1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Леле да пауерпаф, преубав ти е носот. :inlove:
    Ни јас не си го сакам мојот нос, може да биде уште многу поубав :D , не знам, тоа одоздола не си го сакам, како грутче глупаво :@ . Не го сакам. И првото нешто што го забележувам на лицето на една девоојка е носот. И многу сакам мали, слатки носиња, како на бебе. :inlove:
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Јас имам мало слатко носе ко на бебе...и не го менувам....

    но сепак постојат други делови на телото кои сакам да ги сменам по пат на оперативен зафат, а како опсесија ми беа нозете, оти малку ми се криви, ама не верувам дека некој хирург би се нафатил на а не сум ни се консултирала со некој искрено, ама ке дојде време и на тоа...

    а болно е кога си девојка , а од x reasons you can't wear dress болно е ... и се приметува...
    а на сите нозете им се правиии... ;( иако се обудувам да не се потсекам на таа мана, ама лугето гледаат... и кога се гледам во огледало ми е болно.... многуууу.... ;(
     
  3. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    ^
    Иако за носиња е темава.. да ти кажам дека се се исправа со помош на вежби распрашај се побарај ;)
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Tи благодарам на советот , ама кај мене е проблемот во коските, бидејки коските се криви, и спас е само да се оперира, или да се помирам со тоа дека имам криви нозе, ама тоа... нема шанси...

    Мислам наскоро да отидам на преглед за отстранување на лузни со ласер кај др. Анчевски, па ке го прашам, да видам тој што ке ме посоветува...
     
  5. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Многу е убаво испаднат. Само што кај тебе проблемот била само грпката, ноздрите ти биле ок, со ок должина, мене ми се одвратни.

    Ми се плаче. Ова е дефинитивно најгрозниот комплекс што може да го има некоја девојка. ;(
     
  6. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    Soncece,jas mislam sepak deka mojot i tvojot nos bile isti.Jas imav i zdrastven zafat poradi toa sto mi gi otvarase nosnite kanali,mi bea zafateni od nepravilno rastenje na koskata i poradi toa mi pravese opstrukcija prosledena so alergiski rinitis..
    Ke te sredi dr.Jane i ke imas duri i poubav od mojot :))
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. xoxorobynxoxo

    xoxorobynxoxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1

    takvi operacii se pravat,za izvishuvanje ili ispravanje na koskite,no znam deka se mnogu skapi i mnoooooooogu bolni. mozhebi ti e poubavo da najdesh model na fustan shto kje ti stoi (balonche nadole so temni hulahopki i visoki shtikli nema da se poznava) ;)
     
  8. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    .
    aaa ti se dopadnaa slikite?
     
  9. xoxorobynxoxo

    xoxorobynxoxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    da da :D ama ne ti bil mnogu losh predhodno,but now is perfect :rofl:

    [mod-kirilica:4mwbg2rg][/mod-kirilica:4mwbg2rg]
     
  10. terezija27

    terezija27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    14
    Дечкиии,блазе вас што сте си го решиле проблемот!Powerpuff супер ти е носето :) Само уште нешто ме интересира..некој да ми каже и мислење за др.Смиља Туџарова од плсатична хирургија??? :$ фалаааа
     
  11. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Еве ме и мене на темава :)


    Ја одбегнував, бидејќи се имав убедено дека не ми треба веќе корекција, ама после сликите од пауерпаф некако се предомислувам :angel: .


    Најпрво да кажам дека ми е премногу мило што операцијата поминала супер, и што и јас имам барем мал удел во твојота среќа бидејќи јас го препорачав доктор Јане :P :)


    Носот ти е прекрасен, делува природно, ја тргнал грпката и го подигнал малце, навистина преубаво, и не по шаблон.

    Колку рече дека ти испадна и колку време чекаше?
    Мислам дека имаше напишано, ама не знам колку пати ја имам листано темата, веќе се ми е измешано, па те молам кажи, доколку не ти е тешко :angel:


    Фиарлес, што ќе правиме јас и ти?
    Да се договориме да одиме заедно, да си даваме поддржка, а? ;)
     
  12. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    Фала ти Сесилија на прекрасните комплименти!
    Треба само храброст и волја да се збогувате со недостатоците на твојот нос и тоа е тоа :)
    Фала прво на страницава Фемина, која ако не беше таа нема да беше се како што е сега.Фала и на тебе сесилија и на многу други кои ме охрабривте да го напраам THE BIG STEP. Сега јас ве подржувам во тоа и ви посакувам се најдобро!
    поздравче
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.097
    Допаѓања:
    56.327
    Пол:
    Женски
    Моево мислење можеби нема да ви е многу корисно, но сакам да ве поддржам.
    Јас имам поинаков проблем на лицето кој за жал е нерешлив, и знам како е да не си задоволен од самиот себе, да имаш комплекс и понекогаш да сакаш едноставно да се стопиш со средината и да останеш незабележан.
    Затоа девојки и момци - ако можете да направите нешто за да го решите она што ве мачи и да направите да се чувствувате поубаво во својата кожа, дајте си го тој подарок - една цврста одлука, многу верба и правилен избор на доктор ќе ви го променат животот на подобро.
    Добро е да научиш да живееш со своите мани, но уште подобро е ако можеш да сториш нешто за да ги немаш.
     
    На spellbound, Cloee, kristina.k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Lilli

    Lilli Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Dali ima nekoj predlog za mene,nekoj so slicno iskustvo kako moeto,revizija na prvata operacija na nosot :( .Ve molam pisete.

    [mod-kirilica:3u53djk8][/mod-kirilica:3u53djk8]
     
  15. Twetty

    Twetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5


    Ova e mnoooogu mala korekcija :/
     
  16. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49

    mala mala ama zivotot mi go smeni..Em disam ko covek em imam najubav nos na svet ;))
     
    На slobodka и lovena им се допаѓа ова.
  17. Twetty

    Twetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    5


    Lucky you ;)
     
    На slobodka му/ѝ се допаѓа ова.
  18. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Леле кога ве читам си викам каква среќа сум имала јас, од материјална страна се разбира. :rock:.Јас правев пластична операција на носот пред 15 години во Државна болница и ме чинеше само болничкиот престој некојси 1000 денари можеби, друго ништо не платив.Стварно сум презадоволна од тоа како ми го поправија носот-седа ми изгледа супер.
     
  19. Scorpio93

    Scorpio93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Нешто за формата на вашиот нос

    Јас искрено ја мразам мојата форма на нос...
     
  20. Scorpio93

    Scorpio93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3