1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Не знам како идат јужен северен, ама ние бевме во тој што е подалеку од Керкира- главниот град.
    Всушност ние не знаевме дека има 2 и цело време мислевме дека одиме во другиот Аг. Геориос ама ете не битно. Местото е мирно има ресторанчиња, клубови ама нема многу млади луѓе. Плажата беше многу убава и лежалките не беа скапи на цел остров. Негде беа 2-3 евра по човек, негде ги даваја доколку си порачаш нешто над 6 евра. Најмногу од се ми се допадна дека не е голем островот и си изнајмивме моторче на 4 тркала и се изнашетавме низ цел остров. Бевме дури и Керкира што беше прилично далеку 2-3 саати, ама беше преинтересно и преавантуристички. Цел оствор е интересен во глобала и би го посетила пак.
     
    На Малечка Маша му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Јас сум во елада моментално, времето е топ, водата топла само на граница се чека тро подолго ама јас тоа си го преспав.:D
     
    На Zorica pro му/ѝ се допаѓа ова.
  3. viktorxD

    viktorxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Машки
    Хелп... Некој/а.. Да ми каже агенција од скопје до островот Крф.. Значи само превоз.. Ако знае некој/а нека пише тука или лп..Хитно xD
     
  4. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    Скијатос некој ке оди? или веќе бил?
     
  5. enaena

    enaena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    119
    Јас бев, пред 3 години и ми е најубав остров во Грција, а сум била и на Заинтос, Лефкада, Крв.
    Скијатос има посебен шарм, различни типови на плажи и до сите нив можеш да стигнеш со јавен превоз.

    Градчето е прекрасно, посебно навечер. Сепак е како помонденско место и е тро поскапо, ама вреди!
     
  6. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    кај беше сместена? и каде е поубаво да си сместен во градот или на некое од другите места?
     
  7. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Јас одам летово али се мислам помеѓу повеќе дестинации Калите,Неа Каликатриа Неа Флогита или Паралиа ај ве молам кажете како се движат цените во овие три места дали има Лидл каква е водата дали има за шетање продавници и др.За Паралиа немора да ми кажувате запознаена сум но за овие првите три навистина незнам.И ако имате од некој апартман број ве молам пишете ми во ЛП
    Фала однапред поздрав <3
     
  8. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Lugje aj pisete mi broevi od nekoi privatni smestucanha kade sto ste bile do sega bilo vo Xanioti, Pefkohori, Kalitea.....bez eazlika bilo kade na prviot krak. Preku booking od 50 evra od vecer podole nema se e skapo, ako nekoj moze da mi pise brojce ili tuka ili vo lp od nekoj apartman privaten ili vila i sl. Please mi treba :)
     
  9. Discovery

    Discovery Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    227
    Девојки може ли да ми предложите некое место што ни е близу, а е убаво и соодветно за фамилијарен одмор? Од Охрид ќе одиме така да нешто до кај 4 сати пат е ок... Плажата да е убава и да е одма под хотелот бидејќи со мало детенце ќе сме.:inlove:
     
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Олимпик Бич или Olympiaki Akti, гугл вика дека е 290км одалечено.
    Разгледај слики на Гугл дали ќе ти се допадне. Според мене идеално е за фамилијарен одмор, апартмани се наоѓаат и по 10евра од човек за ноќевање. Цените се поефтини во споредба со другите места, мирно е и тивко. Плажите се песочни и водата е ок. Нема дискотеки и ноќен живот. Кафулињата на плажа работат до кај 23 часот навечер но сепак не се прегласни и напорни.
    Има продавнички за сувенири, маркетчиња, има се што ти треба за мирен семеен одмор.
    Хотели и апартмани има на самата плажа по цела должина, но местото е малечко така да и да не си во прв ред, да си трет, четврти ред за 5 минути стигнуваш.
     
    На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Преку која агенција?
     
  12. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.510
    Допаѓања:
    144.235
    http://www.halkidiki.com/english/accommodation_e.htm

    Овде имате контакти од повеќе вили, и од прв и од втор крак.
    Мислам дека ќе најдеш нешто. :)
     
  13. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
    http://discovery.com.mk/
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  14. AquaQueen

    AquaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Каде се поубави плажата и морето во Калитеа или Афитос?
    Убава плажа за мене е тиркизна вода и ситен песок
     
    На Pinafan му/ѝ се допаѓа ова.
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Афитос дефинитивно.
     
    На Mama25, Edie.S, ivancekitty и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Добар апратман во Неи Пори?
     
  17. rabushka89

    rabushka89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Имавме закажано за во Грција во Пефкохори преку интернет сами. Воопшто не беше како што очекувавме! Собата не ни беше готова и чекавме 4 саати на "рецепција", и кога влеговме во соба не беше чисто како за сместување. Услугата исто не ни се допадна толку многу, како да не им беше гајле дали сме или не сме задоволни од хотелот. По случајно згрешавање на патот наидовме на еден хотел во едно градче што искрено и немав слушнато до сега, се наоѓа во Скиони и го држат наши луѓе и да ви кажам се почуствувавме како дома. Веднаш ја откажавме собата во пефкохори и дојдовме тука. Од срце ви го препорачувам! Плажата е одлична за луѓе со деца, местото е мирно и тивко баш за релаксација. Собите се фантазија секоја со поглед на море, чисто и све е ново супер уредено. се наоѓа на прв ред па дечките и сами си одеа на плажа. Луѓето се многу фини и веќе резервиравме и за следната година :) Незнам дали имаат на фејсбук страна али им зедов бројче, кој сака у лп нека ми пише.
    Повелете една фотка од преубавиот поглед, рај е кога се будиш на вакво нешто :)
    IMG_5029.JPG
     
    На violetmoon и Abrakadabra им се допаѓа ова.
  18. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    а како се цените сега во грција? има ли стварно поскапување или шпекулации се?
     
  19. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Една пријателка се сместиле приватно и на пола одмор им го покачиле смештајот.
     
  20. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Значи не се шпекулации...ствано има накачување...А баш викендов продолжен е погоден да се оди, ама некако чудно изгледа...