1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    На 27ми имам закажано и ќе видам каков впечаток ќе ми остави докторот. Жалам за твоето негативно искуство со докторот :|, се надевам дека нема да имам и јас негативно :worried:, прочитав доста позитивни работи овде.
     
  2. Jason123

    Jason123 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    3.168
    Ај баш, па пиши тука ако не ти е тешко.
    Јас од личен контакт со луѓе сите ми имаат кажано само пофални зборови за Добри, можеби моментално е и број еден за ринопластика кај нас.
     
    На PaLaVa и Dgirlll им се допаѓа ова.
  3. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Како што пишав и предходно, одлучив да закажам кај него поради успешните приказни што ги прочитав на форумот, обавезно ќе споделам како ке поминам на преглед.
     
    На Jason123 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.007
    Пол:
    Женски
    Незнам,јас сум презадоволна од операцијата,немам никаков проблем а веќе една година помина...
     
    На PaLaVa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Дечки, читав читав се вака поракиве, ама ненајдов деталите што сакам да ги дознаам :?:. За оние што правеле операција, колку време го носевте гипсот и тие фластерите све на све? недела? месец дена? или повеќе? :wasntme:
     
  6. sandra*

    sandra* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Decki eve jas sum operirana na 06.05. skoro pred 18 dena i sega imam sovrshen nos,mojata korekcija bese cisto estetska i ja izvede doktor Igor Peev od plasticna hirurgija vo drzavna, toplo vi go preporacuvam,deckoto e mlad,profesionalec,i vednas znae sto saka pacientot,bev 3 dena na klinika so zavoj na nosot (fiksator,plocka,i zavojce da ne vleguva prasina) posle uste 4 dena doma i vadenje na zavojite ostanuva samo plocka i fiksator, posle nedela dena se vadat i tie zaedno so koncite,ima mal rez koj sto ne e ni primetliv,operacijata mi traese 2,5h post operativniot period bez nikakvi bolki na moja srekja vekje 4-tiot den jas nemav mnogu otoci a ni modrinki,alternativno mackav lioton i oblogi od krastavica,Samo sakav na site sto imate kompleski sto poskoro da si gi resite,so nasmevka da se poglednuvate vo ogledalo,nema bolki nema pateshestvija,samo ubavo razgovarajte si so sebe bidete sigurni sto sakate za kraen rezultat.Uste ednas ke napomenam deka dokolku se odlucite za Igor nikako nema da pogresite mislam deka momentalno nema podobar od nego,poprofesionalen doktror nemam sretnato.Se sekjavam koga jas se odluciv za korekcijata najteshko mi bese na kogo da ja poveram rabotata, izlelze deka go izbrav najdobriot hirurg. Srekjno i blagodaram na site od forumov koi nesebicno spodelija iskustvo i posebno na onie koi go preporacaa Igor. Pozdrav feminki
     
    На fina erika, Ana.brojka, Schneewitchen и 5 други им се допаѓа ова.
  7. sandra*

    sandra* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Gips nema barem mene ne mi stavija, stavaat plocka taka ja vikaat toa e parce metal koe go pridrzuva nosot vo pozicijata koja e napravena so operacija pred taa metalna plocka odi medicinsko salotejpce koe se nosi 2 nedeli no ne e primetlivo jas posle 1nedela si go namackav so pudra i si shetav so sheshir po city mall,znaci edna nedela se nosi fiksatorce/salotejp,metalna plocka i zavoj,slednata nedela ostanuvas samo so toa salotejpce,znaci jas posle neela dena se dvizev po centar,ne mi smetase toa salotejpce,no dokolku si po sramezliva,ke moras 2 nedeli da odmaras doma,posle dve nedeli nemas nisto kako da ne si operirana,zboram za operacija estetska,bez devijantni zahvati... se nadevam ti pomognav
     
    На InWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sandra*

    sandra* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    zaboraviv TAMPONITE SE VADAT ZAEDNO SO ZAVOITE POSLE NEDELA DENA ZNACI NEDELA DENA DISHENJE NA USTA
     
    На InWonderland му/ѝ се допаѓа ова.
  9. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Pa jas sakam samo malu da go stestam dole na vrvot, inaku fala mnogu :D
     
  10. sandra*

    sandra* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    samo napred nema da se
    samo napred site ve poddrzuvam, i mene bas toa mi beshe problemot "shirok/baburast nos" i si dobiv ubav eleganten tenok nos
     
    На zhap4e и InWonderland им се допаѓа ова.
  11. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Poveli i drugpat :) Doktor Peev e prekrasen doktor i covek. So zdravje da si go nosis novoto nose. :)
     
    На sandra* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Колку се плаќа за операција на нос?
     
  13. sandra*

    sandra* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    900€ do pred nekoj mesec bese 550€
     
  14. el3na

    el3na Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Се надевам на некоја феминка ќе и помогне ☺
     
    На buba4e89, guarana, girl-miri и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Бев на преглед кај др. Добри. Докторот ми го потврде тоа што веќе го знаев, дека имам девијација, дека синусите ми се воспалени, и плус алергијата. Ми рече дека треба да се правам операција доколку се одлучам, и тоа беше се, прегледот траеше максимум 10 мин, одма викна друг пациент, а мене ме остави со сестрата да се договорам за опеарацијата. Цел јуни месец му бил зафатен, и сестрата запиша број и ми рече дека ќе ми се јави за операција да закажеме во јули месец. Е сега не ми остај време докторот да го прашам за естетски дали ќе правиме промена и сл. Ама се надевам дека повеќе од 10 мин ќе поразговараме пред операцијата.
     
  16. rose1111

    rose1111 Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Pred operacija draga ti ne go gledas-ke te uspijat ;)
     
  17. rose1111

    rose1111 Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    A imal li nekoj praveno kaj Afrodita vo drzavna? Ve molam pisete. Jas bev kaj Jane na pregled ali koga vide rece: Sto ti napravil ovoj? vaka li se operira? ova lici na se samo na operacija Ne. Pa uste koga mu kazav deka Dobri ov voena me operiral izreagira vo stil: e znaci nemzam veke, vidi sto im pravi na pacientite. I gospodicniot Jane ne mi kaza dali ke mi pravi vtora operacija. Pa fino lepo si otidov na pregled na dr mesto i od tamu mi rekoa ili Afrodita da te operira po vtor pat ili kaj dr od drzavava da ne odis. Pa taka prasuvam sto ke mi kazete za nea, prasuvam nekoj sto ima praveno kaj nea pred poveke godini i dali e zadovolen.
     
  18. PaLaVa

    PaLaVa Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    3.704
    Пол:
    Женски
    Да, не го гледаш ако си природно "заспан" и без анестезија. |(

    Значи како може да не си разговарала за естетскиот дел од операцијата со докторот?! Особено ако си се оперирала само поради изгледот на носот.

    Јас иако бев првенствено поради здравствени причини и девијација, сепак сакав и естетска корекција и тоа си му го потенцирав на Добри уште на првата средба во амбуланта. Секако дека таму не можеш да дискутираш детално што и како, но јас со него се видов уште минимум 3-4 пати до операцијата. Те слика, те прашува што ти смета, што би променила на носот и секако ти објаснува што може тој да направи и што да очекуваш.

    @Dgirlll воопшто немој да се грижиш, тоа се дискутира откако ќе ти направат прием на болен, прво треба да ги поминеш сите пред-оперативни испитувања. Ќе имате време да разговарате и за тоа.

    И да, помина повеќе од една година и супер ми е носот. Немам никакви здравствени ниту естетски проблеми.
     
    На ivi1987, Artemission и Dgirlll им се допаѓа ова.
  19. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    ^^ На преглед бев поради здравствени причини и тоа ми е најважно да се среди, и сигурно нема да дозволам да ме успијат а да не се видам со докторот. Имаше гужва во амбуланта и затоа не ни прашав тогаш.
     
  20. rose1111

    rose1111 Активен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Mene koa mi go vide vika:odma na operacija ova, od zdravstveni pricini poradi tesko disenje, a i estetika praese. Ali ne iskoci kako so treba. Inace doktorot vo operaciona sala dodeka bev budna ne dojde, znaci mi dadoa anestezija a sestrite komentiraa: kade e dobri kasni...." posle veke zaspav :D