Кој ќе оди на одмор во Грција??

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

 1. baby-by

  baby-by Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  Одиме на 7ми Август на Тасос..кој ке оди убав помин и се гледаме :)))))
   
 2. NICKRIVERS

  NICKRIVERS Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  11
  jas sum momentalno na odmor vo grcija
   
 3. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  431
  jaс бев за Грција на одмор на третиот крак во Ouranoupoli и си поминав убаво :)
  искрено убаво ми е таму и не се занимавам со политиката ;)
   
 4. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  290
  Допаѓања:
  55
  јас бев во Ставрос преубаво онака искулирано место една улица со продавници и паркче за шетање преубава плажа а уште преубаво море...сакам пааак ама со дечко мииии самииии хехе :D :D :D
   
 5. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  50
  Девојчиња била некоја од вас во Парга на одмор? Какво е местото? Дали сте задоволни? Сега се мислиме со дечко ми за тоа место.... Убава понуда имаат од Савана а и вака како што гледам од сликите за сместувањето и местенцето какво е, убаво ми стои. Ајде пишете :*
   
 6. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  181
  Јас најверојатно годинава нема ни до Охрид да одам на одмор, а не па Грција. :(
  Инаку, немам проблем со лошососедските ( :D ) односи, грчките плажи се прекрасни - имам финансиски проблем.
   
 7. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.015
  Јас уште малку тргнувам на одмор во Грција.
  И не ми е гајле за политичките односи, јас одам на одмор. Грција си е убава земја, има убави места а и морето е убаво.
  Инаку оваа година па и не е баш скапо, симнати се цените.
   
 8. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.614
  Ако немам некои поголеми финансиски проблеми најверојатно ќе одам оваа година. Нема да ми биде првпат, а Грција е навистина преубава земја, оставете ги на страна политичките односи, ама според мене е една од најубавите земји за летен одмор.
   
 9. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  26.946
  Кога веќе ќе одите до Парга продолжете до јонските острови. мене Парга ми личи на мало рибарско место...а и невидов некои плажи убави (на нет)

  моите денес стигнаа на Закинтос и првичните впечатоци се екстра позитивни
   
 10. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.353
  Допаѓања:
  4.378
  Да те поправам, оваа година и тоа како се покачени цените во Грција, буквално на се!!!!! :!:
   
 11. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  Точно, се е поскапено , јас бев на одмор на првиот крак , при крајот на мај ,и беше се изгор , на пример хигиенски влошки што кај нас се 80 ден , таму беа 3.00 еур.
   
 12. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.015
  Офф, извинете за грешката. Другарка ми беше, ми вика поефтиниле. Yeah, right. Фала што ме известивте. :)
   
 13. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  95
  Јас планирам да одам Грција на одмор..аа ако случајно не одам тоа ќе биди од друга причина..нема шанса политиката да ме запре..не ме интересира политика
   
 14. ELT-S

  ELT-S Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Da ne bil nekoj na Krf na Kavos da mi kaze kako se dvizat cenite za iznajmuvanje motor, za hrana i sl? :)
   
 15. Mila04

  Mila04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  50
  Од 8 до 10 евра од ден, така ми кажа службеник од туристичка агенција :)
   
 16. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  10.197
  Пол:
  Женски
  Јас бев на Крф минатата година само во St.George.Изнајмивме скутер,ама имавме попуст зш газдата на апартманите кај што бевме сместени имаше скутери за рентање и плативме 12 евра за еден ден.
  Во St.George беше геријатрија, просек на плажа 68 години, јас имав комплекс да се соблечам во купаќи, ама кога ги видов бабите топлес, бев една од позгодните на плажа :rofl:
  А Кавооооссс, приказна за себе!!!
  Жив разврат!!! Вриеше од Англичани, не се трезнеа, а хомосексуалци имаше на сите страни. Дечки се шетаа во танга купаќи и оној пуфнат тул од костим на балерини- се продаваа во секој дуќан таму и ги имаше во сите бои.Малку се задржавме, има луд ноќен живот, а некои кажуваа дека забавата одела до тие граници што имале организирано и орален секс на плажа.
  Плажите се песочни иначе, за разлика од другите места каде се ситен камен.
  Сега не знам цените какви се, можеби е поскапо, меѓутоа уште тогаш споредувавме со некои другарки што беа на краците и на Крф беше поефтино за разлика од Халкидики.
  Најисплатливо за храна пазарење е во Лидл.
  Ипсос е најдобро место за млади на Крф,па не е лошо да ја разгледаш и таа варијанта.
  Инаку оваа година пак ќе одиме во Грција, само сега на краците.
  И ако изнајмуватге автомобил-обавезно извадете меѓународна дозвола.
   
 17. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  26.946
  Ако имаат од новите возачки дозволи нема потреба да вадат меѓународна, па нели затоа ги менувавме :)
   
 18. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  10.197
  Пол:
  Женски
  Ние бевме прво кола да изнајмиме и кога гркот виде македонска возачка, абе запречи краци и не му беше битно што ќе испушти 40 евра, нејќеше да слушне да ни изнајми.Сопругот почна да се расправа, а мене инат ме фати, кажав се и сешто и револтирано го напуштив „местото на злосторството“, зависи на каков ќе налеташ!
   
 19. budal4e

  budal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  10
  а знаете ли како се движат апратманите во грција ако некој знае нека пиши важно ми е поздрав
   
 20. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  1.648
  Дали има некоја агенција што организира само превоз за грција?Без смештај значи.Лани бевем 10 дена со сместување,ама сега сакаме на 5 дена а ние да си бараме смесување,т.е. го имаме најдено преку пријатели ама ни фали превоз :( Незнам ни дали организираат на 5 дена само превоз,минимум да не е за 7 дена?
   

Сподели ја оваа страница