1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Како се движат цените за апартман во Ставрос и Асправалта ? Едит: за средина на јули ме интересира.
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.659
    Допаѓања:
    149.676
    Нема везе,затоа ќе си отидеш кај некој ненационалист грк,а ништо чудно и србин некој да начекаш шо работи и без проблем ќе ти изнајми.Дали со стара возачка,дали со нова,сеедно,за пари ќе ти даде,плус ќе ми оставиш 50 евра кои на крај ќе ти ги врати,чисто ко гаранција.
     
  3. Panki.Friik

    Panki.Friik Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    12
    Ja секоја година идам ...!!
    Али за оваа незнам не ми се иде !! хД
     
  4. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Јас во моментов сум на одмор во Неа Скионис и баш ми се допаѓа гратчето,мирно е ( не е тесно како Пефкохори |( ) а убаво е :)
     
  5. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Ништо од мојот сон (другата година)! Оваа година, повторно во Грција.
    Ме интересира за Неа Пори? (така вајда се пишува)
    Не за цените, туку општо. Дали има шеталиште, каква е плажата..
    Бил некој ?
     
  6. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Неи Пори е многу мирно место, фамилијарно, има убава долга плажа...бев таму пред 3-4 години, може сега нешто да е изменето,ама во целина убаво,мирно местенце :)
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.689
    Бев пред 4 години,плажата е сон,не е ептен малечко градче,мене многу ми се допадна :)
    Блиску ти е и Платамона-имаше преубави бутици таму,Лептокарија,така да ќе си шетнеш ;)
     
    На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mila04

    Mila04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    68
    Уплативме за Парга па сега како ќе биде... 8) Ќе ви кажам се за местото кога ќе се вратам!!! :P
     
  9. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.689
    А знае некој цени за Олимпик Бич?Не одиме преку агенција инаку ;)
     
  10. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Ефтино е многу у олимпик бич,мислам за сместувањата.А и градот е убав и блиску е до паралиа.Само во олимпик бич морето ич не е убаво многу е прљаво :/
     
  11. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Иначе бил ли некој во Кефалонија ?? Сакам да идам гледав убаво е .Ако има некој што бил нека каже дали е убаво,каков е ноќниот живот и т.н. :)
     
  12. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.982
    Јас бев лани на прошетка со брод кога бев во Лефкада, убаво е , ама многу е мало местото и што знам нешто не ми остави некој впечаток :worried: подобро во Лефкада да одиш 100 пати поубаво е , ама сепак ти си знаеш.......поздравче ;)
     
  13. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Многу нормално дека ќе одам, за 5 саати сум на море, а не за 3 до Охрид со смрдлив автобус и на ладно езеро. Ич не ме занима што и како е на политички план, и воопшто не гледам на моето одење таму како полнење на нивниот џеб, јас за возврат добивам задоволство кое не се споредува со нашиот „мил“ Охрид така да мислам дека сосема сме 50-50. А за односот, па искрено Охриѓаните многу полошо се испонашале до сега со мене отколку Грците, одам веќе цел живот фактички на одмор и не сум имала никаков проблем, што апсолутно не можам да го кажам за Охрид. Мислам правам споредба само меѓу овие две, на одмор на друго место не сум била така да не би зборела. Инаку ќе одам за помалку од месец дена и едвај чекам!
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Jojoba

    На кое место одиш? Јас на 20-ти август го земав одморот дури и не знам кој ќе чека до тогаш :$ ...
     
    На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    И пеперутка ќе иде во грчка на одмор и тоа повеќе од еднаш! Си купивме гооооооолема приколка си ја стациониравме во грчки камп (не е ЕВРИДИКИ :puke: ) и сеа можам да идам коа сакам! Него дечко ми не можам никако да го натерам да стапне у грчка, ни под точка разно, ма ни секс не ми помогна како МЕТОД :D за разубедување! Глумиме патриотизам или што? Некоја идеа од вас феминки мои драги, како да си го разубедам либето да идеме заедно тамо, да не дремам сама ко мисир :D ?
     
  16. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408
    Олимпик Бич бев лани,цените се околу 35-40 евра за апартман (во поубавите вили,хотели многу повеке). Инаку убаво е многу,плус тоа можеш добро да се изнашеташ. Се оди пешки до Паралија.
    Мене ми се допадна. До Паралија има околу 2 км.Морето не е баш најнај.. Се на се-јас убаво си поминав.
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. budal4e

    budal4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    одам на 5 август за крф-кавос кој сака забаво само за таму
     
  18. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    A ноќниот живот во Лефкада каков е ? :D
     
  19. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    И јас ке одам Кефалонија, ми рекле даке преубаво во смисла на природни убавини, а за ноќен живот ништо не ми спомнааа, ама и онака не ми е важно, одам со родителите, за подобро да се одморам. Одавј чекам да ја посетам и Итака :)
     
  20. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Кој период идеш и преку оја агенција ?? :lol: