1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лажна паника

Дискусија во 'Бременост' започната од Lacrymosa, 20 јануари 2010.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.094
    И верувате на Енце во ова? Ај вратете се страна наназад и видете шо пишувала.
    Во јули месец пишала дека и касни и дека тестовите и биле негативни. После дека дечко и е тука, а треба да се врати за нова година, сега пак пишала дека имала односи (освен ако не изневерувала таму...) и понатака ја знаете приказната...
    Добро луѓе,што ви е со приказниве?!
     
    На Angel.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Веднаш заприметив дека лаже, и искометирав малку погоре, или лаже или е некоја незнам што кога секој месец е во паника дали е бремена , легнува со некои не многу познати како што пишува, незнам ,мисли дека е многу интересна... и желна за внимание .
     
  3. ence

    ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
    девојки не сум многу желна за вашето внимание... незнам зошто го добивте ова мисленје. јас само побарав ваше мисленје за мојот проблем.. инаце врска имам скоро 10 месеци од ко сум вратена..тука сум веке година дена.. имате измесано несто сигурно. сепак фала на добрата констанација....поздрав.

    Тоа што вие сте го процитале е од минатата година...... кога бев во америка.. зборувам сега за овој месец... не изневерувам за истиот децко се работи...како може да осудувате така само незнам


    Јас не сакам дете имав др. планови сакав да отидам америка пак наредно лето.. да напредувам..иначе и не сакам детето да ми живее од стан на стан под кирија. бидејки децко така и живее. ... нема да можам да му дозволам што моите мене ме дозволиле и како ме израснале... ако абортирам се плашам да не имам последици од тоа..како да неможам да забремена, инфекции..... ве молам за совет.
     
  4. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    раговарај со таткото и одлу4ете што понатаму а ина4е колку години си?
     
  5. ence

    ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    0
  6. chocolatesighs

    chocolatesighs Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Гледам дека одамна немате пишено, ама ако има некоја на оваа тема нека ми врати оти веќе некое време сум во паника. Ми касни 9 дена, и не знам баш дали имам некоја причина за паника. Значи нема свршено во мене, ама имавме незаштитено односи, и според него нема никаква беља напраено, а мене и вообичаено по 5, 6, 7 дена ми касни. Е сега дечко ми е во странство веќе 3 недели, имаше некои стресни ситуации, а и многу се напнувам овие дена, заради шо ми касни. Исто, пред некој месец имав некоја вагинална инфекција проследена со многу миризлив секрет и пиевме двата апчиња, јас и вагиналети.. и пред да замини тој миризбата се врати ама не презедовме ништо. Пред некое време секретот ми имаше темна боја неколку дена, а вчера и пред неколку дена имаше боја вообичаена како за добивање, ама ништо не се случва. Дали мислите дека ми касни ако можеби инфекцијата ми се има вратено? Неќам да купам тест зошто немам храброст. Сакам да видам шо мислите? Дали има простор за паника?
     
  7. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    A кој може да ти каже тука со сигурност ако си или не си трудна :?: или дали станува збор за некаква инфекција :emo: ..затоа постојат гинеколози и тестови за утврдување на бременост.
     
  8. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Ако си се пазела, како може да се случи нешто?! Непотребно стрес си правиш...
     
  9. Marojo budalO

    Marojo budalO Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Девојкии.. : )
    Не знам дали е напад на паниκа или нешто поблаго..
    Веќе еден месец го баρам фаκултетот за опρадание да не излегувам сеκој виκенд .. 2 дена во месецов аκо сум отишла на κафе..
    Почнав да гρизам ноκти (а јас бев таа бρачеда ми по ρаце што ја тепав). Од ρабота само дома и дома и дома. Неκаκо најсигуρна сум туκа. А на ρабота.
    Се почесто ми се случува да ми се уκочат ρацете а телово цело ми се тρесе, воздух не можам да си земам се гушам, ми се гρчи долната вилица не можам да збоρам . Од главоболκа во тие моменти не можам да гледам а и ми се плаче ми се κоρне. Оκолу мене κолешκите а ја κе се залипам само.Веρувајте сρам ме фаќа ама не можам да се κонтρолиρам.. дуρи и κаκо заκована за стол не можам да станам во тој момент.Κаκо игли да имам низ цело тело..
    Ќутев месец дена ниκој не знае еве сега паκ почнува главата и знам..
    Ама не можам веκе. Се почесто и полошо ми е. Κаκо се' да ме боли..
    Што ми се случува?
     
    Последна измена: 6 декември 2015
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Ako si Vaga vo Horoskop - ne si tocna
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Marojo budalO

    Marojo budalO Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Воу.. не сум вага, лав сум.
    А зош аκо бев вага не κе бев точна? Тρеба да се плашам ?..

    А знаеш деκа сум ја футнала темата? Хахахахахаа леее цаρица сум.
    Не видов деκа е темава во Бρеменост се ρаботи за општо здρавје ме за стρест поρади бρеменост.. се извинувам
     
    Последна измена: 6 декември 2015
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Хахаха тоа за вагата е богами хахаха шала.
    Мислам дека си под стрес малку. Едноставно таков период ти дошло и сакаш да се дистанцираш од луѓето, но преминало во сериозна навика.
    Признавам јас 6 дена дома што седев, сега кога сум надвор си барам дома да си седам. Едноставно, психички ти влијае затвореноста меѓу 4 зида.
    Јас би ти рекла да си речеш во себе си ЈАС МОЖАМ и да си излезеш на кафе, ваму таму да си разбистриш мисли просто едноставно речено да не седиш дома.
    Почни од утре, не прави планови и сличноо, едноставно излези и потоа види како ќе реагираш.
    Ние лавовите од ништо знаеме да направиме нешто, само лажно си правиме филмови дека нешто имаме, потсвесно веруваме во тоа - тоа ни е мана.
    Јас сум лав и прилични сакаме да преовеличуваме.
    Како и да е мислам дека ти сакаш луѓето да ги поттикнеш постојано да ти пружаат внимание, и како недостаток на тоа си правиш мисии и филмови да го оствариш тоа.
    Со сигурност ти велам ништо не ти е, само почесто излегувај од дома.
     
    На Lolo5 и zalosna им се допаѓа ова.
  13. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    33.297


    Девојче, тоа ти се вика стрес...Била - видела...Едноставно, не си задоволна од нешто и добиваш панични напади. Кога ке почнеш да добиваш напад, повлечи се на страна и диши и издишувај длабоко додека не се смириш. Потоа ако сакаш напи си се едно дијазепамче. А причината само ти си ја знаеш - факултет ли е , работа ли е. Ако е факултетот - пробај да не се нервираш толку. Ако е работата, разговарај со надлежните или колегите , па ако ништо не се смени , би ти препорачала да си најдеш друга работа. Ако и после се ништо не се промени, најдобро е да се консултираш со психолог и со домашните. Во меѓувреме, шетај надвор, барем и сама. Оди со другарки, или пак барем и слушај се со нив по телефон или на фејсбук. Прави позитивни нешта - слушај музика, читај книги, гледај смешни филмчиња. Најбитното е дека само ти можеш да си помогнеш.
     
    На Lolo5 и zalosna им се допаѓа ова.
  14. Marojo budalO

    Marojo budalO Активен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Ρаботата и фаκсот не се баш голема пρичина κолκу што е смρтта на близоκ и тоа што мајκа ми ме уништува..
    Дечκо ми фала Богу е сеκогаш до мене еве и денес κаκо и дρ пρетходни денови ја κо стоκа се понашам со него, тој не заслужи ваκа ама не можам да се κонтρолиρам. Се ме боли..Не можам да се поднесам...
    А тој ме тρпи и ме тρпи.. живци од κоњ има..
    Низ цел тој пеρиод беше до мене.
    А κаκо се наближуваат пρазнициве и пеρиодот κога блисκиот болуваше, се боρеше..
    Мемоρис κилс ми ..
    шит паκ ми се тρесе се.
    Паκ сρцево ми излегува од гρадиве.. :@;(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    33.297
    Треба да разговараш со мајка ти за вашиот однос. Болката за блискиот секогаш ќе ја биде, затоа прифати ја и знај дека на блискиот твој желба би му било тебе да ти е добро. Најдобро е да си посетуваш психолог за да си ја олеснуваш душата со некој, а не целиот товар на дечко ти да паѓа, оти колку и да сака тој да ти помогне, и на него му е тешко и тоа би можело да влијае врз врската.
     
    На Lolo5 и zalosna им се допаѓа ова.