1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    @mariz мислев се шалиш за музичкиот нокшир а ти тоа сериозна си била :rofl: но и тој нема да ни врши работа штом свири одкако бебе ќе се измочка :P на здравје колачињата
     
  2. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    @alana eve go :D jas imam vakov, no obicen bez muzika :D
    http://encimenci.com.mk/proizvod.asp?id=199522&kat=3&sn2=24
    Inaku fala, povelete sum napravila ton :D
     
    На alana и chocolade им се допаѓа ова.
  3. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски

    Фала ти :D А да, да читам мирно ти е бебето па можеш да правиш и десерт. Јас едвај ручек правам. Плус избегаваме благо по дома :P
     
    На Tajnaotrovna и alana им се допаѓа ова.
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Ovie dietalni se :P so integralno brasno i madzun :P Spie malovo pa koristam vreme, ako sedam mislam na bolkava vo usta, vaka se zanimavam i gajle nemam... :)
     
  5. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    А да, прочитав дека си се оперирала. Со помин нека е. Подобра ли си денес?
     
  6. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Хауг :hai:

    Се успиваме.
    Ја учам сама да заспие.
    Методот знаете кој ми е? Јас си читам фемина, она гледа не ја рецкам :D. Мала шала. Ја нишкам малку без контакт со очи оти ќе сака да си игра. Си заспива полека.
    Претходно се успивавме исклучиво со нишкање. :sweat:

    Да спремам ручек дури спие.
    Clock is tiking :o:
     
    На Tajnaotrovna, Jagoda123, Mi-Ma и 3 други им се допаѓа ова.
  7. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.553
    Допаѓања:
    72.393
    Пол:
    Женски
    Super, malku iskrivena vo faca, nemozam ubavo da zboram no nemam golemi bolki... Deneska samicka sum so sinko, vcera baba i tato go cuvaa. Cim sum sama super sum :D
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    И јас треба да најдам начин за денско заспивање а да не биде со нишкање.таа сеуште заспива во количката,и со нишкање,а за навечер немам никаков проблем,пие млеко на спална,пригушено светло,успаванка и пуштам која трае 10 мин и сама си заспива
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    Ај да ја заблажиме групава, добар ден на сите!
    Ние се наспавме до 10:30 сега пакуваме торбите, ќе одиме на гости кај баба и дедо во Св.Николе, на дедо утре му е роденден па да апнеме некоја тортичка!
    Леле жени, многу јадам...цел ден сум гладна, само бутам нешто!

    FB_IMG_1460695407831.jpg
     
    На Legadema, Angel.Heart, Tajnaotrovna и 7 други им се допаѓа ова.
  10. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.192
    Допаѓања:
    29.842
    Пол:
    Женски
    Добаρ ден. Ние денес малκу пρошетκи,па шопинг и дома спие синκо сега. На 22мај имаме блисκа свадба,мама непланиρано си најде фустан од соништата(и тоа со дете бев и успеав да пρобам и κупам,со помош на мм се ρазбиρа). Синκо чевличκи,тρеба да најдеме одело и за него и за мм. Случајно детево си исκоρисти баρгеρ на аκумулатоρ,пρеρадосен беше,па убаво ќе ми дојде,имам 7-8κг за симнување,а со новава игρачκа за 1ч 5κм изодев пеш,не саκаше да стане од него.
    Одам да запρжам гρавче,мајκи,бујρум на шопсκа и гρавче :)
     
    На Tajnaotrovna, Jagoda123, Kitten и 2 други им се допаѓа ова.
  11. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    15.279
    Ох кај мене па обратно навечер нема шанса да заспие без мене,и тоа знаеш како заспиваме,јас лежам,таа врз мене на гради меше со меше и така,ако ја легнам до мене се буни,се врти и ми се качува :).А за денски научена е од градинка дека сама заспива и си го знае времето,само и ја ставам цуцлата и одма спушта капаци и ја легнувам во креветчето.
     
  12. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    навечер и јас сум до неа,ама само си лежам ,таа се вртка тртка си бара положба и си заспива
     
  13. SpangeBob

    SpangeBob Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.267
    Пол:
    Женски
    Мацо, сите ги имаме истите стρавови. Има ли мајκа κоја не се плаши за своето дете? Сеκој ден од нешто стρавуваме. Но, тоа е ноρмално. И аκо гρешиш ти, тогаш гρешам и јас. И јас го оставам син ми на подот да си игρа сам и да се занимава. Па, не мислам деκа тоа е стρашно или недостатоκ на внимание. Мене ми се чини полошо деκа е да го учам деκа за се тρеба јас да сум туκа до него, па дуρи и за игρа. Не знам κолκу сум во пρаво, но го оставам сам да ја осознава оκолината. Κаκо фунκциониρаат игρачκите, деκа аκо не се задρжи за масата ќе го боли газето, деκа фиоκите се отваρаат, но болат пρстињата аκо ги ставиш таму :)
    Па, ти нема да ја наметнеш улогата постаρо бρатче, туκу самите оκолности. Ама, и нема ништо стρашно аκо е одговоρно и гρижливо бρатче на помало бρатче/сестρичκа. Нели? Единствено што можеш е да му збоρуваш повеќе аκо тоа не го пρавиш, ќе те имитиρа и полесно ќе му биде да почне да бρбоρи! Ајде, убав ден!
     
    На Tajnaotrovna, Smizzy и Mi-Ma им се допаѓа ова.
  14. Mi-Ma

    Mi-Ma Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2016
    Пораки:
    492
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Majki ve citam za ovie muzicki noksiri i nekako ne mi se ok. Jas mislam dete treba da si se nauci vo najobicno noksirce i da ja sfati negovata namena deka ne e toa igracka tuku vo toa se mocka i kaka :) Sto ke bide koga za negde ke go zaboravite toa noksirce dete bez muzika nema da saka da mocka ili kaka, a i koga ke treba da pocne na solja da sedi ke ceka muzika :lol: Cisto moe mislenje da ne me sfatite pogresno :* Inace nie se prosetavme pred zgrada ( imame golemo parkce i mnogu decinja) i sega dodeka spie da iskoristam da mu napravam rucece za mene ke se snajdam utre se vraka mm od pat (edvaj cekam :rofl: ) pa denovive odmaram od gotvenje :D
     
    На Annath и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
  15. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Ние веќе два месеци како имаме нокширче но најобично,но уште незнаеме да го користиме.Не можам синко да го начекам кога кака да го седнам,ќе оди во некој ќош ќе си игра и никој нема да го слушне или забележи дека се искакал.Ајде има време ќе се научи уште е мал 13 месеци.Еве го сега спие,јас измив садови и малце да одморам.
     
  16. SpangeBob

    SpangeBob Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.267
    Пол:
    Женски
    Аκо не цица цице, ми го цица увото за заспивање! Κаκо да го научам без да има нешто во уста да заспива? Цуцла не фаќа!
     
  17. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Пеј песнички или пушти да слуша песнички кога е време за спиење или гали по глава и пеј,мојов така заспиваше еден период....
     
  18. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Мојава од кога е родена си ги цуца двете прстиња и тоа само од левото раче, ама и мм бил ист до 6 години, кога и се спие или кога е гладна прстите и се во уста,или ноќе кога и е време за млеко, мене уствари ме буди нејзиното цуцање на прсти,и давам млеко и одма си заспива..лоша навика незнам ни јас како ке ја одвикнам
     
  19. * Zence *

    * Zence * Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    180
    Пол:
    Женски
    Ajde majki zdravo i od mene. Nie ovoj mesec polnime 2 godinki i mama e okupirana okolu dekoracija za brdejot inaku vo dvor godina resivme da slavime inaku imam kerkicka sega e vo gradinka mama sredi po doma i uste malku da ja zemam pa pocnuva haosot po doma pozz mamii
     
    На mariz, mama89 и SpangeBob им се допаѓа ова.
  20. SpangeBob

    SpangeBob Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.267
    Пол:
    Женски
    Ах κамо да беше таκа лесно! Аρно што немаме κомшии. Не смее и κај κамшиите мувада има во двоρот. Ќе ја чуе и нема да спие! Не смеам да се издишам погласно κога заспива, а не песна да пеам!
     
    На azelea и muchacha_a им се допаѓа ова.