1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Креветче за бебе - совет?

Дискусија во 'Бебе' започната од koritsaki, 26 ноември 2010.

  1. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.759
    Пол:
    Женски
    Креветчевo oди зaеднo сo пoстелнинa oгрaдицa, душек и тулче. Акo гo зимaте ќе си имaте.и тoa. Инaку дa мaлку е кo пoзaтвoренo, не знaм вo живo кaкo делувa, мoжеби е пoинaквo.
     
  2. mimidjon

    mimidjon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2010
    Пораки:
    1.319
    Допаѓања:
    2.320
    Јaс дa си купaм нaјдoбрo еднo тaквo еднo тaквo.хехе некa си oдберaт кoј вo кoе ке спие ^_^ и сите срекни зaдoвoлни
     
  3. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.230
    Допаѓања:
    7.952
    Пол:
    Женски
    Vo novoto loko kroko samo krevetce idese. Jas se mislam za toa deka e zatvoreno ama mm zapnal odvaj go ubediv. Denovive ke odime da barame, gledam bar golemive rab da gi sredam ovie dve nedeli veke mi e tesko da se dvizam boli mevot :) pa i krecenje i cistenje ne ceka :) Inace daj kazete kaj ima krevetcinja drveni asalni jas osven vo loco kroko i bebe supermarket ne sum videla, neznam ni kaj da baram.
     
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Ние монтажно земавме. Повеќе ми се допадна од причина што дрвените со тие перниците ми се многу затворени, а и не дај Боже да се сврти и да се набута натаму. Мотажните имаат доста воздух. Само поубаво е на две нивоа да е, после пораѓај како ме болеше кичмата, немаше шанси толку долу да се наведнам да беше само на едно ниво.
    Туку, друга работа е што не спие ич во него сега за сега.:wasntme:
     
    На Smizzy, rose60 и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  5. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Ve chitav na temava zoshto i nie neli krevetche gledame i iskreno jas ne sum za montazni. moe mislenje e deka sosema drugo e koga ima drvena podloga od dole. montaznovo isto ko. dushek na zemja da si stail. vnuka mi mislam celo zimo beshe bolezliva radi toa. pa ja prefrlija na spalna da spie. sepak se odluchivme za drveno i bash shto vika alisijad vo. loco croco ima super izbor.
     
    На a.c.k.a, Smizzy и TheSecret им се допаѓа ова.
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.674
    Допаѓања:
    72.570
    Пол:
    Женски
    Nema vrska toa ama ic. Ubavite montazni krevetcinja se ubavo kvalutetno napraveni, dignati ubavo od zemja so ubava podloga i ubavi stranici zastiteni od provev i slicno... Jas iskreno zemav drveno poradi pricina deka kje go koristam dolgo, deka imam iskustvo od dr majki montazni sto im se skinale, skrsile i sl... A jas planiram da go koristam ova za min 3 moi decinja :)
     
    На alana, Smizzy, TheSecret и 3 други им се допаѓа ова.
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.674
    Допаѓања:
    72.570
    Пол:
    Женски

    Прикачени фајлови:

    • IMAG1274.jpg
      IMAG1274.jpg
      Големина на фајлот:
      153 KB
      Прегледи:
      128
    • IMAG1276.jpg
      IMAG1276.jpg
      Големина на фајлот:
      190,5 KB
      Прегледи:
      129
    Последна измена: 16 мај 2016
    На karibian, Lolipop23, Adina и 2 други им се допаѓа ова.
  8. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.981
    Допаѓања:
    279.022
    Предходно во темава веќе го споделив мислењето за монтажни/дрвени.
    Конкретно околу стабилноста. Јас имам монтажно од Хаук и сум презадоволна. Цврсто, квалитетно изработено и пред се многу стабилно.
    Кај мајки ми на гости имавме од чиполино. Истотака беше добро но некако споредено со ова полито ми дојде за нијанса, па сепак на Хаук би дала далеку поголема предност во однос горепоменатите карактеристики.

    Во хотелот каде што ноќевавме имаше дрвено креветче. Бебуш се испомава на страните...па на крај кај нас во постела мораше.
     
    На Lepaaa, galapce, Smizzy и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.821
    Пол:
    Женски
    И јас имам позитивни искуства со монтажно креветче, такво имаме, на Чиполино, го користеше синко до кај три години, сега здравје Боже и второво ќе го користи. Ама ако за првото ми беше на две нивоа, за второво само на душек ќе го оставам, пошто и така е висок душекот, половина креветче го зафаќа, а и мислам дека душекот е далеку поудобен отколку тоа подлогата што беше за второ ниво.
    Дали ќе биде монтажно или дрвено, зависи од вашите желби. Ние сакавме монтажно, затоа што кога не се користи, се склопува и се пакува, за разлика од дрвеното, па така ем ми е прибрано да не зафаќа место, ем си седи чисто.
     
    На rose60, Sky-butterfly и LadyC им се допаѓа ова.
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Душекот е ставен врз подлогата, нема шанси само на подлога да спие. И цврсто е, воопшто не делува несигурно. :) Ама за жал само првите денови спиеше таму, сега спие секаде освен во креветчето.
     
    На Smizzy, Annath и rose60 им се допаѓа ова.
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.821
    Пол:
    Женски
    Јас не можам душекот да го ставам врз подлогата, тогаш надвор од креветчето ќе биде горниот раб. Вака ќе ми биде подобра варијанта. Да бидам искрена, синко првите 8 месеци спиеше во креветче, после со нас, па пак во креветче, сега веќе во голем единечен кревет. Ќе менува, не се секирај.
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  12. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.230
    Допаѓања:
    7.952
    Пол:
    Женски
    E i jas go gledav ova krevetce i bas mi se svigja, iako samo na net vo zivo ne sum go videla. Sakav toa da go zememe ama samo se ubeduvame so mm haha na kraj izgleda treto ke zememe. Ti kako si zadovolna? Od kakvo drvo e napraveno da ne znaes? Toa mu e mn vazno na mm :D
     
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.674
    Допаѓања:
    72.570
    Пол:
    Женски
    Od masivno drvo, so delovi medijapan (istoto od tekodoo), ima 3 nivoa na dusekot, i ova ogradava napred se spusta mislam 3 nivoa i taa. Go ima i so fioka i bez fioka istoto, nie so fioka go zemavme. Sum stavala i vlazni krpi kosa koga sum miela pa kje ja zaboravam, nisto ne mu e na drvoto :D Super mi e mene :)
     
    На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
  14. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.888
    @danichap дали хаукот ви е можеби вакво? Дали има 2 нивоа за душекот?
    Screenshot_20160516-145627.jpg
     
    На Smizzy и Girl-Rabbit им се допаѓа ова.
  15. Girl-Rabbit

    Girl-Rabbit Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2015
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    918
    Пол:
    Женски
    Јас го имам плавото и многу сум задоволна.Да на 2 нивоа е
     
    На wings му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sunshine2015

    sunshine2015 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    4.488
    Пол:
    Женски
    И ние имаме монтажно и сме многу задоволни. Земавме убав душек и сега во висина е таман за да не се наведнувам кога ќе станувам. Мое мислење е дека душекот е многу побитен отколку креветот.
     
    На Верче4, galapce, Girl-Rabbit и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.888
    Ние душек ќе имаме скап и квалитетен(ветен ни е како поклон), е сега бидејќи читам и за дрвено и монтажно креветче за и против,нешто ни падна на памет првите 3-4 месеци додека е мало да спие во позајмено дрвено креветче,а од пролет да купиме поквалитетно монтажно. Или обратно? Дај советувајте нешто плус:(
     
  18. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    Ние имаме убаво дрвено креветче, наше Пехчевско производство, од бука мислам дека е. Убав модел со две фиоки и солиден душек. Комплет идеше 7500 ден. До сега сум презадоволна, уствари беба е задоволна и си спие во него.
     
    На mimidjon му/ѝ се допаѓа ова.
  19. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Од каде е купено ?
     
  20. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    На letters, Adina и DigY им се допаѓа ова.