1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креветче за бебе - совет?

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 26 ноември 2010.

  1. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Да посκапо е, ама κога ќе ρазмислиш се исплати бидејќи се одвојуваат ρаботите, па на κρај можеш да добиеш и голем детсκи κρевет од 2м, и бебешκо κρеветче и фиоκа, а додеκа е мало κомода за пρесоблеκување.
    Мене ми се свиѓаше ова ама немам доволно пρостоρ за толκаво, па затоа обично ќе κупам :)
     
    На mama89 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Нам мајсторот ни е пријател, спомна дека ќе ни земе околу 9000 денари. Ќе биде обично креветче, без да се одвојуваат работите, освен да се договориме за комодичката, јас мислам дека е подобро таа да се одвојува и пред да почне да го прави да треба да му кажам дали едната страна од креветчето да се спушта или не, се мислам за тоа. Инаку му го оставив цел август на располагање да го прави па кога го направи тогаш, секако терминот ми е до 08.10.2015 па има време.
     
    На mama89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ZojaP

    ZojaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    majki sto kupuvate drveni krevetcinja ..ne znam dali bas ubavo ke objasnam no do DM na bitpazar imaat nesto kako stokovna vnatre vo podrum ima prodavnica za mebel i bebeski krevetcinja od srpskite kako vo bebesupermarket poeftini za 1000/2000 denari.
     
  4. lina-kalina

    lina-kalina Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    https://www.facebook.com/LibertaBeb...207520000.1438159312./680678138732841/?type=1
    Јас купив вакво џиџано од Либерта. Се одлучив за монтажно креветче од причини што претежно сама ке бидам со детето и кога ке биде во фаза на седење/лазење/проодување да можам слободно да го ставам во дневна соба без да го заградувам на кревет со перници додека сум во кујна или тоалет. А добро ке ми дојде и кога ке идам во посета кај моите родители, лесно се пакува-распакува и ке го користам и во двор.
     
    На mariz и irenna им се допаѓа ова.
  5. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    12119085_944030639011248_5257295796083071459_n.jpg ова креветче,плус мемори јога и мемори перниче(од хрватско производство) за 6700 ден. Што мислите?
     
    На Sunshine_1979, Lattina и Pcelka94 им се допаѓа ова.
  6. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Супер е и креветчето и душекот но перничето го имам истото и камен тврдо е не е баш удобно за бебе како што го фалат .
     
    На slobodka, eliii89, m.i.g и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Супер е и креветчето и душекот но перничето го имам истото и камен тврдо е не е баш удобно за бебе како што го фалат .
    Епа супер,мене ми беше повеќе за душекот и општо креветчето да се во ред ,а за перничето секако свекрва ми ќе и купи од Дормео така да не ми мн битно.Баш вчера го бендисавме креветчево со мм,ко денеска на фб гледам на акција го пуштиле,пресреќна бев...после ќе одиме да го земиме па ќе го објавам во соодветна тема да го видите ;)
     
    На Pcelka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Јас барав ама не најдов перниче од Дормео. Мислам дека освен класичниве перници, други немаат. Јас душечето на Дормео го земав, ми го фалеа. Ако најдеш перниче, пиши. :)
     
  9. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Важи ќе ти кажам секако.свекрва ми купува за сите исто,за од девер ми купи знам и кажа дека и за моево ќе му земи.Баш ќе ти пишам :)
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.530
    Пол:
    Женски
    Не ти ни треба перница.
    Ортопедите препорачуваат без перница бар првите месеци.
    Ако пак толку мн сакаш тогаш имаш анатомски во чико.
     
    На stefanija70, MacenceEna, m.i.g и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Lattina

    Lattina Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2014
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    44
    А од каде го земавте?
     
  12. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Alf Kids Прилеп(мислам дека вршат достава низ цела Мк). Вчера го купивме
     
    На Lattina, Sunshine_1979 и irenna им се допаѓа ова.
  13. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Kakvi krevetcinja preporacuvate, od montaznite ili drvenite? Ako imate sliki moze da mi pustite da vidam ili pak od kade da pobaram, pojma nemam kaj ima takvi prodavnici. Jas si cekav do 7 mi mesec i sega sum vrzana za krevet i mm sve sam treba da kupuva,a nemam nisto kupeno, majka mi uste vika rano e ta rano e vo 8 mi na kraj se kupuvalo, a ne ni znam sto tocno mi treba.
     
  14. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Јас за првото све од А до Ш изнакупив наеднаш во 7 месец и испеглав и исправ а количка имав на чико анатомска огромна а летото летна на чиполино му земав па така да за второво уште во 6 се исправ и испеглав нешто купив па деновиве ќе идам да докупам уште нешто што фали а колички имам но може некое креветче да земам бидејќи кај моиѕе сега седиме а креветчето за првото што го имам ми е во паланка и е многу тешко дрвено за да го донесам тука во Скопје. Е за оваа акциска понуда се мислам.
     

    Прикачени фајлови:

    На blessed2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Od kade e ova krevetce, koja firma, ako moze link.
     
  16. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.048
    Пол:
    Женски
    @coconaut , ние планираме монтажно да земеме, од оние меките... лесно е, може да се пренесе од една соба во друга полесно, и брка работа како и дрвеното :D
     
    На coconaut му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    На фб пиши Loco Croco имаат многу евтини и квалитетни работи.
     
    На jacqueline.s и coconaut им се допаѓа ова.
  18. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.878
    Допаѓања:
    19.048
    Пол:
    Женски
    Имаат дуќан некаде или преку интернет со порачки работат?
     
  19. Pcelka94

    Pcelka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    4.390
    Пол:
    Женски
    Имаат два дуќани еден во Кисела Вода кај дом за слепи лица и еден во Илинден а и со нарачки работат со достава до дома .
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    http://www.vipmarket5.mk/products/Proizvodstvo-i-prodazba-na-bebeski-kreveti/pid/744282#.VkNNScmYsm8
    Ова креветче го порачавме, го видов и во "живо" и ме бендиса!
    Мој избор од мое и искуство на најблиските е дрвеното, постабилно е, му се спушта предната страна и некако посигурно и поспастрено ми делува!
    Кај меките, преносни ми пречи тоа што нема стабилна подлога за душекот, тоа ми е повеќе како за краткотрајна употреба за во дневна да речеме, сепак практично е затоа што за подоцна може и како оградичка за играње да се користи!
     
    На zajka1 и coconaut им се допаѓа ова.