1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корекција на носот

Дискусија во 'Лице' започната од enca.69, 7 јануари 2010.

  1. karanli

    karanli Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Несакав никого да навредам или предомислам само сакав да ви кажам да бидете внимателни како викаат старите двапати мери еднаш крои
     
  2. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Секако дека има. Пластична операција на нос се прави и во Ре Медика и мислам и во Неуромедика, а сигурно има и во некои други приватни клиники...За Неуромедика не сум сигурна. Цената во Ре Медика е 85 000 денари.
     
  3. karanli

    karanli Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Да сум чула за РЕМЕДИКА но мислев немаме приватна болница која се бави само со пластична и естетска хирургија, знаете кој хирург оперира во РЕМЕДИКА.
     
  4. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Во Ре Медика оперира Огнен Даскалов.
     
  5. rekina

    rekina Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    КАКО ШТО ЧИТАМ НИШТО НЕМОЖЕ ДА НАПРАВАМ ОПЕРАЦИЈА ВО ДРЖАВНА А ОПЕРАЦИЈА ВО ПРИВАТНИТЕ Е СТВАРНО СКАПО.
    НЗ СО ДА ПРАВАМ ВЕКЕ :sweat: КЕ СИ ОСТАНАМ ПО СЕ ИЗГЛЕДА ВАКА :(:(:(
     
  6. powerpuff

    powerpuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    49
    Rekina jas te molam da gi zemes site stranici od ovaa tema Korekcija na nos i da gi procitas site tekstovi od clenovite koi pisuvale.pa mislam deka ke ti se dade malku od malku poveke informacii:))
    taka da ako imas volja i golema zelba ti ke si odis na toj cekor i ke go storis toa,samo ti treba volja!!
    pozz
     
  7. karanli

    karanli Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Дали некој видел други слики освен овие слики за пред и потоа http://www.plasticsurgery.com.mk/galerija_nos.aspx има ли некој други слики на интернет поставени од наши хирурзи и дали некој од нашиве пластичари има своја страна.
     
  8. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    И јас барав, ама не најдов други освен тие. Мене Д-р Нетковски ми пиша во е-маил дека кој крајот на март ќе му биде готова неговата web страна. Но барам на интернет и не можам да најдам ништо, а незгодно ми е да му пратам маил да го прашувам пак.... Ако има некој некоја информација нека напише.
     
  9. sugarbaby5

    sugarbaby5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Prvo da vi se zablagodaram na site na sovetite , navistina mnogu mi pomognaa site postovi i definitivno se resiv deka godinava ke napravam operacija.Moite se bunat , i poradi rizikot i poradi toa sto jas nema da sum im bila povekje ista , no sepak se resiv bidejki veruvam deka mnogu ke pomogne na mojata samodoverba i deka ke bidam posrekna. Procitav se i mislam deka vekje i se resiv za doktor ... Ke odam kolku sto e mozno porano na konsultacii no me interesira dali nekoj od vas znae kolku vreme ke mi trae otokot , kolku vreme nema da izlgeuvam , dali ke imam golemi bolki ... znam deka ke mi objasni se doktorot ama dokolku moze nekoj od vas sto ima napraveno ili se ima rasprasno da mi odgovori
    Fala odnapred :)
    Vednas po konsultaciite ke ve izvestam kako prosol mojot pregled :$ :$
     
  10. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    За пластична корекција баш вчера гледав на сител, еден психолог рече дека треба најпрвин особата што ја сака корекцијата треба да размисли два пати за истата.
    Психолози на тие луѓе не би им дошле лошо. Можеби имаат комплекс, можеби е од чист каприц, не навредувам и не покажувам кон никого, ама со сигурност нешто не е во ред со нив, најверојатно имаат некој свој идеал во главата, а тој не може да биде постигнат, па не ретко мислам многу се незадоволни.

    А да не зборам за сите тие контроли, фластери и слично.
    Покрај се, никој не е совршен.
     
  11. karanli

    karanli Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Да можам да ти го дадам мојов нос еден ден да го поносиш па после сама реши дали е комплекс, каприц, идеал или нешто не е во ред со тебе.
     
  12. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Не ми се верува....баш се изнасмеав.... „Со сигурност нешто не е во ред со нив“?!?!?! Оние кои сакаат да променат нешто во животот со кое не се задоволни, со цел да се чувствуваат подобро, не значи дека се луди! Луѓе дај не коментирајте надвор од темата! Нормално дека никој не е совршен....не се ни стремиме кон совршеност! Перфекцијата е многу досадна работа....ако почнеш да менуваш се на своето тело за кое мислиш дека би изгледало подобро...не знам до каде ќе стигнеме...Ние овде зборуваме само за КОРЕКЦИЈА НА НОС!
     
  13. strawberry89

    strawberry89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1



    MOZES DA ZBORES SAMO OD KOGA KE SE NAJDES VO TAA SITUACIJA MISLAM DEKA E NE E NESTO VO RED SO NEKOJ STO SE OBIDUVA DA PRODAVA MAST VO TURSKO SELO ... AKO SUM GRESKA KAZI ... A NISTO NE E LOSO AKO NEKOJ SAKA DA SI GO SMENE IZGLEDO AJDE TI AKO OTIDES NA FRIZER I NAPRAVES EKSTREMNA PROMENA ZNACI NESTO NE E VO RED SO TEBE ... MOZEBI NE E VO RED NESTO SO NEKOI STO SAKAAT POLOT DA SI GO SMENAT ILI SLICNO ALI ZA NEKOI KOI SAKAAT DA GO PROMENAT SVOJOT NOS NE E NISTO OSVEN TOA ZNAES KOLKAV E PROCENTOT NA ZENITE KOI IMAAT STAVENO SILIKONI ?????? i so niv li ne e nesto vo red ajde nemoj poveke vakvi gluposti i ti i tvojot psiholog na lecenje
     
  14. dako26

    dako26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Zdravo.Jas pravev korekcija na nos pret 5 meseci.Nosot i ne mi bese mnogu za korekcija ama imav mala grpka koga ke se pogledese od profilot i za toa se resiv.Taka neinformiran otidov ov drzavna bolica vo Skopje i se zalepiv kako nekoe tele kaj dr.KOpaceva.Ludje doktorkata e krajno arogantna,nevaspitana i nestrucna za rabotata sto ja vrsi.Treba da i dadat ovci da pase si ja pogresila strukata.Otidov kaj nea posto samo neja ja najdov sigurno togas bila dezurna i me izlaza "nosot ke ti go napravam super jas imam golemo iskustvo itrn.."Se soglasiv kaj nea da pravam mi zakaza kaj anesteziolog.I mi se jAVUVA POSLE 3 4 DENA I MI VELI DA PLATIS 150 EVRA NA MENE LICNO AKO SAKAS ODMA DA NAPRAVIS OPERACIJA.Jas se razmsliv i budala aj vikam da me gleda poveke i dadov na raka 150evra i taa si gi stavi vo torba.Posle toa mi vika da odam na salter da platam kade sto mi zemaa 15000denplus.Abe ovca si e ovca strizi ja dodeka mozes.Si plativ i tamu aj vikam se ke se sredi kako sto treba a pari kako pari se pecalat.Dojde vreme za operacija a taa ne me ni slikase i voopsto pred operacija neznaese sto treba da se raboti pa me prasuva mene.Aj se zavrsi operacijata jas celiot poduvan ednoto oko zatvotreno kako da me tepale 10 dusi, a neja nigde ja nema ziva.Izleghov utredenta od bolnica.Od togas nigde ja nema nemase ja da mi gi izvadi koncite samo se vadi deka imala nesto rabota, pa gi vadev na privaten doktor.Nosot kako nos ne e do tolku utnat ama so disenje si imam golemi problemi.Ovaa neobrazovana ja dadov na sud pa ke vidime sto ke bide,a sega zakazav kaj Dr.Lidija Dubrovska.Demek bila primarius i mnogu ja falea.Pa me interesira dali nekoj cul za nea i kakvo iskustvo ima dokolku go operirala.I ako imate preporaki obavezno preporacajte me kaj nekoj stoo edobar od klinikata.Samo da kazam deka zdravstvoto ni e zanikade TOTALNA KATASTROFA KAKO I SAMATA DTZAVA.i APELIRAM DO SITE DOKOLKU NEMAAT SERIOZNI PRICINI NIKAKO DA NE ODAT NA KOREKCIJA KAKO MENE OD KURNAZLK STO VIKAME NIE kUMAN OVCI:)
    ePA SEGA ZA SEGA POZDRAV
     
  15. Zor

    Zor Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    22
    Уште еднаш денес, ќе кажам не ми се верува што читам! Колку безобразни луѓе имало! Па таа докторка дали е нормална??? Леле најисркено се надевам дека ќе си до добие на суд и тоа дебело!
    Инаку, за Дубровска имам слушано позитивни коментари... исто така за Нетковски и Јовчевска.
    Те молам да напишеш како ќе поминеш кај Дубровска...и како ќе се одвиваат работите со таа (ај да не кажам што) :@
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. karanli

    karanli Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    Жално е во каква држава живееме и се лекуваме крано ретардирани појави имаме, многу сме назад од светот на секое поле и несамо од светот мислам дека и од соседниве земји сме светлосни години наназад.

    Кога ке помислам на болнициве во МК ми текнува на шалтери преполни со луѓе и по некој што го пикаат со врски преку ред, гнасни нереновирани ходници со излуштени подови и измалтретирани луѓе кои шетаат со пижами и гумени кафеави влечки, медицински сестри кои се кикотат по ходници и си раскажуваат што правеле предходната вечер, доктори кои незнаат како да те лечат, мито и.......... ЖАЛОСНО
     
  17. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Извинете што ве навредив (ако ве навредив). Не го кажав тоа во смисол: тие што сакаат да подлегнат под хируршки нос се ненормални, туку сакав да кажам дека се преоптоваруваат со тоа премногу.
    Извинете још једном. :*
     
  18. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    jas pravev korekcija vo drzavna bolnica ama ne sum zadovolna 300 evra paltiv na site im se dopaga a jas sama ne si go svigam nosot nekogas da nekoga ne ama pak bi pravela zosto ne mi ispadna jas kako sto sakav a najmnogu me nerviraa lekarite dodeka se operirav samo me mavtaa natamu navamu kolku da im stavis nekoj denar vo dzeb za pobrzo da bide
     
  19. mari4eEe

    mari4eEe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    13
    :lol: Mrazam bolnici---> Kazete nekako dr. smo da ne e so noz :D Kako da go prekrijam mojot nos si go mrazam a na operacija NEMA SANSI :tmi: |(



    sum gledala nekoi videa na youtube :?:
     
  20. laraa85

    laraa85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    zdravo na site...sakam da operiram nosot,nemam ubav nos..dali nikoj od vas znae ili ja operiral nosot kaj doktorkata Dobrila Andonovska..vo gradska bolnica raboti...ve molam isprateme poraka ...ve molam :|