1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЛШ - Лига на Шампиони

Дискусија во 'Спорт' започната од vendiii, 31 август 2012.

?

Сезона 2024-25

  1. PSG

    1 глас(а)
    11,1%
  2. Barcelona

    0 глас(а)
    0,0%
  3. Arsenal

    1 глас(а)
    11,1%
  4. Bayern

    1 глас(а)
    11,1%
  5. Real Madrid

    1 глас(а)
    11,1%
  6. Man City

    3 глас(а)
    33,3%
  7. Atlético Madrid

    2 глас(а)
    22,2%
  8. Dortmund

    0 глас(а)
    0,0%
  1. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Ама работата е што никој од фаворитите не се покажа во поубедливо светло неделава. Реал пример (зашто Баерн и Реал се фаворизираат цело време) беа бледи . Да беше некој понезгоден тим во средата место децата од Шалке не знам баш дали така лесно ќе пројдеа. Ама имаат среќа со ждрепката, а лесни противници можат пола работа да завршат.
    Oд екипите од кои се очекува повеќе моментално, остана уште Барса да се види. Сега е во нагорна линија, ама не верувам дека можат оваа година издржат на три фронта (дај Боже да грешам).
    Рано е, не може никој да знае отсега како ќе биде, формата паѓа, се враќа, не се враќа... повреди, тактички експерименти... А и подобро за вашиот тим што од сега се гледаат грешките, тешко Гвардиола да не се подзамисли после сите реакции, и нему му зависи репутација и понатамошна кариера.

    Сити мислам го минуваме. Понатаму не знам, се повеќе се надевам и ми лета паметот накај петта титула, ама се плашам да не испадне залажување на крај и се воздржувам.
     
    Последна измена: 21 февруари 2015
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Кој ќе не сопре? Арсенал ли? :lol::lol::lol:
    Нема некој конкурентен до сега. Барса се најаки моментално.
     
  3. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Барса се хаос моментално.
    Барса штотуку му ја сервираше Ла Лига на послужавник на РеалчетиринулаодАтлетико.
    Освен ако не излезат Реал доволно малоумни наредниве два месеци (а они имаат премногу среќа за тоа да им се случи), Барса ќе си остане само со шпански куп во раце (можеби нема ни со тоа, кој па гарантира).

    Ама нели за ЛШ е темава, и понатаму мислам дека ќе го поминат Сити зашто сигурно ќе се приберат за тие два натпревари. И толку, ништо повеќе не очекувам... премногу невистинито звучи петта титула.
     
    Последна измена: 21 февруари 2015
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    :o:o:o:D:D:D:D Абе не трескај глупости кога не следиш фудбал. Фудбал е за мажи. Барса моментално е во најдобра форма оваа сезона. Имаат нов рекорд поставено претходната утакмица. Победено незнам колку утакмици по ред. Реал ја губи трката за титулата. За титула во Ла Лига ќе се борат Барса и Атлетико.
     
  5. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Ти па еден познавач на фудбалот, се што се истресе досега обратно испадна.
    Тебе ако те слушаме, според квалитет на состав треба Порто да го пишеме шампион на Европа

    Цело време и кобиш на Барса, Барса ќе го добиеше Ел Класико есента и ненормални беа сите што го фаворизираа Реал, шо се деси, изгубивме 3-1. Види коинциденција, истиот ден коа се реши да се испуваш како сме најаки, три бода ни се лизнаа дома. Ова ништо чудно и до тебе да е нешто, можда најарно е да ќутиш.
    И баш тебе ќе те зеам здраво за готово :D.
    Дали ти гледаш колку е како по обичај нестабилна одбраната на Барса, два гола по натпревар од поопасни противници се загарантирани. Со Леванте, Депортиво, Елче и Реал знае, и Реал до пред еден месец рушеше сопствени некои небитни рекорди. Тоа за твоја информација не гарантира Примера.
    Јас ќе бидам најсреќна ако Барса освои и уште верувам дека има потенцијал за тоа (Реал не ме интересира, Реал што е до мене слободно може да изгуби и второ место), ама јасно имам пишано неколку пати дека не се залетувам зашто не планирам да трескам од земја после.

    П.С. И форумов е за жени... ама 21. век е, секому му е дозволено да си се идентификува како сака и со што сака, нели (hollest)
     
    Последна измена: 22 февруари 2015
  6. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Мораше Барса-Сити и Јуве-Дортмунд во иста вечер, нели...
     
    На m2m2m2 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Јас едните на тв а другите на стрим ќе ги пуштам и во исто време ќе ги гледам :D Попара :D
     
    На sajonaramucaca и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  8. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Добро е :) , вакво нешто и очекував... Подобро ќе беше со поубедлива предност да продолжиме, ама како за овие услови, сосема ОК е, не верувам дека се граѓаниве во состојба да изненадат на Камп Ноу... Суарез мислам и во Ливерпул не го решил Сити вака никогаш... Tonight's your lucky night Luis Suarez...
    И не ми е толку криво за пеналот на Меси, колку што ми е криво за она со Алвеш, ептен изнервиран го заврши натпреварот... бар да му се посреќеше шансата пред крајот на прво полувреме...

    И Јувeнтус победи 2-1, ич не фатив... ако го изнајдам на нет целиот, и така ми е досадно и немам ништо за учење ноќва... Ако не, ќе чекам утре снимка -.- Требаше еден од овие два натпревари во Среда да се игра, не е ова 2004-та за Монако да биде атракција на вечерта.
     
    На deckoto му/ѝ се допаѓа ова.
  9. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Хаха, што им е на овие гревови бе... Викав јас уште кога почна сезонава дека ќе се обрукаат, ама па кога видов Монако им се падна :^)... и за толку се неспособни... Не е ова никаква атракција на Монако, ова е дебакл на Арсенал. Кои контри ги испија, па уште им се отвораат скроз... страшна работа.
    Претчувствував дека ќе има глупости вечерва, ама три гола од Монако во Лондон не очекував...

    Туку... едно другарче фино се опари денес :D
     
  10. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Реал се глупави местачи, а оној Хунтелар ми го уништи ливчето во 86-та... Сега сигурно другите ќе испадне дека ги фатив, само овие... овие... ни да ја наместат како што треба не ги бива... Како не примија уште, да испаднеа бар да не ми беше криво...

    Ај, што е тука е
    ...
    Вечер сакам да изненадат ПСЖ и Шахтјор, ама тешко таа работа... за Шахтјор особено.
     
  11. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    реал ке паднат у 1/4 финале пошто ке се паднат со БАРСЕЛОНА !!! инаку вечер челзи дај бозе да испадне од псж , ама мурињо ке ги паркира автобусите вечер тешко ке биде у секој случај
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Реал се извадија вчера. Можеа да примат уште еден гол, ако судијата педер не го досуди лажниот фаул. Али нема везе, со кој и да се паднат во четврт-финале ќе изгубат. Роналдо јас не го ни видов во второ полувреме. Касиљас дупна невидена. Не се помрднува од голот. Ко статуа беше. Едини што ИГРАШЕ во реал беше Иско.

    За вечерашниве утакмици, навивам за ПСЖ и верувам дека они ќе пројдат понатаму. Мурињо пак ќе го паркира автобусот пред гол.
    Баерн првата утакмица се виде од сателит дека им ја пушти нерешено. Пред таа утакмица одиграа 7:0 во домашно првенство и сега во ЛШ неможат гол да дадат.
    Јас мислам дека би победиле Баерн вечер.
     
  13. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Судииве, посебно Кујперс (facepalm)
    Црвениот за Ибра мн дискутабилен, пенал недосуден за Челзи, недосуден втор жолт за Коста...
    Смешки.
    И црвениот за Шахтјор (facepalm)
    Ама карма ис а бич-лани истиот резултат само другите поминаа.
    А вчера па Реал како се спасијаа :o Среќа в г*з имаа со моменталнава катастрофална игра што не им се падна некоја малку појака екипа, додуша и Шалке вчера како да се уплашија од самите себе дека можат да победат. Дури и навивачите ги исвиркаа :^)
    Интересни утакмици и вчера и вечерва барем 8)
     
  14. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Ако Кујперс мислеше да им помогне на Челзи со картонот за Ибра... Го наруши текот на играта, повеќе штета им направи.

    Само коментаторското дуо на МТВ ме нервираше повеќе од Диего Коста вечерва. Со тој потсмев дури и при најбанална ситуација успеаја да ме напнат на натпревар на кој бев неутрален гледач, замисли.

    Мило ми е единствено што Силва не испадна трагичар и што Луиз може слободно да му се изнасмее на Мурињо во фаца сега.
    А инаку многу и не ми беше гајле кој ќе пројде, дури мислам понепредвидливо ќе беше со Челзи понатаму. Истрошени се, далеку од некоја форма моментално, ама сепак, со нив никогаш не се знае. Вака, ми се чини потешко ПСЖ да изненадат друга поголема екипа.
     
  15. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Комплицирано за Атлетико. Дома играат ама со отсутни, негатива од еден гол и ниту еден постигнат во гости... а богами Баер покажаа дека и тие знаат рагби... Ако сепак пројде Атлетико, Симеоне стварно е гениј...
     
  16. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Моментално гледам Монако - Арсенал.
    Шансите Арсенал да поминат понатаму се најминимални.
     
  17. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Лено е јак голман, ама џабе.
    Ах, Џалханоглу и Топрак... го закопаа Леверкузен Турциве.
    Со Кислинг заедно.
    Гоу Атлетико, гоууу! Пак рагби во четврт финале.

    Поинтересно ќе биде вака, сепак.
     
  18. deckoto

    deckoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    138
    Колку лошо изведуваат пенали овие од Леверкузен па тоа е чудо невидено....значи страшно !
     
    На sajonaramucaca му/ѝ се допаѓа ова.
  19. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    А овие уште во Лондон да не се продадоа малку?
    Сомнителни утакмици ми игра Арсенал во ЛШ.
     
  20. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Што е работава што не ја даваат Барса ни на арените вечер? Мислам, ок, и онака имав одлучено да гледам Дортмунд - Јувентус зашто сакам порелаксирано да гледам фудбал вечер, ама пак...
    Инаку Барса ќе пројде, иако можно е Сити да внесе доза неизвесност.