1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ксамил (Албанија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од T-At, 2 јули 2011.

  1. IvoN20

    IvoN20 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Постои нова прилепска агенција (а можеби е и некое битолско претставништво ), се вика Dama travel agency и нејзините цени за повратна карта за Ксамил се 40 евра. Се поаѓа од Битола , но може да се поаѓа и од Прилеп, Струга и Охрид, но со доплата од 5 евра. :D И ние размислуваме да одиме во тоа местенце , бидејки слушнавме многу позитивни искуства. Поздрав :*
     
  2. daniel28

    daniel28 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    zdravo bi sakal nekoj da mikaze ako bile vo ksamil.kako e tamu smestuvanjeto dali e hotel ili privaten apartman i kolku se dvizat cenite,i dali mozam da otidam tamu i da najdam prestoj.isto taka me interesira kakvi se plazite posto sakam da odam za 1-2 vo ksamil(albanija).fala odnapred
     
  3. daniel28

    daniel28 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    zdravo dali ima nekoj ako saka da mi kaze nesto za ksamil(albanija)kako e tamu poso sakam sega na 23 juli da odam pa takada da znam dali mozam tamu da si najdam smestuvanje a od tuka samo karta da si zemam i taka i kako se dvizat cenite za smestuvanje.fala odnaped.
     
  4. elena-98

    elena-98 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1

    Се јавив во оваа агенција и ми рекоја да се обратам во Битолската агенција Тео Травел со нив соработувале ( јас сум од Битола) цената е 40 евра, но бидејќи нудат пакет аранжмани со превоз а само за превоз ке се знае дали има место ден -два пред тргнување што значи јас ке треба да чекам на 10 август да ми кажат дали ке има слободно за на 12 ти да заминам :( :^)
     
  5. IvoN20

    IvoN20 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    И јас сакам да заминам на 12 ти август и ми рекоа после 5ти да резервирам карта . Мислам дека ке има за 12ти, барем едно комбе да не собери -.-
     
  6. daniel28

    daniel28 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    da ne znae nekoj kako e vo saranda slusnav nesto deka poubavo bilo od ksamil i nekoja turisticka agencija za do tamu :) .
     
  7. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Девојки вие што имате одено ај ве молам кажете ми дали има организирани едноденвни екскурзии, крстарења или нешто слично :)
     
  8. elena-98

    elena-98 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
     
  9. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Доволна ти е само превозот преку агенција да го земеш, бидејќи престој лесно се наоѓа. Маригона травел, се наоѓаат во Чаир, на Цветан Димов имаат секој втор ден превоз, односно секој непарен датум. Престој се наоѓа од 15 евра па наогре за апартман. Сараднда е подобра поради тоа што навечер има кафичи, ресторани, а во Ксамил после 9, 10 било тивко, немало ништо, додека пак плажите се подобри во Ксамил отколку во Саранда. Е сега имало превоз со комбиња на секој саат од Саранда до Ксамил и чинеле 100 леки, при што 1 евро = 138 леки. Толку знам општо, сеуште не сум била, за два дена тргаме со дечко ми.. кога ќе се вратам ќе ве известам како било и како сум задоволна. Поздрав.
     
  10. IvoN20

    IvoN20 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
     
  11. IvoN20

    IvoN20 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Другарки кои требаше да заминат на 25ти Јули од оваа агенција ( да го платат само превозот ) нема да одат, бидејќи агенцијата им откажала, не им се исплаќало... појма немам што |(
    И сега останавме без превоз
     
  12. elena-98

    elena-98 Активен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Знаев дека ќе заебат некако не ми беа сигурни уште ко ми рекоја 2 дена пред поаѓање да се јавам :@
     
  13. miss-bootylicius

    miss-bootylicius Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    11.018
    да прашам сакаме да одиме ксамил преку албанија (пасошот на девојката од братми и е поминат затоа не можеме преку грција) со сопствено возило па креку кој премин да одиме? од каде е поубав патот преку стење или преку ќафасан? сакавме преку стење дека е пократок патот но се мислиме викаат нечинел ни преку ќафасан ни преку стење па ако има некој одено нека ми кажи :$
     
  14. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993
    Здраво,
    Јас и сопругот планираме да одиме во Ксамил од 30ти или 1ви, сакам да прашам од тие што веке биле, дали можеш на плажите кај што се лежалките да носиш свои лежалки, бидејки ние имаме, па да не ни биде џабе носењето?
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    http://www.youtube.com/watch?v=4lRdV1TFtpc
    Еве ја куќата каде што бев сместена, овде е убаво прикажано
    http://www.youtube.com/watch?v=HEXGyP5Mknw
    и плажата која пишува дека е на 80метри а нема ни толку. Па кој сака да оди, му препорачувам. ;)
     
  16. KataSokata

    KataSokata Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0

    SO STO KE ODITE , KOLA ILI AVTOBUS ?
     
  17. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    сакаш да ни кажеш колку плаќавте од ноќевање..како што можев да забележам тоа се апартмани во кои некои имаат 1 брачен и 2 посебни кревети, а во некои само брачен кревет...поправи ме ако грешам..
    позз и наздравје одмор :D
     
  18. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993

    Ние ке одиме преку Игуменица, како да го избегнеме сплавот ?
     
  19. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Кога ќе поминете граница ќе прашате да ви кажат патчето за бутринт. Има едно селце shkalaили shkale, не на 1вата табала за влез туку на 2рата за излез од селцево има табала, и лево патче ќе тргнете по тоа, малце е со камен, но после се двои лево и десно лево е на накј сплавот, а вие ке идете десно и цело време право. Ке стигнете до една раскрсница кај што има табла дека право е тирана, може и за саранда пишува а лево е Ксамил, се надевам ме разбра, ако не пиши ми пп да ти објаснам поубаво.
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Libra88

    Libra88 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2012
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    2.993