1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мајчински муабети (не е за барање совети)

Дискусија во 'Бебе' започната од slobodka, 30 април 2016.

  1. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.866
    Допаѓања:
    134.449
    Пол:
    Женски
    Ima nekoj buden vaka rano :)
    Malovo nesto se raskasla od 5 edvaj nekako ja prezaspav ja setkav po soba potprena so glavceto na ramo da se smiri i uspeav nekako da ja stavam na povisoka pernica da moze poubavo da dise. Neka pospie bar uste 1 saat. Uf aman veke i nastinki i se go mrazam ovoj preoden period. Dokaj 5 bese dobra ama izgleda od cela nok sto i se sobiralo sega i dojde da se raskasla. Neznam dali moze da i davam nesto na 1g. Pocnav so med pa neka pue cajcinja so med vajda malku ke i pomogne.
    Sega ke si pravam kafe ionaka okolu 6:30 moram da stanam nema poenta pak da si legnuvam
    @Mariangel pisi kako ste koga ke mozes site te mislime
     
    На Mama Maja, awl, Girl-Rabbit и 6 други им се допаѓа ова.
  2. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.580
    Допаѓања:
    12.056
    Пол:
    Женски
    Добро утро мамички..Ние касно легнавме но сепак рано си станавме..Синока многу плачеше до сега му се нема случено толку многу да плаче целиот модар стануваше од напинање..И еве сега почна да напнува да си прдува и си стана..Керка ми и мм денес празник си спијат..А некако многу ладно од под кебенце кога излегов :) си сварив едно чајче да се стоплам малку па кај и да е и керка ми ке стане..Денес така празнично во план ми е до град да се оди да ја подновам малку се и е мало од лани :D Имајте убав ден мамички
     
    На alana, awl, Girl-Rabbit и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Dobro utro zhenichki. Sega za sega dobro, bez temperatura. Pochna po malku poveke da pie mlekce ama seushte ne pie kako koga e dobar, mislam deka poradi toa shto prima infuzija ima technosti i ne go dopiva mlekoto. Sega pred malku mu zemaa krv pa ke proverat dali se namalilo CRP pa ke kazhat shto planiraat za odenje doma. Inaku normalno CRP bilo 0-5 a negovoto beshe 93 :o Ama ete ne znaat da otkrijat od shto e seushte.. Fala shto ne mislite :*

    Denes bebcho polni 6 meseci, pa samo ke posakam zhivotot da ne go machi poveke. Da go ostavi da ima normalno i srekjno detstvo, da e bezgrizhen a grizhite da ostanat na mene i mm.. Se nadevam vo ime na 'polurodendenov' ke si odime domche, edvaj chekam.. :)
     
    На Kaetana, Cka, a.c.k.a и 24 други им се допаѓа ова.
  4. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    921
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Majki ne bilo lesno ajvar da se pravi I bebe da se cuva!
    Ajde sega povelete na svezo pripremen ajvar so berovsko sirence :)
    @Sunshine_1979 6cb4f5326cb7b76ad42184a52dacfdf3.jpg ne mora nisto da nosite :)
     
    На Kaetana, ZRNO, a.c.k.a и 22 други им се допаѓа ова.
  5. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    На M&M, alana, awl и 3 други им се допаѓа ова.
  6. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    На alana, awl, Mari* и 2 други им се допаѓа ова.
  7. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.544
    Допаѓања:
    95.414
    Пол:
    Женски
    А зошто не му олесниш грчеви со капки, чај или сирупче? Не го мачи, нема потреба. Јас давав еспумисан капки, сируп Nurses Harvey's и сеуште давам чај Бекутан, сега за добра ноќ тој го пие. Нека не се мачи и он и вие, олесни му.
     
    На alana, awl, Girl-Rabbit и 3 други им се допаѓа ова.
  8. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.580
    Допаѓања:
    12.056
    Пол:
    Женски
    Му давав капки колипреф и тие дополнително му ја влошија состојбата..Откако ги прекинав немавме проблем еве веке недела дена имаше грчеви ама слаби кои со малку чајче поминуваа..Ама синока тоа беше неште многу жално...Сега дури и ми е страв повторно да пробам со капки..:|
     
    На alana, awl и Mari* им се допаѓа ова.
  9. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.723
    Допаѓања:
    45.596
    Пол:
    Женски
    :x
     
    На coconaut му/ѝ се допаѓа ова.
  10. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.825
    Пол:
    Женски
    image.jpeg
    Eve ako bara nekoj toplinki od ipanema
    Od 19-27 odat broevite
     
    На Kaetana, zuto, alana и 9 други им се допаѓа ова.
  11. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.580
    Допаѓања:
    12.056
    Пол:
    Женски
    А каде ги има во скопје само или ги има и на други места.?
     
  12. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.544
    Допаѓања:
    95.414
    Пол:
    Женски
    Земи го сирупот, нас тој не спаси, два пати дадов и толку. Кога го пуштив мм по капки му рекла таа во аотека сите се исти, кои и да го земеш, ама сирупот е најдобар. А внимавај и ти на исхраната, ако пиеш боза подобро немој, грав, лека, боранија, брокула, карфиол... немој ни тоа, газирано, кафе, благо исто така намали. Последните грчеви беа од чоколадо, изедов 100гр чоколадо и синко свриште одма.

    Да ве поздравам со моите овесни снегулки, а душа ми плаче за ајварче и сиренце. Не ми се погодени ни снегулките, ич не ми се вкусни :(
     
    На awl и Mari* им се допаѓа ова.
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.552
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Има едни жолто паковање од кам маркет, мене тие ми се најубави, со цели бадемчиња се, семиња разни, ептен се вкусни :)
     
    На MissDior и awl им се допаѓа ова.
  14. Smizzy

    Smizzy Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    4.150
    Пол:
    Женски
    Деновиве се борам со болки во вратот, 'рбетот, карлицата, нозете...:| Две бебиња за една година ме исцрпеа. @danichap и @eleni27 се на вас ми текнува, жени штедете се сега, чувајте си го телото, бидејќи сите резерви ги црпат бебињава.

    Жени кај нас се случи мала незгода. Нели прашував за контрацепција, докторот ми препиша апчиња, си ги купив, ама ај си реков не почнувам уште да ги пијам, да не се полнам со хормони и онака со мм време за гушкање покрај децава тешко наоѓаме. Арно ама една вечер најдовме и користевме заштита, за на крај да пукне кондомот(facepalm) Почнав да му се лутам на мм, ко божем он е крив и периодов бев како зомби, само тоа ми беше во глава. Но сабајлево направив тест и негативен е :whew::D

    Толку жалење, вечер мама доаѓа и пресреќна сум:) уште малце да потсредам низ дома, после до продавница и денес е ден за одмор и уживање:D
     
    На Kaetana, Lolipop23, a.c.k.a и 15 други им се допаѓа ова.
  15. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.544
    Допаѓања:
    95.414
    Пол:
    Женски
    Јас ги јадам оние што се само овес, не тие со додатоци, ги сакам само со јогуртче и некое овошје низ нив ама немав ставено ништо па затоа ми беа невкусни, си ставив капинки и ги дојадов така, преубави ми беа. Сега и се мислам на една супа од вчера останата, домашна со пилешко мевце. Решив да јадам на 3-4ч по малце, да се навикнувам на поише оброци оти хроното има задолжиѕелни 3 оброка а јас поише од два пати не јадам. Еднаш ослабев вака со 5 оброка во денот, многу ми доаѓаше убаво, да пробам пак, може ќе упали.
     
    На alana, awl, Girl-Rabbit и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Home sweet home! Se nadevam bolnicite ke ni ostanat vo minatoto :inlove: image.jpeg
     
    На Kaetana, PUPICA, Tanjusce и 45 други им се допаѓа ова.
  17. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.314
    Допаѓања:
    28.145
    Пол:
    Женски
    @Mariangel :hug::hug:болниците нека ви се минато гушки до Шефот.
    Кој беше да не ве тагирам повелете и кај нас беше викенд АЈВАР.

    received_979698772134338.jpeg
     
    На Kaetana, ZRNO, a.c.k.a и 19 други им се допаѓа ова.
  18. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.723
    Допаѓања:
    45.596
    Пол:
    Женски
    На Sunshine_1979, alana и Mariangel им се допаѓа ова.
  19. Mi-Ma

    Mi-Ma Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2016
    Пораки:
    492
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    @Mariangel Imame slicni srcuski, buckasti plavusi bez kosa :lol: Mnogu e sladok shefot i daj boze od denes (Ubav praznik e) da ve pratat samo ubavini i srekni momenti :*

    Denov samo za :coffee: vo race.
    Puknav od bolki (menstrualni) i neznam dali smeam ili ne ali morav analgin :x Ne se izdrzuvase.
    Ni stignaa stvarite od H&M sto gi imav poracano za sinko i se raduvam ko prv pat da mu kupuvam nesto :lol: Samo gi diplam gi sreduvam i mi vnesoa malku svezina vo denov oti i onaka tapa mi pocna. Edvaj cekam da setneme negde i da se doterame taman i za kaputce e vremevo :D
    Sreka jas si se vrativ na istata kilaza pa mozam da ponosam stari stvari dur ne trgnam na rabota samo glavniot ke se doteruva :inlove:
     
    На Пчела, ZRNO, Mama Maja и 10 други им се допаѓа ова.
  20. sunshine2015

    sunshine2015 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2015
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    4.488
    Пол:
    Женски
    Здраво мами
    Јас периодов не бев активна многу и само ќе ве читнев на кратко и толку.
    Ајвар сезона гледам и тука почнала. Ние оваа година од маркет ке си купуваме, баба ми веќе е стара а ниту јас ниту мајка ми не се нафаќаме да правиме. Така што може една тегла да частите
    Туку има ли струмичанки тука ? Нека се пријават за кафе
     
    На Mari*, awl, girl-miri и 2 други им се допаѓа ова.