1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Mala Hembra

    Mala Hembra Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2015
    Пораки:
    302
    Допаѓања:
    477
    Пол:
    Женски
    I mene ako moze malce podetalno da mi objasnite me interesiraaa
     
  2. daksi

    daksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Moze li fotografija pred i potoa

    Moze mobilen od doktorot i ako moze fotografija pred i potoa
     
    На Spasova Violeta му/ѝ се допаѓа ова.
  3. inNeverland

    inNeverland Нов член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите :) нова сум на форумот.Јас треба да правам септопластика:) но нели кога веќе се прави корекција, сошто естетика да не се прави на еден удар.Ги прочитав повеќето коментари и се заинтересирав за Dr. Duje Ostojic, најмногу поради тоа што оперира по затворен метод.Па дали заинтересираните, веќе направивте операции кај него, дали уште се чека...и исто и која е цената за операција во Македонија.Поздрав на сите, и се надевам ќе добијам информации.
     
  4. andreina

    andreina Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Може ли да ми кажете, јас немам здравствен проблем со носот ама сум искомплексирана, бидејки ми е шилест, ќе можам ли јас да го оперирам за 1700 денари со упут од матичен или мора да имаш здравствен проблем?
     
    Последна измена од модератор: 20 февруари 2015
  5. inNeverland

    inNeverland Нов член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Најверојатно мора да имаш здравствен проблем за да ти го покрие фондот, затоа што за естетски не покрива.


    А дали има уште некој да каже искуства од Адонис од Белград?



    Модератор: Ве молиме, не испраќајте две мислења едно по друго, доколку сакате да го дополните мислењето, редактирајте.
     
    Последна измена од модератор: 20 февруари 2015
  6. daksi

    daksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Јас сум заинтересирана за корекции на нос, дај пишете некој мобилен и кажете кој е најдобар доктор.




    Модератор: Ве молиме, пишувајте на кирилица.
     
    Последна измена од модератор: 20 февруари 2015
  7. Модо

    Модо Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    90
    Пол:
    Женски
    јас имав закажано преглед во Воена за ушите знаејќи дека е 1700 од фондот, така ми кажа и офталмологот кој ми го напиша упутот. И после дознав дека сега има нов закон и естетски операции не спаѓат под фондот освен ако не се заради здраствени проблеми, а приватно е 300 евра. И плачев.
     
  8. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Која е отприлика цената на естетска корекција на носот вие што сте информирани ? :)
     
  9. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.848
    @DirtyQueen за колку време ти закажаа операција, кога закажуваш кај матичниот лекар дека сакаш да правиш операција, самата ли си кажуваш каде сакаш да правиш и колку време седиш во болница?
     
  10. daksi

    daksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Ako znae nekoj dali raboti dr jane netovski i kade neka pise ili mobilen ve molam
     
    На Spasova Violeta му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски

    Јас чекав околу 3 месеци, ама се` зависи од распоредот на докторот, ако нема многу закажани ќе чекаш помалце. Кога закажуваш ќе си кажеш од прилика кој период најмногу ти одговара да види за слободни термини(барем јас со мојот доктор така се договорив не знам каде планираш ти да се оперираш). За тоа каде сакаш, да, може да се оперираш во државна,воена,приватно...
    И последното, мислам дека во државна ќе седиш околу 3-4 дена, зависи како ќе оди заздравувањето а во воена јас седев 7 дена со што после 1 недела бев да ми го извадат гипсот, а недела дена после ведењето на гипсот ми ги извади и желевцата.


    @daksi Бројот на др.Раде ќе ти го пишам во ЛП, на кој му треба нека ми пише.
     
  12. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.848
    Го имаш ли бројот на докторот да ми го пратиш во лп. Операцијата ја правеше ли поради проблеми со дишењето? Можеш ли подетално да ми објасниш како оди закажувањето, колку време беше во болница, за колку време ти се намали отокот?
    Инаку имам слушано дека сепак докторите очекувале да добијат некое европлус за да си ја завршат работата како треба и да ти бидат при рака кога и да ти притребаат, или може да добиеш ист третман и без да плаќаш екстра.
    @DirtyQueen ај прати ми го бројот на др.Раде, па ке видам за кого ке се одлучам. И треба ли да му се јавам на докторот пред да закажам преглед од кај матичен? Не ми е јасно зошто му се јавувате на докторот, а гледам сите бараат број од доктори па да не сум покуса и јас. Стварно, што треба да го прашам кога ке му се јавам?
     
  13. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.705
    Пол:
    Женски
    @hello-kitty.90 Операцијата ја правев поради здравствени причини, а преглед кај докторот ќе си закажеш кај матичен лекар преку мој термин. Кога има слободен термин за операција ќе ти каже докторот откако ќе те прегледа. Нема потреба да му се јавуваш, освен ако не одиш за естетска корекција. Така највероватно би требала да одиш на преглед без упат.
    Инаку во болница седев една недела. Петтиот ден ми ги извадија тампоните, а пред да ме пуштат дома ми го извадија и гипсот. После тоа се оди на контроли, за две недели се вадат и силиконите.
    Отоци имам сеуште после две ипол недели од операцијата. Се прима и терапија за отоците, не спаднуваат толку брзо но се видно намалени.
     
  14. Anit09

    Anit09 Нов член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,
    Дали некој има искуство со Санте Плус или со Адонис во Белград?
     
  15. abababa

    abababa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, ke ve molam da mi dadete kontakt telefon i email od doktor Dobri Stoimenov i ako znae nekoja da mi kaze kolku vreme otprilika treba da zakazam pred operacija?

    Se izvinuvam sto ne pisuvam kirilica ama momentalno sum vo stranstvo i nemam moznost :)

    Ako znae nekoja da mi odgovori bidejki mi e itno :)
    Odnapred fala !

    :handshake:
     
  16. daksi

    daksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Ako moze iskustvo za dr nikica atanasova imam termin za prv pat vo ponedelnik pisejte ve molam
     
  17. daksi

    daksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Se operirase li na nikica kate
     
  18. ANGIE1

    ANGIE1 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    911
    Допаѓања:
    3.480
    Пол:
    Женски

    ОВАА Е БРОЈОТ -070340808
     
    На valdeta му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Anit09

    Anit09 Нов член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Commando, може да ми кажеш зошто не ги препорачуваш Санте? Од свое искуство?
     
  20. daksi

    daksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Jas bev kaj dr. Nikica atanasova me preglefa i mi kaza oti imam iskrivuvajne na rskavicata vo desno i divijacija i me stavi na lista na cekajne pisejte iskustvo