1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ми треба совет и мислење

Дискусија во 'Канта' започната од kika89, 15 декември 2009.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.374
    Допаѓања:
    84.103
    Пол:
    Женски
    ^
    Јас ќе ти кажам дека навистина си постапила детски со такво понашање секогаш ќе се нервираш без причина.
    Се поздравил со неа и ? Што е лошто овде ? А размисли па дечкоти да не ти го кажал оваа немало да знаеш воопшто. Сигурно штом толку време е со тебе чуствува нешто за тебе и те сака.
    Не го напнувај за безвредни работи ќе ствараш нервоза помеѓу двајцата и ќе си ја расипеш врската.

    И не ми е јасно зошто толку се замарате со бившите на вашите дечковци.Зошто кога таа ќе помине да гледа дека си невозна, напната и нерасположена ,зошто да се храни со тоа ? Штом е со тебе значи тебе те одбрал ...
     
  2. MadeToLove

    MadeToLove Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    20
    Лошото е тоа што тие требале да се муват, тоа што таа мисле дека има шанси кај него и после година и кусур, таа на некој начин ни се мешаше во врската. Со брат му си пишува и го прашува за него.
    Во право си да, многу се нервирам, мислам на неговите бивши, на она што тој ми има кажувано за нив, но се сетам на сите работи што ги има направено за мене и си викам: тебе те сака,а не нив. Знам и јас дека не би требало да се нервирам, ама посилно е од мене. Пред него не спомнувам, се трудам да не стварам тензија меѓу нас, да не расипам се. Сакам некој да ми удре шамар, и да ми каже дека се она што го мислам е без врска и дека за џабе се нервирам.
     
  3. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.374
    Допаѓања:
    84.103
    Пол:
    Женски
    Епа требале ама не се смувале така да уживај .
    Ако навистина го сакаш покрај себе чувај си го но љубомората и нервозата тргни ги на страна ,само доверба ие потребна на една врка за дауспее како што треба.
    :)
     
    На MadeToLove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607

    А ти повеќе би сакала он да ти крие вакви работи и воопшто да не знаеш?? односно да те прави будала?
    Јас знам како се осеќаш ама биди среќна што ти кажал, значи дека не крие ништо од тебе и сака да биде искрен..
     
  5. MadeToLove

    MadeToLove Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    20
    Не, не сакам. И тој ми кажа дека ако сум се лутила нема ни да ми кажува повеќе, ама јас не сакам така. Подобро тој да ми каже, отколку јас сама да дознаам, зашто многу работи што ги сокрил од мене, од причина што не сакал да ме повреди, сум ги дознала. И затоа му кажав што и да го прашам сакам искрено да одговоре, без разлика дали тоа ќе ме повреди или не.
     
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    За вакви детски глупости не се раскинува 1 и 8 месеци врска. Тој да направил нешто со неа немало да ти каже дека таа му дошла на работа и така натаму. Ама девојче мислам дека ти си премногу љубоморна а со вакви љубомора тешко дека ќе си ја зачуваш врската. Мислам и да имате некој поголем проблем во врската дечко ти нема да се осмели да ти каже оти веднаш реагираш како мало дете на кое му ја зеле играчката. Со вакво однесување можеш само да си ја растуриш врската ништо повеќе.
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  7. MadeToLove

    MadeToLove Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    20
    Eloves, 4 godini sum postara od tebe, taka da malku pocit molam, ne mora na site so devojce da se obrakas. :) fala za sovetot inace
     
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    А со тоа што ти реков девојче значи дека не те почитувам? Ниту те навредив ниту ти реков нешто што не треба само ти кажав мислење околу твојот проблем кое сакаш прифати го сакаш не. На крај краишта не си девојче? Машко си? Немој со толкава чуствителност.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Види,во една врска е нормално проблеми,но доколку има хармонија секако дека тие проблеми ќе се надминаат,односно нема да им се дава до толку значење.Е сега банално е ова твоето.Он ти кажал дека дошла таа и таа и треба да му бидеш благодарна што бил искрен,а и во врска сте една година и нешто,така да сигурно го имаш научено каков е.Во љубовта како и сте наши идеали по кои тежнееме треба трпение.Да си изброела до десет и назад,немаше да дојдеш тука и да пишуваш.Работава е од мравка слон правење.
    Да,постапи детски.
     
  10. Bihter

    Bihter Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Феминки ве молам за помош.
    Има едно дете што ми се допаѓа многу.Се дружи со еден другар на другарка ми.Викендов бевме во Охрид јас,другарка ми,братучетка ми и другаров од другарка ми и детево што ми се допаѓа.Незнам како да му се приближам,бидејќи е многу страмежлив.Кога бевме на пристаниште во Охрид другарка ми и другарот на другарка ми посака да се сликат со овај што ми се допаѓа ,и јас ги сликав со мојот телефон.Сега сакам да му ги пратам сликиве на фб ама незнам друго што да му пишам за да започнеме со разговор.Ве молам помогнете ми!!!!! :( :( :(

    Иначе јас имам 17 и пол години,а тој има 19
     
  11. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Епа ако го имаш на фб најдобро е прво пиши му онака како си, шо има ново итн. Па дури после 2/3 дена прати му ги сликите демек тогаш си се сетила и почни некоја тема за разговор. Сега зависи шо карактер е некоја тема што би му одговарала за да си пишувате и разговарате на некој начин. После најди причина за да му го земеш бројот. Не ти викам да го направиш одма првиот чекор туку чисто другарски за почеток. Колку и да е срамежлив ако му се допаѓаш барем малку ќе покаже со тек на време. Само не брзај.
     
    На Bihter му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bihter

    Bihter Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2014
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    7
    Ти благодарам многу eloves :* :* :* .Му пишав и започнавме со разговор потоа ми пиша дека многу убаво си поминал кога бевме заедно во Охрид,и ми рече дека вечерва ќе излегувале со другар му(со овај истиот што беше со нас во Охрид) ако сме немале договорено со некого за излагување ќе му било мило ако им се придружиме.
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  13. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    1.991
    Не знам што се случува со мене.......велат најважно е во животот да знаете што сакате,но очигледно јас не знам!Како и сите,порано за многу работи сонував,и еве сега живеам живот кој што до вчера сонував за тоа.Имам многу шанси да успеам во нешто што сакам,но не знам се ми е сеедно веќе,сите се посреќни од мене,не ме интересира више ништо,како да ја губам желбата за живот,и баш сега коа се ми појде како што треба......не знам едноставно можеби и не сакам да сум среќна :sweat:
     
  14. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    ^ Едноставно си презаситена. Во природата на човекот е да бара повеќе и да цели кон повисоко секогаш. Тоа што го чувствуваш е сосема нормално.

    Мислам дека не ти е љубовен проблемот, па не се ни насочувам со муабетов кон тоа. Веројатно ти треба нов предизвик, ти треба нешто да те измачи... треба да си поставиш цел која изгледа превисоко за прескокнување и која ќе те тера да се трудиш повеќе.

    Исто така, кога на луѓето сè им е подредено во животот и немаат некои големи проблеми, запаѓаат во депресија од досада, ако смеам вака уличарски да се изразам. Затоа многу често гледаме на телевизија како рок ѕвезди заглавуваат на рехабилитација или рикнале од предозирање, зашто немаат проблеми и или паѓаат во тешки депресии или спас бараат во дроги.
    Оние супербогати ала Бил Гејтс, се воркохолици и така го одржуваат телото под константен стрес, не дозволувајќи да се опуштат и да живеат на јахта до крајот на животот, зашто така ќе полудат. И тоа е еден вид дрога.

    Ти, сигурен сум дека не си ниту рок ѕвезда, ниту Бил Гејтс, ама и обичните луѓе ги зафаќа истата „болест“, па им треба малку муабет, малку разбирање од блиските и многу предизвик во секој сегмент од животот.
     
    На Miss.M5, anichka94, imelda и 3 други им се допаѓа ова.
  15. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
    Незнам зошто го имам секогаш истото чувство...Кога ке одиме со дечкото некаде на одмор или на викенд и каде и да е кај него ,ваму- таму,и цело време заедно кога сме и спиеме заедно,и убаво ние ..Дома кога ке се вратам неможам да се навикнам дека не е до мене...ми фали во истиот момент...Ми иде на плачење.. А ееве и денес е така..Дали јас сум опседната ,или премногу го сакам и ми значи неговото присуство ...?
     
  16. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Под а)
     
    На Hipica и feminium им се допаѓа ова.
  17. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
    Што да правам за да не ми биде така...
     
  18. kasandrasrce

    kasandrasrce Активен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2014
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    26
  19. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Еве сум,истата,кога не е до мене постојано имам некои немири
     
    На kasandrasrce му/ѝ се допаѓа ова.
  20. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    ^Е смири се малце де, сигурно имаш и други луѓе во животот на кои можеш да им посветиш внимание. Ќе си дојдеш од одмор, поседи си со твоите дома, после викни некоја другарка на кафе, па излези прошетај се без него :!: земи книга прочитај, бањај се еден саат со некои купки, гледај филм, чисто безделничи си по дома, па што мора по цело време да сте заедно?
    Немој до толку строго да ги сфаќаш работите, имај си живот и надвор од врската. Што ќе ти се случи ако на пример, не дај боже, раскинете? Не си дозволувај тој да ти биде центар на животот, не дозволувај се да се врти околу него. Дечкото разбирам, приоритет ти е, така и е добро да биде ама имај си и други луѓе околу тебе. Ако немаш другарки почни да одиш на некој курс, со братучеди, посветувај си време на самата себе. Научи да сакаш да бидеш сама одвреме навреме и да уживаш во тоа.
    Ако правиш вака, нонстоп да сакаш да бидете заедно голема е веројатноста дека таа врска ќе го задуши. Дај му слобода, така да секогаш би бил со тебе. ;)
    Јас најискрено, не можам да ве разберам како можете така. Дечко ми кај мене еден викенд ќе остане, па јас сакам да сум си сама, да се истуширам, да си гледам серии, дури и да чистам ми доаѓа :lol: , уживам да сум си сама понекогаш, па сепак ова не значи дека помалку го сакам. :)
    Нема потреба да се гледате секој ден, пробајте да се гледате на два-три дена, во меѓувреме почни си некое хоби, почни да вежбаш на пример, не си дозволувај да бидеш опседната со него во никој случај. И да се земете нема цело време со тебе да биде, нема да припаднуваш ако тој оди на работа и слично.
    Колку време одите, колку години имате?
     
    На kasandrasrce му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.