1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Медицинска диета

Дискусија во 'Диети' започната од Lilit, 5 јуни 2010.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Не ги вратив,ама не јадам нормално (ок,ми се случи да јадам и пица и во мекдоналдс,ама само еднаш во цел месец),не јадам благо,не јадам леб,не пијам газирано и вежбам...не ги вратив,дури и послаба сум од тогаш.Ама ок и терапијата ми ја сменија за жлездата,па и од тоа ми е.Јас имам здравствен проблем што се дебелеам,не од јадење,па не знам,ми рече докторката ќе мораш да се научиш на гладување ако сакаш витка фигура и тоа е сега...
    Инаку,да градите ми се намалија,ама добија и поубава форма,што ме теши.
    Абе секој си е различен...не се води по туѓи искуства за било што.
    Ама диетчево се трпи.
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ауууу имаш проблеми со жлездата( тироидната мислам беше)?? :worried: :( и вујна ми има ист проблем и стварно се здебели, ама она си јаде нормално, и пак се дебелее....ама диетата не е тешка онака се трпи, јас на еден српски форум ја начекав, ама таму па за појадок имаше кифла, се друго исто (со канче кисело млеко) и таа кажа дека си ја јадела кифлата, а сестра и само со овошје, не јадела она кифла а исто ослабеле :^) сеа нз ама ја не јадам кифла..... сеа нема да се мерам 1 недела па да видам резултат :D
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Абе можеш да јадеш кифла,ама гледај да не биде лисната зошто таа има путер или маргарин.Обична млечна,без полнење.
    И јас скроз не се придржував,па ослабев 4 кг за 5 дена.И пиј вода,многу вода,можеш и еден лимон да си исцедиш и да си капнуваш по неколку капки во водата.
     
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    јас и така пијам мнг вода :lol: ајде ке видиме фалааа :*
     
  5. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Сакам да ја почнам диетава .. деновиве ќе се снабдам со потребните намирници ама не јадам телешко месо :D
    Може ли некоја замена за тоа ? :^)
     
  6. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    мислам дека можеш пилешко, или риба ;) :lol:
     
  7. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.190
    Допаѓања:
    23.918
    јас си се откажав. Од диетава. Си правам сеа некоја моја диета, те јадам за појадок мусли , за ручек нешто манџичка и за вечера ништо. Возам точак по два ипол саата дневно и пијам 4л вода. :) Се осеќам ослабено, ама ке видиме колку :D страв ми е уште да се измерам.
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хахаахах зашо се откажа бееее? :envy: :rofl:
     
  9. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    лелеее да си ја фатам јас :rofl: :rofl: до 15ти можно е нешто да симнам...??? :^) :D :D
     
  10. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.190
    Допаѓања:
    23.918
    хахаха абе немам јас трпение вака по список да јадам, а и сакам резултати одма. :D Ке си терам вака полека полека и ке ги симнам ваљда. Ај ти пишувај како оди медицинскава па може ке се мотивирам :lol:
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    аааааааааа не се мерам уште 7 дена па ке ти кажам од коа ке се измерам.... вчера се мерев ми вика 1.5 кг ама тоа е вода ;( сеа уште 7 дена па ке ти кажам :lol:
     
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Мене ме и поубаво кога сум на диета и имам стриктно мени.
    Јас јадам навечер и ако не сум на диета се некои тестенини или благо гнетам навечер, поубаво ми е кога точно знам што треба да јадам и ретко правам мали отстапки.
    Еве сега со диетава немам проблем, планирам да ја држам 5 дена. Викендите ми се критични затоа што не сум дома , па од понеделник пак ќе ја продолжам .
     
  13. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Ирена колку дена си на диета... има резултати?
     
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    денес 4ти ден- за ручек напвив мала промена, со тоа што наместо јајце и портокал јадев варен ориз (едно тацниче за кафе) и 4 големи лажици кисело млеко :D
     
  15. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Оваа диета е скоро иста со таа од Жан Митрев која исто така се држи 5 дена, само што овде 6 и 7 ден ти се слободни (значи можеш да јадеш што сакаш) и после тоа пак ја почнуваш одново. :D
     
  16. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Во понеделникот ја почнав, значи денес ми е четврти ден. Не се мерев до сега, планирам утре да се мерам.
    Плус вежбам фитнес три пати неделно а кога сум дома по пола саат вежбам со тегчиња.
    Ќе видиме резултати, планирам во три серии по 5 дена да ја држам.
     
  17. smartass

    smartass Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Мене еве трет ден ми е и приметувам разлика. Супер диета,ич не ми се јаде :D :) :) :) :)
     
  18. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Мене ми е денес 5ти ден и нема некоја разлика, само едно килце. Јас не знам зошто вака, а не правам некои отстапки, ако се рачуна тоа што пијам цедевита еднаш дневно ?
    Може не ми одговара диетава, ај ќе пробам уште 5дена да ја држам па ќе видиме, може треба време за да се видат резултати.
     
  19. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Јас денес ја почнувам само место крекери двопек јадам интегрален .. на пример 4 крекери јас јадам 2 двопека :lol:
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    јас ја прекинав вчера.... :lol: :lol: :lol: ајде пак ке се обидам од денес.... :D