Математика!

Дискусија во 'Образование' започната од meredith, 11 јануари 2010.

 1. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  82
  :lol: Не би рекла баш.Можеби позитивниот став ќе те ослободи од тремата, ама ако не си си го загреала столчето ништо од бизнисот.Можеби по некој друг предмет ми се случувало да препишам или да се извлечам некако, математиката си бара разбирање и нормално-вложен труд.Природните науки ми е задоволство да ги учам, ама за таа сметка општествените... :lol: .Историја осум години „учев“ и се сеќавам само на гладијаторите и на битките во амфитеатрите-ама за среќа имав добри школски па ќе ми ја раскажеа лекцијата пред час колку да имам поима.И за среќа пак си имав висока оцена :lol: :lol:
   
 2. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.541
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  matematikata moze da se sovlada samo so dobro vezbanje. Jas iskrno obozavam matematika i koga imam cas po matematika se relaksiram i uzivam :)
   
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  3.938
  ах таа математика да не речам загорчено....ама зачинето животов и тоа мнооогу.....отсекогаш ми била слаба страна :?
  се се добри оценки ќе ги наредам и кога ќе дојде таа на ред ми штрчи ама ја преживеав...веќе не ми создава главоболки :lol:
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  3.761
  Пол:
  Женски
  Море јас од тој предмет ќе се скренам,уште стопати да вежбам и полагам,не ќе биде ништо :x
   
 5. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  371
  Обожавам математика. Решавам со музика и ме релаксира. Подобро би решавала задачи и проблеми, отколку да учам теории напамет.
   
 6. stefan4e

  stefan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  1
  JAS NEMOZAM DA KAZAM DEKA JA MRAZAM MATEMATIKATA AMA SE STO KE NAUCAM ZA EDNA NEDELA ZABORAVAM I TAKA KOGA KKE SE NAVRATIME NA NEKOJA ZADACA JAS SUM DA RECAM "URTPEC". :?
   
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  749
  Математика :D ми оди како предмет и го сакам само оваа година слабо ми се слуша на час па нема 5ка :?
   
 8. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  64
  Завршив факултет за јазици ама тоа не значи дека не сум ја сакала математиката. Имав добар (спремен) професор во средно и математиката ми одеше а во 5 оделение кога бев еднаш добив 1, после тоа си реков зар другите две глави ли имаат, се трудев и дури ми станаа омилени тие задачи од геометрија и алгебра во основно. за кратко време се подобрив на големо и имав 5 , наставничката мислеше дека сум препишувала но потоа виде дека стварно сум имала потенцјал и го задржав успехот.Многу сакам кога предавам граматика оти се базира на логика (добро, има мали исклучоци) а тоа е и математиката
   
 9. Marionette

  Marionette Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Теорија не доаѓа во предвид, но затоа математичките задачи ги обожавам :) . Кога решавам задачи едноставно се релаксирам. Единствен дел од математиката што не го сакам, тоа е веројатност :? инаку.....нема проблем.
   
 10. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  24
  ja sakam matematikata i sum imala dobri oceni se do ovaa godina zs sea imam eden profesor ako go prasas nesto 1 pisi odam na spremanje za da nemam nekoj nedostatok odvaj cekam dr god nekoj dr profesor da mi dojdi matematika :D
   
 11. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.501
  Допаѓања:
  23.837

  Тифани и јас сум на машински, можам да те утешам малку, во средно бев тапа математика едноставно немав појма, дури одев и на полагање :$ се запишав на машински искрено појма немам зашто... кога ги видов математиките прв пат слушав што се тоа изводи интеграли и останатите работи .... :D
  викам... а ова мора сериозно да го сфатам, почнав да одам на приватни часови за да ми се разјаснат работите, најдов добар професор, сега се е ок, дури почнав и да ја сакам математиката ми оди одлично,
  немај гајле, најди некој кој би ти ги објаснил основните работи и најбитните постапки, со вежбање ќе совладаш зашто искрено професорите не се сјајни, од асистентите може да се научи многу повеќе ;)
   
 12. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  18
  Брееееееееејјјј јас мислев дека само јас сум луда..дека само јас сакам математика :?:

  Ја обожавам математиката :) Отсекогаш сум била најдобра.
  Ме привлекува мистериозноста на тие бројки, алегбрата :) :) се се
   
 13. garudamon

  garudamon Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  51
  Математиката ми е живото :)
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  2.768
  Пол:
  Женски
  па не дека ја сакам математиката |( ама интересна ми е :) ако и влезам во шемата знам правилно да ја играм :D доста многу научив во основно и средно, зашто наставничките ми беа ептен срцки и ме научија :) а кога отидов на факс |( се разочарав од проф :@ немам коментар :shake:
   
 15. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  21
  Омилена ми е математиката и уживам кога решавам задачи :D Едноставно ме привлекуваат бројките :rofl:
   
 16. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  19

  :lol: :lol: Исто и мене :)
   
 17. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  2.254
  Пол:
  Женски
  matematika sum tapa...edvaj edna dvojka istavam....a i ucitelakata mi e odvratna :puke: ... bas sega imam vo momentov matematika............lelelelee...zaradi matematika se zapisav medicina ,bidejki se uci 2 godini... :@ :devil: :@ :swear:
   
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.853
  Допаѓања:
  3.256
  Хммм...подобро би вежбала математика отколку да учам лекции од по три страни...Не дека мнооогу многу ја сакам ама сепак не ни ја мразам...Не ми оди толку лошо,тестовите ги вадам 4-5 .. секогаш различно,а усно имам петка од најлошата професорка во гимназијата :P
   
 19. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  1.043
  Несакам математика воопшто !! се борам за двојка и се радувам на таа оцена како мало дете :D
   
 20. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  72
  исто и јас срце ;) :*
   

Сподели ја оваа страница