1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Olgitsa

    Olgitsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    797
    Луѓе, како ова 1.700 ден за операција на нос?? Некако малку ми се гледа..
    Ко што гледам не е операцијата од здравствени, туку естетски причини...
    Доколку веќе се оперирам од здравствени, секако ќе искористам и да го потсредам малце носето.. Иста е цената? 1.700 ден и за двете?
    И ова важи за сите болници?? Воена, државна??
    Секако ако се има плави картончиња праиме муабет..
     
    На Spasova Violeta му/ѝ се допаѓа ова.
  2. teateevska

    teateevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Здраво, девојки.Јас треба да идам кај Тримовска - Радевска Ана, исто од воена болница и ако има некој искуство, нека пише зошто се уште се двоумам, што да правам.
     
    Последна измена од модератор: 8 декември 2014
  3. Ина26

    Ина26 Нов член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, ако може некој да ми каже дали е подобро корекција на носот да правам во воена болница (државно) или на приватно кај доктор Даскалов. Се мислам бидејки разликата во цените е голема. Дали третманот би бил различен, ефектот ист или ќе има разлика. Не сакам да се покајам, мислам да одам во воена болница ама кога подобро ќе размислам приватно си е приватно и мислам дека би имала подобра нега и минимална болка во споредба со државна установа. Многу се мислам, ве молам посоветувајте ме.
     
  4. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Негата можеби да, ама болката верувам е идентична без разлика дали било државно или приватно. Процедурата и техниката е иста, ти и твоите финансии одлучувате дали ќе поминете во добри или не така добри услови. Изборот на правиот доктор го прави ефектот.
     
  5. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Јас се оперирав во воена болница, кај Раде Филиповски. Условите си беа одлични, сестрите се цело време покрај тебе, доаѓа чистачка неколку пати во денот и средува, јадењето е убаво во споредба со тоа од државна болница. Значи се на се за условите да не се секираш, скоро исто ќе ти биде како на приватно а ќе дадеш мноогу помалце пари, скоро ич бидејќи здравственото покрива. Топло ти препорачувам да се оперираш во воена, без разлика кај кој доктор, Раде е професионалец, и немав никакви проблеми после операцијата, нормално болеше првите недели но тоа ќе го чувствуваш каде и да се оперираш.
    Ако имаш било какви прашања, слободно :)
     
    На Spasova Violeta и daksi им се допаѓа ова.
  6. idontcare

    idontcare Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    10
    Јас се оперирав кај Добри Стоименов во воена болница и после операција немав никакви болки, значи зависи до организмот кај секого не е исто. А за негата ич не се секирај, сестрите цело време се тука, до тебе си имаш дугме ако ти треба нешто му ѕвониш и одма идат , чисто е средено , јадењето беше супер . Сега ти си знаеш , јас доста се двоумев и не зажалив. Најпофални зборови имам за докторот и за болницата.
     
    На Asja му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Carrington

    Carrington Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    И јас како и сите тука сум заинтересирана за операција на нос, го скршив носот во школо пред многу години и од тогаш имам проблеми со дишењето, а и естетски не ми се допаѓа како изгледа.
    Ви благодарам на сите кои ги споделувате вашите искуства бидејќи ми даваат храброст и јас да побарам решение за мојот проблем. :)(y)
     
  8. snowflake.xoxo

    snowflake.xoxo Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Нова сум на форумов, но подлго време ја следам темава бидејќи одамна планирам да направам операција на носот и од здравствени, но повеќе од естетски причини. Прилично за сите спомнати доктори имате дадено и позитивни но и негативни критики, затоа и ми е тешко да се одлучам кај кого е најдобро да правам операција.. Моментално се мислам помеѓу д-р Јакимовска и д-р Добри Стоименов. Имам 17 години и ми треба мислење, дали мислите дека е подобро сега да направам операција или да почекам уште 2-3 години? Пошто повеќето викаат дека сеуште е рано бидејќи се развивам и се тоа, но не сакам да се предомислувам кога веќе се решив да правам :?:. И што мислите за докториве, дали се доволно искусни или ќе згрешам ако се оперирам кај некој од нив?
     
  9. Olgitsa

    Olgitsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    797

    Пожелно е да се прават операции после 18 години, а негде и после 21... За твое добро.
     
  10. daksi

    daksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Devojko koj mesec se pravese dali cekase mnogu kolku te kostase i ako moze fotografija pred i potoa blagodaram odnapred
     
  11. daksi

    daksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Koj period se pravese kolku te kostase i dali se ceka mnogu ako moze fotografija pred i potoa
     
  12. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски
    Може ли да ми кажеш ако знаеш кај да го најдам Др.Јане.Н ?
     
  13. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски


    Го имам истиот проблем како тебе.. Може да ми кажеш дали беше кај др. Јане и што ти рече.. Благодарам однапред
     
    На valdeta му/ѝ се допаѓа ова.
  14. valdeta

    valdeta Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ciao.Може да ми го испратите и на мене бројот на Др.Јане Нетковски, ќе ви бидам многу благодарна, бидејки ми го уништи носот Др.Дубровска;(;(;(;(
     
  15. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Od kade taa informacija
    1.700 denari?
    Navistina e mnogu malkuu
     
  16. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Да, цената е таа доколку има девијација на носот и важи само за "8ми Септември".
    Информација од луѓе што веќе се оперирале.
     
  17. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    070/340-808
    провери дали уште го користи овој...
     
  18. libra89

    libra89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    24
    Dr dubrovska napravi problemi i na sestra mi, ima koskice loso zarasnato sviri dodeka disi, a nosot I nema pravilna forma
     
  19. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Јас правев операција минатата недела кај Др. Добри Стоименов во воена болница (8-ми Септември) со здравствено осигурување и упат од матичен.
    Инаку иста цена е и септопластика и септоринопластика. Патив вкупно 1700 денари за операцијата, за болничкиот престој и пост оперативната терапија.
    Задоволна сум инаку и од операцијата и од условите во болницата.
    Ако треба било каква информација, слободно пишете. :)
     
    На Kitkamm, Pinafan, Asja и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Spasova Violeta

    Spasova Violeta Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ej

    Zdravo ve zamoluvam ako moze malku podetalno za ova sum zainteresiranaa i me interesira poveke detalno,fala.vi odnapred


    Zdravo vistina tolku e cenata? Zacuduvacki imam i jas problem so.nosot sto pobrzo.sakam da ja pravam.operacijata i da se iskonsultiram so onie koi veke ja.imaat napraveno



    Модератор: Ве молиме, не испраќајте две мислења едно по друго, доколку сакате да го дополните мислењето, редактирајте.Користете кирилица.
     
    Последна измена од модератор: 17 февруари 2015