1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој ќе оди на одмор во Грција?

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од viki44e, 19 мај 2010.

  1. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    Јас ќе одам... На Лефкада веројатно.
    Викам веројатно пошто почнав да превртувам чорапче на тема аранжманиве, ништо не ми излегуваше.
    Кај што сакав се се испооткажа и на крај најдовме едно апартманче на сама плажа со поглед на море... И некако нејќам да го укакам со фалење! :rofl: :rofl: :rofl:

    Ајде сеа поплукајте ме откако ќе го прочитате постов! :rofl:

    Ќе одиме со наша кола, Џек Џонсон цел пат ќе пефка... и прц, ево нас.

    Калимера. :)

    ПС: Патем не патам од политичкиов синдром и налудничава суета, од веќе прераскажани причини по политичкиве теми, така што не реплицириам на провокации. На кој не му се свиѓа нека не оди, нека оди на Вардар на плажа со поглед кон гениталиите на Коњот на Воинот.

    Патем 2, бев на Закинтос лани..Тоа е кршови. Мислам онака... делириумска забава. Многу е добро, ама првата вечер ќе ве мавне шок од збеснотилукот што се дешава околу вас. Додека не решите да му се придружите на лудилото! :D Памет у глава, и отворете вентилите, све ќе излезе од вас таму!!! :D
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас бев пред 3-4 години преку Савана во Неа Врасна, и стварно супер ни беше се, и сместувањето како што ни кажаа така беше, чисто, блиску до плажа... Јас со автобус одев и сите дека бевме во различни вили, со автобус до пред вила не носеа сите едни по едни, и после исто така не земаа од пред вила.. Таму имавме и две девојки со нас беа, ни дадоа попусти за навечер за во некои кафичи.. Супер беше, баш ме зачудивте со овие коментари :?:
     
  3. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Па одете преку Савана тогаш, таа вила веќе не ја нудат т.е. од кога ние се зае*авме, после имаше доста поплаки нормално од сите што бевме сместени таму и веќе не ја нудат. Најверојатно нема веќе да праат такви глупости. А овие јас што ги ѕирнав пред некое време во понудата за Пиериа, ок им изгледаа :) Иначе да пристојни цени имаат. А преку Фалкон нас не фати по 190 евра по лице со се смештај и превоз за 9 дена, во термин на крај на јули
     
  4. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
    Дали некој ќе оди во Грција со свој автомобил ?
    Ние сакаме околу 15 јули да одиме со свој автомобил али ми е страв да не го исчкртаат или искршат, бидејќи знам на вести скоро секое лето кажуваат дека има оштетени автомобили од Македонија :sweat:
    Какво е вашето искуство досега, дали сте имале некој инцидент ?
     
  5. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Еве да ти кажам од мое лично искуство, многу години по ред одев во Грција, прво со автомобилот на моите, па и со дечко ми и за среќа немало таков инцидент. :)
     
  6. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    285
    Пол:
    Женски
    znae li nekoj nesto za villa doctor vo nei pori ..planirame so decko mi tamu da ideme i toa preku savana ..i muabetive malku me uplasija ...:D a i ja sum tip so nesto malku ako ne stima mi se rasipa kejfot :D
     
  7. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Планираме да одиме на Тасос со сопствен превоз и во наша режија, само ме интересира дали е островот повеќе за млади или за фамилијарни луѓе и кое место е најдобро за сместување? Сакаме да се сместиме во главниот град, секој ден да си одиме на различна плажа со кола а вечер низ шеталиштето во градот. Исто така ме интересираат цените за пијалоци, гиро, кафе на плажа, храна итн... :)
     
  8. Moonlight007

    Moonlight007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    Бев во Паралија и си поминав прекрасно!!! :rofl:
     
  9. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.689
    Јас кога одев со моите со кола,никогаш немаше ништо такво...но лани ,еден другар беше со нас со кола-од Скопје е тој,и два три дена пред да си појдеме му ја скршија шофершајбната-во Полихроно,и таму полицијата не сакаше да му помогне му рече да оди до Солун ама џабе,така си дојде со напукнат прозор и тука во мкд ја правеше колата :doh:
     
  10. peperutka5

    peperutka5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    jaс лани бев во олимпик биц, и супер бесе на сопствена резија со сопствен автомобил. Автомобилот цело време бесе на улица и немасе никаков проблем. мислам дека лугето сто зивеат од туризам не ги интересира политиката нив им е вазно да им бидат полни собите. Од 20 јули планираме пак за грција само на другата страна аспровалта одамна не сме биле, а слусам убави коментари блиску е до врасна тука е ставрос така да има кај да се сетка.
     
  11. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Јас бев пред некоја година во Лименарија и дефинитивно тоа место беше за фамилијарни луѓе, мислам имаше ресторанчиња, кафичи, продавнички, ама немаше дискотеки. Супер што сте со кола затоа што убавите плажи се подалеку од градчињава. Ние се симнавме од траект во главниот град и се возевме може уште саат време до местото кај што бевме сместени. Не знам искрено дали има блиску плажи до главниот град, можете на интернет да проверите за да не ви се фати мн пат до плажа секој ден. Инаку за шетање нормално најголем е тој град и мислам местото кај што бев јас. Преку ден немаше живо пиле, ама затоа навечер беше фул, тука доаѓаа на шетање. Во Потос и Скала Потамиа беа наши пријатели и ни кажаа дека немало ама баш ништо, ептен било пусто. Цените се слични како и на другите места, гиро околу 2 евра, за другото ич не памтам, јас бев со моите само по гиро мене ме праќаа :D . На плажата кај што одевме ние немаше ништо буквално, а камо ли кафе :D А на поубавите плажи сигурно има. Инаку морам да кажам дека иако ми беше еден од најдосадните одмори, водата беше најубава од секаде каде што сум била до сега (во Грција), пречиста, немаше ни бранови ни ништо.
     
    На Sun.shine му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Јас бев со другарки во Солун во петокот,на нокно журкање по дискотеките,и немаше никаков проблем за колата.Сме иделе и преку ден,сум идела и по одмори,и шопинзи,и досега немало проблеми,се надевам нема да урочам :D Само да,налепница МК позади никако,ма да мислам нема некој што става,тоа беше порано,сега греота е коливе да се уништуваат со налепници,а и на самата регистрација убаво си пишува.
    Инаку за темава,и јас ке одам летоово во Грција,и неможам да дочекамммм :D Ке одам на Скијатос :inlove:
     
  13. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Ке можеш да ми пишеш како се движат цените,какво е местото и плажата?Дали има ноќен живот и дали е повеке за семејства или за друштво?
    фала ти однапред
     
  14. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Јас прв пат во животот бев во Неи Пори и стварно сум премногу задоволна и од цени и од сместување бевме во хотел со доручек и беше феноменално.На пример во ресторан пиво 3 евра кафе 2 евра пица фамилијарна доволна за двајца возрасни и едно мало 2 годишно дете(така бевме ние ) 9 - 10 евра и најмногу бев изненадена што имаше и чорби готови јадења како на пример мусака полнети пиперки (јас ти кажувам од домаќинска страна затоа што со мало дете мора и малку манџиџки) и тие беа некаде 4 -5 евра.
    Местото феноменално беше огромна плажа цела со ситен песок морето истотака со ситен песок прилично плитко чисто Мирно место кафичи не видов или дискотеки има огромно шеталиште и мислам дека е место за семејства ама дефинитивно е место ЗА ОДМОР Најчесто имаше фамилијарни луѓе со деца но имаше и млади парови.
    Една негативна работа е тоа што има МНОГУУУ КОМАРЦИ без аутан не планирајте да тргнете.
    Многу убаво место за одмор и здравје боже уште од оваа година се спремаме за следната на исто место во исти хотел.
     
    На femina11 и rajna-vojvoda им се допаѓа ова.
  15. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Јас ќе одам со свој автомобил. Тоа можеби порано ама не и сега, сите наши пријатели кои одат последните 5 год. велат дека нема веќе такви инциденти и глупости.
    А и да имало некој таков случај неверувам дека на такво туристичко место некој Грк ќе направи такво нешто, таква глупост може да се очекува од некој пијан турист
     
  16. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    285
    Пол:
    Женски
    јас и дечко ми планираме да одиме во неа пори,втора половина на август. и баш се мислевме ама после овие убави зборови дефинитивно ке одиме . се мислевме дали во вила или хотел?! Вие во кој хотел бевте , и сами или преку агенција ???
     
  17. Kim-Dash

    Kim-Dash Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Јас ке одам сигурно здравје Боже :) е сега би сакала да ве прашам дали некоја била на Ханиоти на првиот крак ...како е плажата ..дали местото е за млади или повеке за фамилијарни ...има ли маркет Лидл...како се движат цените...како е нокниот живот ...доколку некоја има искуство во Ханиоти ја молам нека врати на постов :* а сите што ке одите ви посакувам од се срце најубаво да си поминете :*
     
  18. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Јас прв пат во животот бев во Неи Пори и стварно сум премногу задоволна и од цени и од сместување бевме во хотел со доручек и беше феноменално.На пример во ресторан пиво 3 евра кафе 2 евра пица фамилијарна доволна за двајца возрасни и едно мало 2 годишно дете(така бевме ние ) 9 - 10 евра и најмногу бев изненадена што имаше и чорби готови јадења како на пример мусака полнети пиперки (јас ти кажувам од домаќинска страна затоа што со мало дете мора и малку манџиџки) и тие беа некаде 4 -5 евра.
    Местото феноменално беше огромна плажа цела со ситен песок морето истотака со ситен песок прилично плитко чисто Мирно место кафичи не видов или дискотеки има огромно шеталиште и мислам дека е место за семејства ама дефинитивно е место ЗА ОДМОР Најчесто имаше фамилијарни луѓе со деца но имаше и млади парови.
    Една негативна работа е тоа што има МНОГУУУ КОМАРЦИ без аутан не планирајте да тргнете.
    Многу убаво место за одмор и здравје боже уште од оваа година се спремаме за следната на исто место во исти хотел.[/quote]
    јас и дечко ми планираме да одиме во неа пори,втора половина на август. и баш се мислевме ама после овие убави зборови дефинитивно ке одиме . се мислевме дали во вила или хотел?! Вие во кој хотел бевте , и сами или преку агенција ???[/quote]

    Ние бевме во хотел Иро прв ред и сум презадоволна бевме преку туристичката агенција Атлантис (ние имавме уплатено за Катерини Паралија)ама во последен момент ни кажаа дека нема место во Катерини и ни дадоа опција ако сакаме Неи Пори и ние се сложивме и си поминавме прекрасно.
    Најмногу од се бев изненадена од љубезноста на Грците без разлика од каде бевме сите во хотелот тие беа љубезни со сите без разлика што бевме Македонци едноставно луѓето професионално си ја вршеа својата работа и плус ние имавме уплатено само за еден брацен кревет и со нас требаше да спие малото ама кога ме видоа толкава во стомакот (8 месец бремена)ни дадоа поголема соба со уште еден кревет :D
    Се на се најдобриот мој одмор досега :rofl:
     
  19. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.689
    Ханиоти ти е баш за млади,ноќен живот колку сакаш,бутици изгор скапи беа :( ,не е мн големо,а лидл мислам дека имаше на патот пехкофори-ханиоти -да не те излажам....плажата е типична како сите места на првиот крак...ок е,не е нешто голема,со песок убав и морето е убаво,чиста е водата...малку доаѓа поскапо од другите места на касандра,некако најисфорсирано е ...убав помин :)
     
  20. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    285
    Пол:
    Женски
    јас и дечко ми планираме да одиме во неа пори,втора половина на август. и баш се мислевме ама после овие убави зборови дефинитивно ке одиме . се мислевме дали во вила или хотел?! Вие во кој хотел бевте , и сами или преку агенција ???[/quote]

    Ние бевме во хотел Иро прв ред и сум презадоволна бевме преку туристичката агенција Атлантис (ние имавме уплатено за Катерини Паралија)ама во последен момент ни кажаа дека нема место во Катерини и ни дадоа опција ако сакаме Неи Пори и ние се сложивме и си поминавме прекрасно.
    Најмногу од се бев изненадена од љубезноста на Грците без разлика од каде бевме сите во хотелот тие беа љубезни со сите без разлика што бевме Македонци едноставно луѓето професионално си ја вршеа својата работа и плус ние имавме уплатено само за еден брацен кревет и со нас требаше да спие малото ама кога ме видоа толкава во стомакот (8 месец бремена)ни дадоа поголема соба со уште еден кревет :D
    Се на се најдобриот мој одмор досега :rofl:[/quote]
    супер...одиме и ние баш го гледав хотелот ..го имаат во понуда :)
    фала ти на информациите ;)
     
    На Nine25 му/ѝ се допаѓа ова.