега, се наоѓа некој да се издвои ама таков секогаш постои, нели во еден кош сите не се ставаат, но во глобала не би можела да се пожалам, си се грижат и одржуваат.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. DVAANGELA

    DVAANGELA Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    фала богу, педантерија невидена.Туку сум среќна што и децава ми се педантерија не ги легнувам не избањати без разлика дали е зима или лето мора секој ден во када;)
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.