1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Корисничко име

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 9 март 2010.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Зошто баш тоа корисничко име сте го избрале кога сте се зачленувале на фемина ? Чисто онака, или сепак на нешто ве асоцира, потсеќа?

    Јас сум Unfaithful18 по песната на Ријана ( која опишува важен дел од мојот живот ) а 18 ката ми се годините. Ајде вие сте на ред... :D
     
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас Душица и се викам .. и дека од скопје .. незнаев што друго да пишам :D Нема некое посебно значење освен моето име .. а и целата душичка сум :lol: :lol: Се шалам ;)
     
    На Dust и Miss.Ricci им се допаѓа ова.
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Па и јас исто,по моето име,дека така се викам,10-ката така ми текна,немав некое посебно име со некакво значење.
     
  4. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Јас одамна имав непријатна случка и почнав да се пишувам како Pain и на сите форуми сум така зачленета, па и на овој форум сум Pain... иако тоа беше одамна. :)
     
  5. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Имево уште одамна ми беше интересно..Нешто како Фолен Енџл , Меѓутоа кога би можела би го сменила :lol: Не го сакам многу многу :lol:
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Хипица (морав да ја потенцирам, затоа што често ме грешат :lol: ) како именце си го користам одамна, понекогаш и другарките така ме викаат. Го одбрав него затоа што сум, ево, да речеме :lol: хипик... :oops: :D
     
  7. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    На форумите каде што сум зачленета го користам никот Fabulous, бидејќи на првиот форум каде што се зачленав ставив слика со едно прекрасно фустанче и не ми текнуваше како да се потпишам...а сликата ми послужи како инспирација :) Тука не можеше Fabulous, па си ја вметнав и кратенката на името- EnnieFabulous
     
  8. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    epa i mene imeto mi e taka-tanja a 6 go staviv onaka,da ne ima zavedeno i nekoja druga tanja pred mene pa da treba da koregiram poveke pati dodeka se uclenam :lol:
     
  9. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    poradi mojte oci koj najveke si gi bendisvam :) :D :lol:
     
    На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
  10. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Така ме крстиле, а на форумов веќе има некоја Ирена па морав малку да го сменам името, на други места каде што треба да внесам корисничко име често пати минимумот на карактери е 6 па ми фали една буква :D
     
  11. Nigella-sativa

    Nigella-sativa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
  12. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.179
    Малата сирена ми беше омилена книга као мала, па затоа сум Ариел по главната протагонистка :D
    Имав и слика од неа на почеток, па после од прашокот, и сега оваа од Марли :D
     
    На Kaylie и ariela09 им се допаѓа ова.
  13. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    Па моево корисничко име ми текна од оваа песна и ме потсеќа како помала многу ја сакав :lol:
    [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AWU8vI96-AI&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/AWU8vI96-AI&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
     
    На MISSLY, lilybeth и stilas7 им се допаѓа ова.
  14. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Па кога се зачленував така се чувствував, не дека сега сум толку хепи ама одиме кон подобро :D
     
  15. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    pa taka me vikaat site, mojot prekar i zatoa ;)
     
  16. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Saraa, zatoa sto decko mi mn go saka toa ime i po edno sarce srce malo, a drugoto a go staviv neznam ni jas zosto ;)
     
  17. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    PA moevo ne znaci nesto posebno tuku tie sto gi sakav veke bea zafateni pa mi tekna da stavam MELANIE, togas ja slusav mojata omilena pesna od Melanie Fiona i taka si staviv Melani inace nema vrska so moeto vistinsko ime :D
     
  18. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    E mene imeto ne mi e Katja...ke ve razocaram moze..ama uste od mala mnogu sakav da se vikam taka..i site koga me prasaa velev deka taka se vikam i majka mi i site bliski mi se karaa deka ne se vikam taka ama sto ke mi pravat...pominuvase vreme i mene site me me zavikaa Katja mesto moeto vistinsko ime :lol: :lol: i sega skoro za site sum taka ali imeto mi e blisko do ova pa moze duri da se kaze deka mi e skratenica ...a inaku Efremova se prezivam toa ne mi e uste smeneto :D
     
  19. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Моето име произлегува од ѕвезда која зрачи со оптимизам и позитивна енергија и го осветлува патот на многумина, има нешто има ... :up:
     
  20. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Катерина си или Катица ? :D