Креми против брчки

Дискусија во 'Лице' започната од maja8, 17 јануари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.277
  Допаѓања:
  1.427
  На која возраст за прв пат почнуваат да се користат креми против страеење на лицето?
   
 2. Ariel

  Ariel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  12.257
  Кога се појавуваат првите брчки, или вообичаено после 30. Зависи од кожата.
   
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.277
  Допаѓања:
  1.427
  леле јас имам 22 и почна да ми се појавува една брчка на челово ( особено се гледа кога ке ги кренам веѓите) па се загрижив и викам да си прашам :worried:hock:
   
 4. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  39
  не се замарај ке поминат :) ;)
   
 5. DACA

  DACA Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Крема против брчки

  LUGJE KAZETE NEKOJA DOBRA KREMA PROTIV BRCKI ZA LICE
   
 6. tejcence

  tejcence Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  6
  ti ja preporacuvam nivea Q10+ velat mnogu e efikasna
   
 7. aasandra

  aasandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  osnovno e da stavas serum, a potoa krema protiv brcki, firma- vo zavisnost od moznostote, nivea, loreal, vichy, klarins, klinik
   
 8. evelin

  evelin Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Probajte gi anew od avon se mnogu efikasni gi ima za site vozrasti od 20 pa nagore
   
 9. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  141
  Јас сум читала дка треба да се користат после 25 година, значи повеќе како превентива, отколку како санација :) Откога ќе искочат брчките ништо не можеме да преземеме, затоа треба да си го чиуваме лицето добро,сепак имаме едно :D
   
 10. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.159
  Допаѓања:
  13.140
  Пол:
  Женски
  Колку и да го негувате лицето сепак брчките се неизбежни, се зависи од кожата и гените. Јас ја користам Nivea Q10+ и сум задоволна. Од друга страна и генот ми е наследен. Така да мојата мајка со нејзините 64 години ми делува како 30 годишна девојка, а не и има користено никакви ркеми против брчки.

  Модератор: Во иднина при пишување на мислењата користете кирилица.
   
 11. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  3.381
  Како добра превенција еден дерматолог ми препорача во најобична дневна, ноќна хидратантна крема, онаа која си ја користите да додадете една ампула ц витамин, а во ноќната пола ампула витамин ц, и една ампула витамин е...и немаш гајле за брчки....јас така правам и супер е....само што во последниов период никаде неможам да најдам ампули витамин е, па купив маслен концентрат со витаминот и додавам од него, исто и во кремите за тело додавам...витаминот е е клучен во борбата со брчките, а ц се бори против надворешните влијанија, а во овие форми додадени се најконцентрирани, а и ефтин начин е во секој случај ;) :D
   
  На blue eye, girl1985 и 2468 им се допаѓа ова.
 12. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.501
  Допаѓања:
  23.836
  Пред некое време забележав како црти на челото, не се брчки но се така нешто како црти само не се изразени, почекав да поминат, ама си стојат... некоја превентива ако може да кажете, и дали некој имал слично искуство...
   
 13. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.621
  Допаѓања:
  2.076
  Колку е големо пакувањето на кремата што ја користиш? Јас користам обична Нивеа плава и би си додала во неа.
   
 14. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.103
  Допаѓања:
  5.493
  [​IMG]
  Овој го користи тетка ми , и вели дека е задоволна.
   
 15. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.234
  Допаѓања:
  428
  мајка ми ги користи кремите од АВОН ANEW и задоволна е , а гледам и другите ја прашуваат (забележуваат) ја користеше онаа за над 45 + сега го користи серумот за лифтинг, а крема обична хидратантна
   
 16. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  68
  Ја фалат многу каротенската крема на Афродита.
   
 17. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.692
  Допаѓања:
  4.419
  Јас пак ќе ги бојкотирам Нивеа. Кремата на мајка ми ич не и помогна. :D
  Претходно користеше Absolue precious cells од Lancome и и се погоди таа. :)
   
 18. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Имам само 21 година, и сакам да пробам некоја крема против брчки. Ми се појавуваат кај подочниците кога се смеам, многу доагаат до израз тогаш и се нервирам. Препорачајте ми некоја ефикасна крема против брчки?? :)
   
 19. argentina

  argentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  порано стално купував кремови против брчки, само за џабе толку фрлени пари
   
  На mari77 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. mari77

  mari77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  50 gr бекутан крем,25 gr јекодерм крема ама од галеника ,40 капки прополис чист(во аптека),40 капки битамин AD и пола мала лажичка алкохол се меша убаво и се користи. Проверено прекрасен крем.Во почетокот се појавуваат акни црвенило односно се чисти кожата но тоа трае недела дена после лицето станува како бебешко.Ете мојот рецепт од една 60 годишна жена која изгледа како на 40 .јас го направив и го ставам 3 дена па досега супер ми реагира кожата.
   
  На okcenzi и Dupona им се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница