Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

 1. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  4.356
  Јас се јавив, но ми рекоа дека имала состаноци по министерство не знам што да сум пробала утре задутре, :!:
  а некој имал непријатно искуство со неа или? :worried:
   
 2. chungalunga

  chungalunga Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Jas imam praveno korekcija na nos kaj Dr. Daskalov pred cetiri meseci. Prezadovolna sum od se. Operacijata mi pomina bezbolno. Za prviot pregled se plakja 1200 denari i potoa ja plakjash celata procedura shto iznesuva 1400 evra dokolku se operirash vo remedika, a ako izberesh sistina mislam deka e 150 evra povekje. Doktorot mozes da go najdes vo neuromedika karshi ramstor, tamu pravi kontroli i zakazuva pregledi... Prashaj shto i da te interesira.
  Pozdrav
   
 3. chungalunga

  chungalunga Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Ps. Nema nikakvi bolki na promena na vreme ili slichno, nemam ispieno ni aprche za bolki po operacijata... Toa se nekoi zastareni tehniki na pravenje.. I nemoj na drzavno da pravish nikako. Vo isto vreme pravev so eden drugar - on vo voena bolnica jas vo remedika, mu trebase + 2 meseca da ozdrave i zborese deka imal nenormalni bolki, plus imal gips na facata i ostana nedela dena vo bolnica.. Jas nemav nishto takvo, samo edna mala plochka i flaster vrz nea, po deset dena mi trgnaa se i voopshto ne se primetuvashe deka sum pravela operacija... znaci stanuvas sabajle odis na operacija, se budish, prespivash toj den vo bolnica, naredniot si doma.. slednite deset dena miruvanje i gotovo...

  [mod-kirilica:4qwj530r][/mod-kirilica:4qwj530r]
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lovena

  lovena Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  13
  добро ова што го кажа не е толку лошо но јас сепак попрво би се одлучила за ДОКТОРОТ отколку за постоперативниот период, бидејќи тоа е многу побитно од се друго што како и да е минливо е . поздрав
   
  На SokOdGrozje му/ѝ се допаѓа ова.
 5. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  па и јас имам закажано кај смиља туџарова преглед ставрно дали некој знае нешто за неа????
   
 6. Lilli

  Lilli Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Od mene eden prijatelski sovet DA NE SE OPERIRATE KAJ DASKALOv,zatoa sto si nema poim od rinoseptoplastica, da zemev nekoj zemjodelec od niva podobro kje me napravese,me unakazi,samo da zeme pari.Naucil nekolku zafati i si raboti po sema pa kaj kogo kje se fati cccccccc.Se najloso za nego :@ .
  Razmislete dobro pred da napravite nesto,se raboti za lice.
   
 7. Lilli

  Lilli Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Sto ima vrska privatno ,drzavno?!Sto ako se operireav na privatno,za sareni carsafi,koga me unakzi i mi gi zema parite.Bitno e doktorot da si ja znae rabotata,a doktor za se ne moze da bide dobar.Ne e ova gradi ili zadnik,tuka se bitni milimetri.Na zapad ne moze sekoj da raboti plastika na lice ima posebni sertifikati.

  [mod-kirilica:3l0g8w1o][/mod-kirilica:3l0g8w1o]
   
 8. prijatel

  prijatel Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Ги прочитав сите коментари и морам да ви кажам дека и јас сум жртва на КОПАЧЕВА-КАСАПОТ, неможам да опишам колку ми е уништен носот на изглед толку е нерамен искривен и со вдлабнатини-КАТАСТРОФА а за дишење ич да не зборим тотално сум затната, сто пати се покајав сто го направив . Сакам да те прашам дако26 што направи на суд? искрено посакувам да ја одереш, да и ја уништиш работата и животот
  да даде господ аер да невиди што не излажа, цел живот нека и стане пекол.
   
 9. T.I.P

  T.I.P Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Колку чини корекција на носот ?
   
 10. coconut

  coconut Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Дали некој би можел да ми каже колку чини операција на нос кај доктор Нетковски приватно?
   
 11. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  4.356
  1300 evra
   
 12. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  705
  Јас би Ве советувала да си седите мадро да не си носите модро, што викаат старине :!: , освен во случаеви каде што се работи за тешка девијација на носот...А за останатите кои од естетски причини сакаат да одат на пластична операција, би им рекла да си се прифатат себе си такви како што се и да не се изложуваат на ризици и болни хируршки зафати, кои можат да резултираат со сериозни комликации, како внатрешни крварења, болки на промена на времето, проблеми со синусите, па и со видот :!: и што ли уште не...Прашувате гледам за некојси д-р Нетковски, д-р Туџарова, д-р Даскалов...Јас лично ја познавам сопругата на д-р Огнен Даскалов, се вика Бојана и е ортодонт специјалист, прекрасна жена и симпатична исто така, но во профил кога ќе се сврти имам приметено дека коската на носот и е искривена(има мал нос ама нерамен) и мали гради. Сега сигурно се прашувате, зашто го тупам со неа и каква врска има она со оваа тема :) Зошто нејзиниот сопруг, пластичен хирург, не и го корегира носот и не и вгради имплатанти во градите(кец кубикажа барем :) ) Знаете зошто? Си ја сака сопругата таква каква што е и не е будала да и го загрозува здравјето кршејќи и коси на носот и ставајќи и силикони со сомнително потекло во градите! Друга работа, исто многу важно да ви потенцирам - немојте да мислите дека ако некој доктор по општа медицина или оториноларингологија што ви рекол дека имате здравствени проблеми поради анатомијата на носот и морате да го оперирате, дека стварно го мисли тоа! Во 90 и повеќе одсто од таквите случаи, се работи за преувеличување на работите за да отидете на операција и да остварите профит кај негов колега, а овој па другиов за тоа зема добра провизија. Не лупам набафтано за ова, туку речиси секојдневно сум сведок на вакви докторски манипулации и игри! Еве на пример сестрата близначка на д-р Смиља Туџарова - Софија Туџарова има ординација за уво, нос и грло во Центар, во Скопје, со д-р Караџинов мислам беше заедно. Прегледот чини 600,00 ден и секако очекувајте да ви каже дека имате некоја девијација на носот или стеснета преграда и сл и ќе ве испрати кај нејзината сестра на операција на носот. Нашите доктори се поврзани страшно од аспект на земање провизии, препораки на пациенти, услуга за услуга, препораки на пациенти во веледрогерии, кои соработуваат со нив итн... Уште ќе ви препорачам да не си го уништувате здравјето, освен ако не станува збор за некој екстремен случај! Немојте да ве лажат за да ви ги земат парите и да ве унаказат! И истотака приметив дека имате предрасуди за тоа ако е на приватно е подобро и нема да имате проблеми :) Уште една заблуда - приватно, државно - исти враг кога станува збор за вакви интервенции. Јас не ни сакам да се присетам низ што поминав пред една година кога ми правеа мала хируршка интервенција на ноктот на палецот на ногата - смејте се, не ми верувајте или што сакате мислете си, ама јас едвај преживеав од т.н. стручен тим на анестезиолози и сестри, кои ми ставила прејака општа анестезија и поминав 10 саати во шок соба и едвај сум се разбудила. Ништо чудно и да ме реанимирале! А, зашто? Затоа што имав проблем со ноктот на палецот :fubar: Седете си мирни! Поздрав!
   
 13. coconut

  coconut Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  А кој е подобар, Туџарова или Нетковски?
   
 14. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Искрено јас мислам дека и двата се спремни доктори за секој доктор има и пофалби и критики, но операцијата за нос е нешто за кое одиме на наш ризик, и најголемиот професионалец би можел да згреши... Јас се одлучив за Туџарова па што сака нека биде :)
   
 15. coconut

  coconut Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  А колку чини операција кај Туџарова?
   
 16. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Зависи од 300 до 500 евра мислам... Ќе ви кажам јас утре сум на преглед па ќе ве информирам како ќе си поминам :))
   
  На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. coconut

  coconut Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  a od sto zavisi cenata?kako moze da e tolku eftino??

  [mod-kirilica:38qm4a6u][/mod-kirilica:38qm4a6u]
   
 18. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  па не знам од што и зависи цената :worried: :worried:
   
 19. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.148
  Допаѓања:
  2.598
  Од што може да зависи.....од зафатот и што е потребно, не секој нос е исти, и не на секого му треба иста "поправка". Има кршење коска, има подигнување...
   
 20. berry

  berry Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Jas sakam da pravam estetska operacija na nos,samo otstranuvanje na grbka,pa sakam da znam dali Tudzarova bi mozela ubavo da go sredi toa?Aj neka pise nekoj sto ima praveno operacija kaj nea.I dali doktorkata ima mail?
   

Сподели ја оваа страница