1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лек за цисти на јајниците

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Viiiiip, 31 јануари 2010.

  1. Marija8.8

    Marija8.8 Нов член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    ве молам дали можи број да добијам од женава
     
    На Tija24 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bisulka

    bisulka Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ај ве молам ако може да ми дадете број од жената
     
  3. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Sto lekovi piese za da se sredat cistite?
     
  4. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.307
    Пол:
    Женски
    a kolku pievte od cajot ajducka treva jas imav na dvata i eden ginekolog mi prepisa tableti a pojdov vo plodnos tamu mi rece nisto da ne zemam i da pojdam pak posle koga ke mi zavrsi.Koga bev mi bese puknata sega ja imam na leviot i mi prepisa jasmin tableti dali nekoj gi koristi ne gi imam zemeno
     
  5. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Јас ги имам пиено некаде околу цела година. Сега ми дадоа пак јаз да пијам.
     
  6. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.307
    Пол:
    Женски
    a dnevno kolku piese
     
  7. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Се пие една на ден и гледаш од прилика во исто време да ги пиеш, кога испиеш една тура правиш пауза мислам дека беше од 5 дена значи после 2 или 3 добиваш пак продолжуваш.. мислам ако така ти препорачал доктор повеќе месеци .
     
  8. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.797
    Допаѓања:
    38.182
    Пол:
    Женски
    Еден многу ефикасен лек за цисти, за секакви помага и кај јајници и кај цисти на гради. Ви треба пола тегла мед и 100 грама листови од чувар куќа тоа е онаа билка како алое вера што има дебели листови. Се блендаат листовите и се мешаат со медот, секој ден пола час пред јадење сабајле и навечер по мала лажица се зема од смесата.
     
    На zence, MarchelineAmaru, riba79 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Vo posledno vreme, cesto preporacano resenie e suplementot Viusid, koj dejstvuva i na cisti na jajnici i na cisti vo gradite (za gradite e pouspesen i efektite se custvuvaat porano).

    Konsultirajte se so svoite ginekolozi, za da se znae dali vo odnos na tipot na cistata i nejzinata golemina Viusid bi bil dobro resenie.

    Se zema vo kontinuitet 90 dena, a potrebnata kolicina za terapijata e dosta skapa, pomegju 12 i 15.000 denari.
     
  10. Belabelinakinder

    Belabelinakinder Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2016
    Пораки:
    2.051
    Допаѓања:
    26.307
    Пол:
    Женски
    A od cajot ajducka treva kolku pievte na den
     
  11. Vojdana

    Vojdana Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    516
    Допаѓања:
    1.878
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ima zemano koren od maka...Makata e inace rastenie sto raste na Andite i lokalnite ziteli tamu go upotrebuvaat negoviot koren kako hrana...
    Pomaga pred sve za hormonski disbalans kojsto e glavnata pricina za cistite...
    Kaj nas ima koren od maka vo prav ...Relativno skap no ako stvarno pomaga vredi da se zeme...Mene edinstveno sto me plasi se dali sodrzi alergeni nekoi ?
     
  12. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.856
    Допаѓања:
    133.160
    Пол:
    Женски
    се ти е тоа јак маркетинг и ништо више
     
    На eta и Vojdana им се допаѓа ова.
  13. Mandalaa

    Mandalaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2016
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Јас имам слушнато за таблетите Матрика од Хербамедика, ги имало во Зегин, но не знам длаи ги има сеуште. Дали има некој искуство со овие таблети или знае каде може да се купат?
     
  14. newme

    newme Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    100
    Пол:
    Женски
    I jas imam slusnato za lekot.
    Dali nekoj ima lično pozitivno iskustvo?
     
  15. Schatzy

    Schatzy Нов член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2019
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo imam vodena cista na desniot jajnik,za koja znam 1ipol godina maticniot mi rece deka ke ja pratime i ne e strasna ke cekame da pukne, no jas pojdov vo plodnost kaj dr Tashe i mi rece deka moram itno da ja interveniram zosto moze da se vlosi da pocne da malignizira. Jas s eplasam od operacija bidejki e so opsta anestezija dali ima nekoj iskustvo ili znae kako bi mozela na priroden nacin da prevzemam nesto namesto da se operira. Pozdrav
     
  16. ackaaa91

    ackaaa91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Со МАКА имам искуство и сум многу задоволна од резултатот. Пред една година имав проблем со циклусот, после месец дена пиење мака ми се регулира циклусот, а сега и јас се борам со водена циста која што ја имам неколку месеци, наместо хормонски апчиња јас земам МАКА (во вид на таблета, на Super Diet) едно насабајле едно навечер и полека се повлекува цистата. Од мое искуство мислам дека вреди да се проба, наместо да се клукаме со хормонски апчиња кои што си имат свои негативни и позитивни влијанија.
     
    На TrinityNeo и Vojdana им се допаѓа ова.
  17. pussydolls

    pussydolls Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    zdravo mi najdoa cista na desniot jajnik edna mnogu golema i edna pomala, a trebase da pravam treta inseminacija ama se odlozi, mi rekoa da pijam dobraston tableti i ako ne mi pukne da izvrsat punkacija, pa zatoa ve molam nekoj priroden lek za cisti, inace cistata e vodena ne e opasna, eve 4 godini se obiduvame za bebe ama nishto pocnavme so inseminacii kaj organdziski ama sega mi se odlozi tretava radi cista sto imam.... ve molam za pomos priroden lek za da ne odam na punkcija
     
  18. Teona12345

    Teona12345 Нов член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site sakam da prasam.dali mozebi nekoja od vas ima slaba menstruacija,odnosno od letovo nekako ciklusot mi se namali hormoni ispitav i se vo red cekam rezultati od pap test denovive ...ginekologot mi dade primazol na prirodna baza za jajnici i nisto drugo ne mi kaza mnogu sum zagrizena
     
  19. Макаронкаа

    Макаронкаа Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2019
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Zdravo, iskustva so Miotea, caj za polip(konkretno na BioTherapy)?
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.118
    Допаѓања:
    76.398
    Пол:
    Женски
    Јас го пиев тој чај ама за цисти (дека истиот е и за полип, миом, цисти) и не ми помогна баш, а читам на нивната Фејсбук страна и позитивни коментари. Мислам да си пробаш, не губиш ништо секако.
     
    На Макаронкаа му/ѝ се допаѓа ова.