1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Критики и забелешки

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 14 јануари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.806
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Штрумфета, критика е сосема на место. Конкретно за темата каде што станува збор Заштита на животните, Билката поставила предупредување кое мислам дека треба да се почитува
    Спорните слики се ставени во спојлер и се замолуваат членовите да се придржуваат до горе наведеното.
     
    На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Зошто не направите да може да се брише коментар кога сака, а не само после неколку минути?
    Мислам, убаво е и вака, ама... поубаво ќе биде според мене. И може да направите, пример кога некој ќе те поздравува, или било што, да го спомне твоето име, да ти стига нешто како нотификација. Така ќе биде полесно, а не вака да гледам после неколку денови дека некој ме прашал нешто. И секако, за звездичките. Да не барам по сите мислења кој и каде ми ставил ми се допаѓа...
    И вака си е форумот тамам, ама полесно за сите ќе биде вака :*
     
    На lovemebaby му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.806
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Литлдевил, имаше опција мислењата да можат да се редактираат и бришат неограничено со време, меѓутоа тоа многу се злоупотребуваше. ќе се развие дискусија и иницијалното мислење по некое време било избришано. И потоа има ли смисла да стои темата и дискусијата?
    Во однос на ѕвездичките можеш да прочиташ наназад, опцијата е присутна меѓутоа нефункционална се уште. И за нотификациите при цитирање е исто многу дискутирано, прочитај поназад.
     
  4. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Е за тоа си во право дека во дискусија може да се менуваат мислења. Како и да е, како што кажав, убаво е и вака. А сега ќе видам и за звездичките и цитирање. Фала :)
     
  5. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Зошто нема на пример опција како кога пишуваш мислење и некој друг ако испрати во меѓувреме нели ти идe известување дека некој друг напишал па ако сакаш да го промениш е зошто нема така кога пишуваш мислење а тој пред тебе го редактирал своето или пак кога ти редактираш мислење а некој во меѓувреме испратил ново зошто и тогаш нема известување? Глупо е малце има недоразбирања и глупи ситуации
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.806
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Кога пишуваш мислење, а некој во меѓувреме испратил ново, ти го дава новото мислење пред ти да го испратиш. Меѓутоа мислам дека не покажува ако некој го редактирал. Сепак, ако некој го редактирал мислењето можеш да видиш па да го корегираш твоето :)
     
  7. Shaila

    Shaila Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    56
    Со
    LiitleDevil ќе се сложам само за тоа ако некој го спомне името твое да стига како нотификација.. Многу добро би било ;)
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Абе... малце некако неизводливо ми звучи, затоа што имињата ни се напишани на латиница, а сите тука си користиме кирилица, башка што си правиме скратени верзии од никовите (Хипица - Хипи; Гоу-Грл - Гоу; 2468 (Бројче) дури и ја прекрстивме :D ).
     
  9. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    А вака си бараш- прво латиница, па кирилица, па скратено- и ако те нема...је*и га, друг пат :lol:
     
  10. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Дали доколку го пријавам сопственото мислење , мислењето ќе биде избришано ??? :?:
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.806
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Нема да биде избришано доколку не прекршува некакво правило.

     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Не е критика или забелешка, прашање е: дали Реинбоу како глобален модератор има пристап до имеил адресите со кои сме се зачлениле?
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.806
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Немам пристап до приватните податоци :)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  14. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Јас однапред се извинувам ако сум во грешка, ама случајно ја читав темата семејно насилство, и фалат постови, конкретно на марама (ништо лично до неа), значи стојат постови во кои ја советуваат девојките, лично и се обраќаат, а нејзините ги нема, па ме интересираше дали ова погоре цитираното важи само за некој или за сите?
    Уште еднаш се извинувам ако сум грешка и постовите постојат некаде или јас не сум ги видела, во спротивно замолувам за објаснување, и одговор на прашањето дали на форумов се мери со двојни аршини, различни критериуми или сите сме исти???
     
    На sesilija, sweetyears, macysh и 3 други им се допаѓа ова.
  15. MELISSA-69

    MELISSA-69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    9
    Ако сум тазе зачленета, ве читам многу одамна, и јас го имам забележано истото. на некои поактивни, попознати членови (најверојатно на нивно барање) им се избришани некои постови, а на некои не може ниту барем еден да им се избриши на нивно барање што не е фер!
     
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Мелиса-69 јас ова го немам приметено ама од форумско искуство можам да одговорам од мое размислување зошто може тоа да биде така.
    Значи на почетокот (се има ова спомнато многу пати) имаше опција за неограничени редактирања и бришења на мислења па сега е за 60 минути од пишувањето е сега според моја логика, постарите постови што сте ги прочитале има можност самиот член да ги има избришано додека опцијата била активна и баш поради тоа злоупотребување е воведена новата опција која е пофер и кон сите форумџики и кон прегледноста и текот на темата.
     
  17. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Убаво би било таква опција како старата ама ке се направи форумов заникаде. А ако имате прашања за силување, секс со оженет, или дека сте болни од СИДА па помош да барате, тогаш направете нов профил ако е итна работата. Некој од админите може ке каже аан доста ни е од членови со по 1 мислење ама па не може постојаните членови ако имаат проблем да го пишуваат под познатото име и после на секој нивен пост во која и да е тема, да има стереотипи за нив (демек остај ја оваа болнава од СИда таа за секс најде да збори, или оваа со оженет што беше таа ли за врски и за семејство ке дава мислења)
     
  18. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Ни критика, ни забелешка, туку предлог имам.
    Или темана фудбалски натпревари да се преименува општо за фудбал, зошто се пишува и за трансфери и општи мислења за тимовите, или да се направи подкатегорија спорт па за секој тим да си имаме фан клуб.
     
    На Annath, Offspring и BoaVista им се допаѓа ова.
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.139
    Допаѓања:
    88.624
    Пол:
    Женски
    Енца претпоставувам зошто те интересира зошто моите мислења се избршани, па затоа и ќе ти одговорам. На форумов не се бришени само мои мислења туку и на други членови кои го побарале тоа поради одредена причина. Јас имав причина и ги замолив да ги избришат. Која беше причината сметам дека не сум должна на никој да му објаснувам, освен на оние на кои беше потребно.
     
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Делумно се согласувам, но, ако се отвори уште една подкатегорија за спорт ќе излезе пренатрупано.
    Убаво е ова за фан клубовите, но сепак мислам дека немаме доволно капацитет за да ги полниме таквите теми. Еве јас ќе отворам фан клуб Баерн Минхен, и ретко кој ќе пишува таму :) Но сепак убаво би било да се отворат, можеби ќе привлечеме и нови членови така. И се согласувам дека темата фудбалски натпревари е натрупана со еден куп информации внатре. Јас се согласувам, да пробаме, зошто да не. И очекувам да слушнеме и други мислења во врска со ова :)
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.