1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЛЦХФ диета

Дискусија во 'Диети' започната од kaja77, 21 мај 2015.

  1. kaja77

    kaja77 Нов член

    Се зачлени на:
    7 мај 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
  2. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Првпат ја гледа оваа диета, меѓутоа, мене многу ми е слична со протеинската. И логично е губењето на килограми, бидејќи најголем акцент се става на протеините во исхраната, а тие го градат мускулното ткиво. Диетата сам по себе не изгледа воопшто лошо, единствено ме плаши, дали како нус-појава ќе се јави опаѓањето на коса, кршењето на нокти у испоснување на кожата, бидејќи тоа е најголем проблем кај диетите на протеинска база. Јаглехидратите се потребни за енергија, па овој тип на диета не би го препорачала на луѓе што подготвуваат испити или работат на места кои бараат многу голема физичка активност, посебно на овие летни температури.
     
    На kaja77 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bucimir

    bucimir Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Sigurno ne e zdravo. Eve sea vaka , South Beach preporacyva proteinska faza of 2 nedeli.....znaci yolku ima loso vlijanie sto poveke of dve nedeli ne se preporacyva, iako e zastapen zelencuk vo ogromni kolicini, I se jade pretezno belo posno meso. I vo toj slucaj ne smee poveke of dve nedeli bidejki stetno vlijae vrz organizmot.
    Jas se poveke pravam hrana vo vegan style zosto epten e zdravo. Eve sea imav brownies of crn grav, a be prevkusni!!!! Bez mleko bez jajca :)
    Mene proteinskite dieti mi se mnogu teski. Sent pbidov so south beach I bev kako pretepana. Jok! Neku veke takvi gluposti. Mora da una podobar nacin of jadenje gluposti
     
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    ова диета ја рекламираат многу во последно , а мене ми изгледа како атинксовата диета или се лажам ???