1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    vaka devojki....jas sakam da napravam korekcija na nosot...daleku od toa da mi izgleda mnogu loso no sepak mislam deka ke se cuvstvuvam mnogu poubavo ako go smalam malku:))))))i ispravam....nezabelezlivo kriv mi e ama mene mi smeta:))))dali ima nekoj sto pravel operacija, kade, kako, sto, posledici negativni dali ima....kolku cini?????sekoja informacija ke mi bide dobredojdena.....pozdravce do site:)))
     
  2. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    a kaj pravese????i kolku gore dole cinese????za ovie mitanovski li petanovski slusav deka se super i garantiraat...a za drzavna mi rekoa da begam...i moze brojot od hrvatska pisi mi go ako sakas...i dali imas nekoja cena otprilika barem ;) fala ti mnogu za odgovorot mi posluzi sekako...no ako nekoj ima i drug za tuka ili nadvor poise informacii uste podobro...vo sekoj slucaj fala ti mnooogu...pozdrav
     
  3. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    vo drzavna se plaka minimalno samo ako imas zdravstveni problemi, no rinoplastikata se plaka privatno i toa kaj razlicni doktori razlicna cena ama site se za vo eden kos
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.100
    Уууууу скупо бе ова!
    Јас треба да одам да го средам носот ради дамнешна пукнатина на коската на носот(ме среди еден ром (лол) на базен несакајќи,пливаше унесено малиот)!Ради тоа ми се воспалија синусите и долги години си тргам маки со нив штом залади,па и кога ќе затопли ако подразмислам хахаха,ама страв ми е да се сечам,пустам,правам...
    А инаку,кажете и на СОФИ Каракаева дека уште малку ќе почне да личи на Мајкл Џексон,ако не више подзаличува,жива сериозна сум!!!
    Каква жена,грда е од што е пластична!Харизма и памет како не се правеа со пластична,ууух мамата!
     
    На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
  5. kiki-riki

    kiki-riki Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    116
    korekcija na nosot se preporacuva samo vo slucaj na zdravstven problem, a za *razubavuvanje* ne e mnogu pametno zosto prvo ona sto mislime deka ce izgleda ubavo, moze da ne ni se dopadne, koga ce se realizira, vtoro i povazno nosi posledici od tipot cuvstvuvanje na bolka pripromena na vreme i sl
     
  6. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    vo pravo si za toa, i jas bi rekla taka, zatoa sto dr si zamisluvame nie kakov sakame da ni bide , asasvim dr pravat doktorive i vistina e mnogu bolen proces ama samo na psihicki plan, zatoa sto jas nemam i nemav nikakvi bolki posle i za vreme na operacija,,, ama pak ne izleze ni priblizno kako so sakav.Zatoa e bitno koj i kade ke ti go prave a ne samo date secat i vise ne veruvam na nikoj deka kaj nas vo MK nekoj bil sposoben od doktorive za bilo kkava intervencija
     
  7. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Devojki, a dali nekoja imala iskustvo so doktor Ognen Daskalov, za nego slusam samo pofalni zborovi, dali znaete kolku e cenata za operacija na nosot kaj nego?

    Isto taka imam i drugo prasanje- sto mislite za emisijata na Rebeka "poinakvi", dali vredi covek da se prijavi da ucestvuva tamu, zosto jas iskreno razmisluvam i za taa opcija, bidejki sakam da pravam korekcija na nosot ama neznam kaj koj doktor, vo drzavna slusam od poveke lica ne se zadovolni, a za doktor Daskalov site kritiki se pozitivni, znam deka ke me sovetuvate da odam vo stranstvo ama sepak nemam tolku sredstva. Zatoa razmisluvam da se prijavam kaj Rebeka, mislam barem ke se odnesuvaat so mene kako sto treba, ke mi obrnat poveke vnimanie, sto nema da bide slucaj dokolku privatno odam vo drzavna.
    Me interesira vasiot stav za ova.
     
  8. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Imam slichen problem.. podobro kazano ist... I mi prechi mnogu.. Vsushnost toa mi stana kompleks... i pri golemata promena koja ja vrsham vo mojot zivot.. gi izbrishav site kompleksi samo ovoj ne mozam.. Za operacii vo stranstvo nemam tolku sretstva.. A kako shto chitam ovdeka vo Makedonija doktorite ne se neshto naj naj.. Pa zatoa bi sakala i jas da stignam do nekoi informacii.. A toa kako da go najdam brojot so toj doktor z akoj se slushaat samo dobri kritiki.. I kako da go najdam brojot na rebeka od poinakvii.. i shto se se sluchuva tamu ako sakate pri objansuvanjeto na deojcheto shto go postavilo prahsanjeto pomognete mi i mene...Pozz Tnx
     
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Za zal Pipito, izgleda nikoja od clenkite ne e raspolozena da ni dade odgovor na nasite prasanja. :(
     
  10. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    kaj rebecca vi e sve mestenka, nejzini prijateli, prijateli na nejzini prijateli,i ne vi e malce jezivo d ve gleda cela drzava kako vi go secat nosot i turpiraat????
     
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Ne veruvam deka e se mestenka, a dali ke mi e neprijatno, mozebi ama da ti kazam iskreno sakam da odam kaj nea bidejki doktorite obrnuvaat poveke vnimanie za razlika ako odis privatno na drzavna kade sto gledaat da ti gi zemat samo parite.

    A dokolku znaes nesto za doktor daskalov ili za doktor jane netkovski te molam spodeli so nas. I ako znaes nesto poveke za cenite bidejki velis deka ti zele 1000evra a nekoi velat 500. Dali cenite zavisat od doktorot, od formata na nosot, t.e. od kompleksnosta na operacijata ili od nesto drugo? Te molam spodeli go toa so nas :geek:
     
  12. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Spored mene.. ne bi bilo ezivo.. zatoa shto ako znam deka posle toa kje sum onaa koe shto sakam da sum.. Togash pravam se za da go dobijam toa.. Odsekogahs sum bila takva i ostanuvam.. Go dobiravm onaa shto go sakam po cena na se... By the way.. Se sakam samata sebesi.. Go sakam sekoj del od moeto telo.. No samo edno ne sakam.. mojot Nos..:worried:
     
  13. anije

    anije Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    39
    Офф :( незнам за ова :( ама мојата братучедка 13 годиншно девојче има исто проблем со носот и сака да прави пластична операција зошто таа е ситна слаб а а носот и е голем и потечен :(и сега ако дознаам нешто повекје каде и како кје прави операција обавезно кје ви пишам :(
     
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    A dali nekoj imal iskusntvo so doktor Daskalov ili so doktor Netkovski od drzavna? Ako imate ve molam spodelete gi vasite iskustva i informacii i dali znaete kolku e operacijata kaj Daskalov a kolku vo drzavna kaj Netkovski?
     
  15. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    metkovski vi e super kako doktor kao licnost, komunikativen druzeljubiv toleranten i ne e narcis kako drugive a bas i dobro operira, a za cena kaj nego ne znam
     
  16. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Me interesira sto napravi enca.69, dali pravese korekcija?

    Duso te molam spodeli sto se sluci so tebe? :roll:
     
  17. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
     
  18. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    jas slusam samo pofalbi za doktor Netkovski. Mislam deka bese na drzavna, i jas pribiram informacii, planiram koga ke sum slobodna da odam na razgovor kaj nego, vidov i len4e go pofali. Samo neznam dali ke mi odgovara terminot i cenata. Moozebi i ti mislis za istiot doktor neznam :?
     
  19. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас пак ке си речам може смешно, но фала му на Бога си имам така убав нос,мислам дека како што и секое зенско би сакало да има,хахахаха и не за друго многу си го сакам хихихихихихи,незнам ама ме имаат прашано дали имам правно операција на носот,но таков ми е,природен,не е грбав,или испакнат,туку како да кажам бдлабнат,така нешто.
     
  20. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Fala sto ne provociras Gordana. Ovaa tema e dokolku nekoj ima iskustvo ili nekoi korisni informacii da gi spodeli a ne da se falis kakov nos imas.
    Dokolku imas nekakvi informacii spodeli gi!
     
    На Trxmx, RiRii, SokOdGrozje и 1 друга личност им се допаѓа ова.